Jaką konfigurację wybrać? ^^

Siemka.
Którą konfigurację wybrać, by PC był wydajniejszy?
RX 570 8GB
i5-2400
czy:
RX 570 4GB
i7-3770
? ^^

Szczerze ? Te procki pamietaja czasy dinozaurów rocznik 2011… Co za tym idzie plyta mega stara + ramy stare. Totalnie nie warto

Podziękowawszy.
Rozumiem, że lepiej celować w i3-9100f + GTX 1050 Ti ?

nie, najlepiej poczekać aż wyjda nowe procki AMD i kupić podstawową wersję
a co do grafiki absolutne minimum to 1660Ti, ale szczerze mówiąc poniżej 2060 lepiej nie schodzić. (nie oplaca sie odpowiednika AMD w tym przedziale cenowym)
Gorszego się nie opłaca się kupować, chyba fortnite i CS to szczyt Twoich marzeń :).

A ja zrobiłem tak - mam monitor sprzed 20lat i Wiesiek smiga na uber na rx570 8GB i troche nie rozumiem tego wszechobecnego graficznego onanizowania.

wszystko zależy w co i w jakiej rozdzielczości chcesz grać ( jaki masz monitor) co do procesorów 2 i 3 generacji intela to starocie już raczej do pracy biurowej niż grania. Z intela poniżej 6 generacji nie ma sensu zachodzić (od 6 działają ddr4 , za 2 lata ddr5 będzie standardem, poza tym brak wsparcia dla dysków SSD m2, interfejs SATA jest jest dużym ograniczeniem dla SSD. SATA to max 500MB - budżetowe dyski na m2 dziłają na 2000MB, wyższej klasy na 3000-4000MB ). NA allegrogo pełno skladaków na procersorach 2-3 generacji pochodzących ze sprzętu biurowego który trafił do utylizacji. Sam w tym roku zutylizowałem 12 takich “złomów” na 2 gen prockach.
Jeszcze kwestia wsparcia przez windows 10 (nowe kompilacje) które te stare procki niebawem utracą zapewne, przez co nie będą działać stabilnie/wydajnie/bezpiecznie.
Co do AMD nie pomogę bo jestem fanem Intela. Aktualnie czekam z wymiana swojego zestawu i7-7700k na premierę 11gen intela która ma obsługę pci-e 4.0 która się przyda do RTX 3080.
Tak ja bym celował i3-9100f + GTX 1050 Ti OC a potem zmienił na RTX 3050 TI
Napisz jaki masz budżet bo to chyba kluczowa kwestia to postaram się coś doradzić.

lol sprzed 20 lat - na CRT pracujesz?

Przesadzilem troche bo to LCD, ale z 15 lat ma. Bylo już lutowane gniazdo zasilajace nie raz i ciagle ten monitor nie chce wykitowac, nie sposob zliczyc ile ten monitor był wlączony ale jestem pewien, że było pod niego podpiete wiele generacji komputerow ;p

to pewnie w formacie 4:3 jeszcze:)