Jaka Klasa na sam poczatek jest najlepsza w aionie

Witam,

z ciekawości spytam - jest sens rozpoczynania rozgrywki na nowym świecie? Nigdy wcześniej nie grałem w Aiona, dlatego nie znam żadnych sztuczek/myków, aby szybko się dorobić na świeżym serwerze. Pewnie 3/4 graczy szybciej ode mnie wbije max lvl, zacznie wyciągać profity ze startu serwera. Ja będę daleko w polu, bo po prostu nie znam mechanik gry. Do tego jak to bywa zgaduję, że po paru miesiącach ludzie i tak zaczną się wykruszać i wracać do starych światów gdzie spędzili lata. Może warto od razu zacząć, np. na Barusie a nie uczestniczyć w tym wyścigu szczurów. Co możecie mi doradzić?

tylko nowy ma sens, ale poczekalbym dzien po otwarciu, zeby na aiononline info mozna by obczaic jaki online. jak bdzie ponizej 40% (2000+) to tragedia.

No i przede wszystkim polakow moze byc za malo na nowy serwer wiec trzeba zobaczyc czy PL miren ma sens czy tylko angielskojezyczny dla wiekszosci.

hej wszystkim, o ktorej otwarte serwer mirem? 

Pewnie po przerwie technicznej jaka ma miejsce zawsze koło 8, więc serwery może rusza przed południem

Gladiator nadal się sprawdza jako tank czy został wygryziony przez templara i tego robota?

Macie ts

Skill > Klasa.

Glad wytankuje wszystko, templar wytankuje wszystko, ba, większość instancji można robić bez płyty w ogóle, o ile ludzie ogarniają. Graj, czym ci się bardziej podoba. Templar jest obecnie jedną z najsilniejszych klas w grze, ale ogólnie postacie walczące w zwarciu wymagają znacznie więcej ogarnięcia niż dystansowcy.

Skrótowo o klasach od najmniej do najbardziej wymagającej jeśli chodzi o ogarnięcie:

Bard - najprostsza postać w grze. Wszystko w jednym, ma heale, CC, bursta, zasięg, buffy, oddawanie oraz wysysanie many.

Gunner - ofensywna, prosta i przyjemna postać. Bardzo duża mobilność na pistoletach, olbrzymi burst z cannonka.

Spiritmaster - klasa nastawiona na defensywną grę na wycieńczenie, mistrz debuffów, CC, klasa znienawidzona przez każdego przez dispellowanie buffów, scrolli oraz ukochany fear. Ekstremalnie silny w PvP 1v1. Prawdopodobnie najmniej zależna klasa od ekwipunku.

Aethertech - defensywna klasa z haczykiem. Bardzo ciężki do zabicia, ma niezłego kopa, hybryda pomiędzy melee a zasięgiem. Rzadko grana klasa, ma kilka unikalnych mechanik jak na przykład zdejmowanie tarcz (jak np. Spirit sub od SM'a czy Bodyguard od Templara) z przeciwnika. W dobrych rękach robi młóckę.

Ranger - łucznik, DPS. W niczym specjalnie nie odbiega od MMORPG'wego standardu.

Gladiator - najprostsza z klas melee, król AoE. Bardzo ofensywna, samobójcza wręcz klasa. Najsłabsza postać w 1v1, za to znakomita w większym PvP, doskonała do bicia mobków. Szybko spływa od magicznego DPS.

Kleryk - klasa bardzo zależna od gearu. Potrzebujemy przynajmniej kilku setówi switchowania między nimi, żeby się sprawdzać w PvP. Główny heal w grze, a jednocześnie jeden z najlepszych DPS w grze (odpowiednio przygotowany).

Chanter - defensywna klasa, buffujący support będący jednocześnie pomocniczym melee DPS'em. Posiada szereg mocnych buffów oraz tarcz na party, zarówno pasywnych, jak i aktywnych.

Sorcerer - CC i Burst. Bardzo mobilny dzięki tonie blinków, lecz papierowy, jeśli cię złapią. Użyteczny w zorganizowanym party dzięki swoim sleepom. Wymaga odrobiny wyobraźni i planowania.

Templar - jedna z najsilniejszych obecnie klas, choć nie należy do prostych. Z odpowiednim gearem nie do zabicia, a jednocześnie potrafi dokopać nie gorzej niż inne klasy.

Assassin - najtrudniejsza postać w grze, bardzo zależny od pingu, FPS'u i refleksu. Dobry assassin robi absolutną młóckę zarówno na PvE jak i PvP. Słaby assassin nie nadaje się nawet jako stojak na papiery.

jaka na start wziasc

jaka na start wziasc

http://aioninfo.com/online/

Jak do jutra wieczor nowe serwery nie przekrocza 40% min. to zadna, zrezygnuj bo szkoda czasu(ded).

Jak przekrocza, to wszystko oprocz:
- healera/barda (multi gear potrzebny...)

- Assasina

A preferowalnie:
Glad, Aertech, Gunner, Mag, w tej kolejnosci.



EDIT:
Tragedia troche, bo ciezko bedzie stwierdzic populacje tych serwerow do nastepnego piatku +/- bo wiekszosc bedzie na 1-65 serwach siedziala, chyba ze one sa do 55-60.

Jedyne co bedzie mozna sprawdzic to +/- porownywalne populacje "NOWYCH SERWEROW" czyli pl vs francuski vs europejski vs niemiecki, ale porownywalny online to dopiero jak wiekszosc wbije lvl ponad "leveling realmy".

EDIT2:

Zobaczymy o 21:00, ale juz widac duza roznice w online pomiedzy europejskim a polskim... bardzo duza.

10% = 500 albo 550 osob (nie pamietam czy maks byl 5 czy 5.5;p)

Paczymy na Miren (PL) & Grendala (INT, EU)

Dużej różnicy nie ma między serwerami, zaledwie 7-8%, na rookie jedynie ponad 43%

Dużej różnicy nie ma między serwerami, zaledwie 7-8%, na rookie jedynie ponad 43%

Ty jestes glupi czy co? 8% to sie bierze w perspektywie

8% to nie duzo

ale jak jest 10% a 18% to jest prawie 2x tyle

pl serwer bedzie ded na 100%, poza tym rookie kolego to nawet jakby grzecznie na kazdy z tych nowych podzielic to powiedzmy po 11%-12%

11-12% + 10% miren = 21-22%

eu 29-30% tez kiepsko

gl, ja odpuszczam ded jak cholera;D

Rzeczywiście serwery PL,DE,FR (te nowe) wyglądają słabiutko, może się coś rozwinie ale nowy Grendal ma jeszcze raz tyle graczy, wiec bedzie jak przypuszczałem, szybkie łączenie wkróce Barus i Miren?

Aion pobrany, teraz tylko wybór servera oraz klasy :P Zastanawiam się nad Gladiatorem - ale z tego co mi wiadomo jest trochę drogi bo wymaga 2 zestawów broni, dual na pve i polearm na pvp), Ranger - Lubię grać łucznikami jeśli mają "to coś". Kiedy grałem w Aiona X lat temu grałem SpiritMasterem, grało się nim całkiem fajnie, aczkolwiek z tego co pamiętam na ok 30 lvl jego dmg był taki sobie przez co schodziło trochę czasu na zabicie mobków. Innymi słowy potrzebuję klasy, która w miarę szybko i przyjemnie zabija mobki i do tego fajnie gra się nią na PvP. Stawiałem na Gladiatora ale po przeczytaniu iż jest on najsłabszą klasą na 1 vs 1 trochę się zniechęciłem.

Połączą i będzie blisko 50 i nie będzie już taki dedB)

Aion pobrany, teraz tylko wybór servera oraz klasy  Zastanawiam się nad Gladiatorem - ale z tego co mi wiadomo jest trochę drogi bo wymaga 2 zestawów broni, dual na pve i polearm na pvp), Ranger - Lubię grać łucznikami jeśli mają "to coś". Kiedy grałem w Aiona X lat temu grałem SpiritMasterem, grało się nim całkiem fajnie, aczkolwiek z tego co pamiętam na ok 30 lvl jego dmg był taki sobie przez co schodziło trochę czasu na zabicie mobków. Innymi słowy potrzebuję klasy, która w miarę szybko i przyjemnie zabija mobki i do tego fajnie gra się nią na PvP. Stawiałem na Gladiatora ale po przeczytaniu iż jest on najsłabszą klasą na 1 vs 1 trochę się zniechęciłem.

Wydaje mi się że każda klasa idzie pojechać każdego, wystarczy ogarnąć postac i mieć w miarę dobry sprzet. Drogie postacie to można nazwać templara albo clera gdzie potrzeba parę setow i broni. Warek to raczej tania opcja

To jak to wyglada z tym gladem na pvp ? SM gralo sie fajnie ale wolalbym troche dynamiczniejsza postac

Popatrz sobie na filmiki na yt to zobaczysz że każda postac jak dla mnie jest dynamiczna. Choć pewnie gra sinem jest jeszcze bardziej dynamiczniejsza choć czytając forum niektórzy odradzaja na początek z paru powodów, najlepiej to trzeba samemu pograc, przetestowac i zobaczyć która przypadnie.

Czy wszystkie zadania robic czy wybrane jak mam expic zeby szybciej mam dopiero 15 lvl

Czy wszystkie zadania robic czy wybrane jak mam expic zeby szybciej mam dopiero 15 lvl

Rób tylko żółte i ciemno niebieskie i możesz robić tez Lune, zobacz na YT o co z tym chodzi bo duzo pisania tam tez idzie niezle expa dostać, Oczywiscie rób tez instancje bo niektore instancje są wielokrotengo użytku ;)

Jakie zeczy kupywac w isie np ?

Jakby komus nie odpowiadal online na Miren to zapraszamy do asmo na Grendalu, 2x wiekszy online do gildii Hated Crew.

https://discord.gg/eps9vca

http://aioninfo.com/online/

2x wiekszy online niz na miren na grendalu, generalnie poza grendalem niestety ale nowe serwery sa ded ;(r

Statystycznie mozna spokojnie liczyc teraz na 3x % pop na grendalu tj. 1500+ online.

Bard czy Chanter ma łatwiej o pt na endgame?