Jaki prywatny serwer WoW?

Witam. Chcialem zaczac przygode z WoWem i planuje zaczac najpierw grac na jakims privie zeby zobaczyc czy gierka mi sie spodoba. Jaki serwer polecacie, tak aby gralo duzo osob?

Zależy jaki dodatek. Najnowszego raczej nigdzie nie ma albo jest strasznie zabugowany. Osobiście polecam WoW Freakz chyba jeden z najlepszych serwerów na Legionie (poprzedni dodatek) z ogarniętymi adminami i z dobrymi skryptami.

warmane sobie sprawdź, na poznanie wowa starczy… później cóż… coin shop


tu masz najpopularniejsze servery z info o populacji, na jakim dodatku etc.
ps: na warmane nie graj, wbijesz max lvl i dotrze do ciebie, że tam większość ludzi gra od wielu lat i są wymaksowani, na pvp będziesz wycieraczką, a na raidy ciężko wbić bez gearu, w dodatku server jest p2w na maksa, wszystko idzie kupić
bezpośrednio, żadnego serva nie polecę bo po wejściu Classica zamknęli lighthope, na którym grałem i sam musiałem przenieść się na retail

1lajk

Osobiście jak bardzo mi się nie podoba WoW na globalu to i tak odpowiem - żaden, każdy priv to porażka z zabugowanymi questami / debilną administracją / małą populacją / donacjami zakrawającymi o p2w / kupowaniem golda za $$ albo ojro co psuje gospodarkę.
Jak już grać to tylko na globie w nowe dodatki albo w clasica inaczej nie warto podchodzić do wow`a

2lajki

Masz nieaktualne dane już. Aktualnie większość privów ma Blizzlike skrypty. Czasy się zmieniają, wszystko idzie do przodu - prywatne serwery WoWa też (w porównaniu do globala, który nadal siedzi w deep latach 90). Niektóre prywatne serwery mają nawet własne dodatki.

Grałam zarówno na privach jak i globalu i szczerze to lepiej wspominam te pierwsze, gdyż Community na privach często jest dosyć wyluzowane i ponad nerdzenie stawiają bardziej nawiązywanie nowych znajomości i wspólne spędzanie czasu. Na globalu niestety aktualnie jest wyścig szczurów, mało gadania, a więcej speedrunowania mythiców.

P. S. na globalu też masz kupowanie golda za real hajs oraz boostnig - i jest to precedens na dużo większą skalę niż na privach.

Podpisuje się pod tym.
Privy nawet wyprzedziły Blizza pod względem populacji na jeden serwer, czyli napisali stabilniejsze serwery. Na blizardowskie wchodziło 3k ludzi,a na privach na tym samej wersji latało i po 20k na jednym servie.
Także wystarczy wybrać odpowiedniego, dobrego! priva i masz zabawę na lata.

Dawaj gramy razem na Warmane x1

Siemanko :wink: Ja gram na warmane x1 w hordzie. Chcesz coś popykać?

Ahoj
Podłączam się do wpisu, jaki serwer priv polecacie?
Szukam serwera WOTLK lub CATA , pandy odpadają, chodzi mi o serwer z w miarę dobrą populacją, no i oczywiście aby był w miarę sprawny.

Wotlk to masz chociażby Sunwell, Warmane wspomniane wyżej (chociaż jest to serwer z pewnym p2w więc jedyny plus to dosyć duża populacja) i jest jeszcze WoW-Circle, ale to ruskie serwery są i jak grałam na Cata to były straszne bugi. Na Wotlk tam nie grałam.

Z Cata za to jest o wiele gorzej, bo jedyny w miarę sensowny serwer - Atlantiss - wywalił Cata i zastąpił to TBC. Natomiast Monster WoW, też jeden z największych serwerów Cata przestał istnieć wraz z nadejściem nowego roku. Raczej innych sensownych na tym dodatku nie ma i pewnie nie będzie bo ani fanom WoWa on nie przypasowal, ani nie był prosty w oskryptowaniu, bo Blizzard w nim wprowadził mnóstwo nowych rozwiązań, co sprawiało masę problemów na privach.

Dzięki za odpowiedź , ale z tego co widzę to nie jest za ciekawie :frowning:
Na ruski serwer to raczej bym się nie wybrał , bo pewnie tam mounty jeździły by na mnie a moby trzeba by było popychać patykami.
Zostaje Sunwell w takim razie lub wyższy dodatek…
Dzięki Hasira

Jak wyższy dodatek (Legion) to polecam Wow Freakz.

To prawda, Freakz jest super dużo na nim grałem. Zastanawiam się jednak czy jest jakiś w miarę ok serwer na BFA? Grałem coś na Firestormie ale jakoś średnio mnie przekonuje.

Grałem na freakz przez chwilę , po czym gra zaczęła mnie automatycznie wyrzucać, dostawałem jak gdyby sleepa i za parę sekund zostałem wylogowany, moi znajomi z którymi grałem tez tego doświadczyli.
Sporo rzeczy działa na freakz ale jednak mam ochotę na niższy dodatek, wczoraj sprawdzałem serwer apollo ale chyba mało ludzi tam gra , z resztą nawet nie można zobaczyć ile.
Jeśli dalej będzie chyba taka słaba sytuacja to chyba będę musiał iść na globalny, tylko wolał bym poczekać na jakiś dobry dodatek.

Grywałem na Warname i Freakz. Jak dla mnie za dużo botów. Aktualnie grywam na Heroes-wow i Wowmani. Bardzo podobne. Sam musisz wybrać.

Chętnie pogram w WOwika na jakimś stabilnym privie z jak najnowszym dodatkiem, fajnie jakby była gildia żeby można na rajdy pobiegać :smiley:

Nie ma i nie będzie prywatnego serwera “z jak najnowszym dodatkiem” który by działał dobrze, stabilnie i bez błędów. Nie ma nawet dobrze działającego serwera z Battle for Azeroth gdzie dodatek ma już 2 lata. Także zapomnij i zacznij zarabiać pieniądze jak prawdziwy facet.

“Zacznij zarabiać pieniądze jak prawdziwy facet” XD Będziesz się komuś w zarobki wpierdalał pajacu?

Gram od kilku dni na Freakz, serwer jest na dodatku BFA, do tej pory tylko 1 zbugowany quest mi się trafił. Niestety ciężko o grupę na dungeon finderze, najczęściej jest 3 DPS a tanka i healera brak