Jaki mmo na teraz?

Hej jakie darmowe mmo rpg polecacie teraz grać? Najlepiej jak by był podział na klasy (takie typowe że każdy chce mieć w party healera i tanka).
Grałem dużo w Tere ale jakoś nie czuję żeby wrócić do niej już dwudziestyktóryś raz.

  • Tibia (Na Pacc idzie zarobic na faccu chwile zajmie ale da sie i nie mowiac ze gra na faccu tez daje frajdę :D)
  • GW2 (postawka jest darmowa)
  • Aion (Priv jakis)
  • ArchAge (Mowie o darmówce)
  • Aura Kingdom (priv AuraKindom.to)
  • Albion (to samo co w tibii jesli chodzi o premium) - Nie jestem pewien czy jest tutaj Święta Trójca
  • NeverWinter Online

P.S. Podział na klasy masz wszędzie a tobie zależy na świętej trójcy takie doprecyzowanie.

Jeżeli chodzi o tibie to polecam ots-y(real) na start, sprawdzisz czy ci podejdzie czy nie bo do oficjala tibii trzeba przysiąść :slight_smile: Polecam Gunzodus raz na jakiś czas tam wracam :wink:

Też tego szukam ale nie chyba nie ma odpowiedniego tytułu

1lajk

Pytanie po co szukać skoro od chyba 7lat czyli od czasów gdy wyszedł archeage i black desert nie wyszedł żaden MMORPG który był dobry i żyje do teraz xd W skrócie nie ma nic nowego co nie jest starsze niż 6/7lat

W Revelation Online jest duży nacisk na granie party i w każdym teamie potrzebny jest healer, tank, dps

Jeśli nie przeszkadza ci granie na privie to jest Runes of magic classic( jest to priv bez p2w)

Wyszły jakieś azjatyckie gnioty, niemniej fakt, póki co lipa z nowymi mmosami, ale te też nie będą powstawać co roku, bo muszą mieć uzasadnienie biznesowe. Zrobienie jednego to koszt kilkudziesięciu lub kilkuset milionów. Mało kto się podejmuje takiego wyzwania z tak niepewnym zwrotem inwestycji.

E tam, taka Astellia mimo wszystko jest dość fajnym i przede wszystkim wspieranym mmorpg. Wiadomo, że ma tam swoje minusy tak jak każde mmo, ale jednak ta gierka jest wciągająca, lecz nie każdemu siądzie. Na ten moment nie ma typowo darmowego mmorpg o takich kryteriach jakie autor chce, a jak jest to jest w nim totalne P2W, cp według mnie nie ma sensu. Eldorek podał fajne wybory, lecz przy Albionie nie ma świętej trójcy.

Tree of Savior.

Czasem przydaje się żeton do uruchomienia premki, ale ludzie sprzedają go często na markecie. Bez premki też się da grać, bo z bonusem czy nie, exp w tej grze leci szybko.

Ja aktualnie zaczynam w Neverwinter, jak coś to gram healem i chętnie z kimś pogram. Low lvl jbc

B2P / P2P ?? jaka cena za grę ? Dużo rodaków ?

Powiem ci że jak widzę peak graczy 250 na steam to raczej wątpie że ta astellia taka dobra xD

czyli następny niewypał, a szkoda bo myślałem ze wreszcie cos normalnego, a nie jak dzisiejsze gry mmo typowe single player :slight_smile: brakuje mi gier pokroju Mu Online czyli święta trójca i ciagle party na spotach oraz nieprzewidywalny drop + nikt nie chodził w tym samym secie ^^. Obecnie nawet BDO to wciąż to samo, wszyscy biegają w tych samych setach bez możliwości np. wydropienia itemu którego jesteś jako jedyny posiadaczem :slight_smile:

Teorytcznie warfme ale trzeba mieć zgraną ekipę z którą się umówisz że każdy bierze frame supporta healera, frame tanka, frame dps i można tak grać.

Mogę polecić Chronicles of Arcadia od PlayerNet Games.
Jest to odświeżona wersja Runes of Magic, który właśnie cechuje się dużą ilością kombinacji klas (ponad 40), które mają różne role w party (np. DPS, heal, tank, supporter).
Gra zyskała bardzo dużą popularność, która nadal się utrzymuje na COA mimo upływu kilkunastu lat. Znajdziesz tam polskie gildie, masę contentu do ogrania, częste aktualizacje, dobry support oraz bardzo dobry Team.

Szersze info o grze tutaj: https://chroniclesofarcadia.com/pl/cechy-gry/

A co z Runscape? Na Steam była kilka dni temu premiera odświeżonej wersji (mogę trochę nie ogarniać, stąd pytanie - czy steamowa wersja i Runescape 3 to to samo?), jak na razie online jest po kilka tysięcy ludzi.

Większość ludzi zaczynało grać jak jeszcze nie było jej na steam. ogólnie ta gra na steam nie jest od początku kadencji. Wielu ludzi gra przez normal klienta, gierka nie dla mnie ale nadal mam ją na dysku, czasem wejde to jednak ludzi widać w tych miastach i poza nimi :d

Astelia jest B2P xd

Nie ma takich gier. Kilka tygodni temu też założyłem temat. Zainstalowałem BDO ale tam większość czasu gra się samemu.
Szukałem i szukałem. Kolega mamawiał mnie do Tibi ale jakoś nie czuje tego klimatu.
Mogę polecić Ci wowa, jednak tam jest abonament i solo nie zrobisz żadnego raidu. Z tego co się orientuję to 40 zł kosztuje miesiąc gry.
Albion jest bardzo wciągająca grą. Jak trafisz do dobrej gildii to zarobienie na Premium nie będzie problemem.
Może warto wrócić do klasyków? Ja od dzisiaj zacząłem grać w diablo 2. Nie ma świętej trójcy ale zdobycie jakiegoś fajnego itemu graniczy z cudem i exp bardzo wolno leci. Do tego pogrywam w World of Tanks jak są fajne misje i czekam na sezon w diablo 3. Może nie ma w tych grach świętej trójcy ale jest mniejsza lub większa współpraca z drugą osobą :wink: