Jaki Server

W ogóle czemu Blacktide taki slaby się zrobił? :/ Gram na nim od czasów premiery bo wtedy był "oficjalnym" polskim serwerem.Jakoś bardzo nie zależy mi na WvWvW ale na bonusach płynących z niego już tak, aktualnie to coś koło 4%. Ile kosztuje teraz transfer na inny serwer?

Blacktide słaby się nie zrobił, on był słaby. W końcu grają na nim Polacy, głównie Polacy.

Blacktide zrobił się słaby, jak ruskie gildie, które grały głównie w nocy wyemigrowały na inne serwery:)

Prawda, na samym początku to był stosunkowo moxny serwer głównie przez ludzi którzy grali non stop.

Potem gildie poszły na inne serwer i jest jak jest.

A jak zacząłem na Blacktide, to mogę się jakoś przenieść na inny serwer, czy lepiej usunąć postać i założyć na innym?

Blacktide słaby się nie zrobił, on był słaby. W końcu grają na nim Polacy, głównie Polacy.

Wiesz nie podoba mi się twoje rozumowanie. Polacy to nie w każdej grze debile i psychopaci.

Najsmutniejsze, że złą opinię o Polakach rozpowszechniają oni sami, nie wiem co z wami nie tak (mam na myśli te osoby). A później się dziwić, że mamy złą opinię w internecie jak sami takie opinie tworzymy.

Szczerze to ja grając od 2 dni poznałem już 2 spoko gości 18+ na Blacktide. I kompletnie nie widzialem żadnego trollu na czacie jak w Tera czy Aion albo nawet WoW. Więc naprawdę nie rozumiem tych zarzutów

Wiesz nie podoba mi się twoje rozumowanie. Polacy to nie w każdej grze debile i psychopaci.Najsmutniejsze, że złą opinię o Polakach rozpowszechniają oni sami, nie wiem co z wami nie tak (mam na myśli te osoby). A później się dziwić, że mamy złą opinię w internecie jak sami takie opinie tworzymy.

Ale co to ma do rzeczy? Nie przypominam sobie, żeby na Gandarze czy Desolation były jakieś wulgaryzmy na dowodzącego, to tylko Polacy lubią tak rzucać na lewo i prawo bluzgami. Słuchać też się nie potrafią. Każdy chce rządzić. To dlatego Blacktide jest słaby. Nie wspominając o dowodzących, którzy dowodzić nie potrafią, bo zamiast się łączyć w sojusze i siedzieć na serwerowym TS, to siedzą na swoim gildyjnym, a jak robi się trochę ciężej, to po prostu wychodzą z WvW, i to w trakcie walki. Tak wygląda WvW na Blacktide. I tak, to dlatego, że są tam Polacy. A w szczególności pokolenie jp, wsrh, pedzio, gedzio, gandzia, grubson - za długa smycz, za mało rozumku.

@Smola

Możesz zapłacić gemami za transfer. Im popularniejszy serwer, tym więcej płacisz (do 1800 gemów: http://wiki.guildwars2.com/wiki/World). Jeśli skasujesz wszystkie postacie, to przenosiny są za darmo. Wcześniej jednak schowaj ważne dla ciebie rzeczy, które są przypisane do postaci albo do konta, do account banku, a te mniej ważne przekaz zaufanym kolegom lub gildiowiczom, żeby później przesłali ci mailem. Możesz też poprosić oficera albo lidera gildii, żeby dał ci dostęp do gildyjnego schowka, jeśli go jeszcze nie masz, to sobie będziesz mógł tam na chwilę zdeponować rzeczy i czy nie mogliby przypilnować. Stworzenie własnej gildii z własnym schowkiem nic nie da, bo kasujesz wszystkie postacie i nie będzie miał kto cie zaprosić i nadać uprawnienia, no chyba, że znajdziesz drugą osobę do gildii (też jakiś zaufany człowiek), który po twoich przenosinach na serwer wyśle zaproszenie i da ci uprawnienia (tylko nie zapomnij nadać mu uprawnień/lidera/oficera przed skasowaniem postaci).

@vins3nt

Na WvW? Aż tak wyludniał? Ta gra rzeczywiście umiera...

Dorzucę się do pytania, jaki serwer jak jestem nastawiony głównie na PvP?

W sumie to żaden. W PvP nie ma podziału na serwery.

Blacktide zrobił się słaby

Słaby? Blacktide w zasadzie nie istnieje odkąd wprowadzono MegaServery(czyli od dawna). Kiedy dodali system Megaserwerów wiele gildii nie było już przywiązanych do BT i się porozchodzili.

Jeżeli wchodzicie na PvP, czy PvE, a wybraliście "Blacktide" to i tak nie jesteście na tym serwerze, bo trafiacie teraz na MegaSerwer.

Serwer to tylko WvW, a to na BT niestety kuleje od dawna - wszyscy z tego serwera pouciekali, a wpłynęło na to bardzo dużo rzeczy.

Długo by pisać.

____________________________________________________________________

Ogólnie nie słuchajcie każdego jak leci, bo niektórzy tu opisują stan z przed roku itp :P

Ogólnie to każdy serwer był słaby, dlatego guestowano na Desolation i Gandarze, jak ktoś chciał ubić taco albo coś trudniejszego. Teraz rozchodzi się o WvW i jeśli chodzi o bt, to ten serwer był słaby i jest słaby.

Oni na bank coś zrobią z tymi serwerami, bo to tylko nowych wprowadza w błąd - niby na start maja wybierać serw, co jest totalnie bez sensu..

Jak taki nowy ma zdecydować na jakim serwerze chce grać WvW, skoro pewnie nawet nie wie co to za tryb

Seafarer's Rest - kolejki na Eternal 80 osob, na inne bordery po 20, dzisiaj pytałem osoby co tam gra. Sporo polaków porozrzucanych po zagranicznych gildiach. Desolation - nie wiem jak z kolejkami, dobry na wszystkich trybach, ale trzeba walczyć z topką (Seafarer, Kodash, Francuskie bunkry). Gildia Conversation prowadzi rekrutacje wyjadaczy wvwvw. Far Shiverpeaks - sporo polaków, bardzo dobry na wvwvw, nie wiem więcej. Xeno Tavern z gildii wvwvw i chyba jeszcze jakieś polskie ale nie ręczę. Gandara - sam tu gram, raz mamy matchup z topką serwerów i jest ciężko, raz z serwerami, które aspirują do topki więc jest lżej. Gildią, która dopiero się dociera można czegoś się nauczyć wyrywając jakieś zwycięstwo od czasu do czasu. Jest sporo polaków na serwerze, ale gildii wvwvw polskich oprócz naszej nie uświadczyłem. Polacy porozrzucani w zagranicznych gildiach, albo biegają z pug commanderem.

W innym temacie tak po łebkach opisałem serwery, nad którymi ktoś się zastanawiał, może to tam trochę pomoże przy decyzji.

Najśmieszniejsze jest to, że na liście serwerów Blacktide ma zawsze napisane "Very Hight" ale czy on jest taki very hight to sama nie wiem... Przez te megaserwery nie idzie się połapać. Ogólnie to pomysł na nie jest dobry ale właśnie WvWvW się przez to pokiełbasiło. Jestem ciekawa czy coś z tym zrobią w przyszłości, chociaż trudno cokolwiek z tym zrobić - moim zdaniem te słabe serwery powinny zostać usunięte a osoby do nich przypisane powinny dostać darmowy transfer... Ta, marzenia, ale moim zdaniem serio mogliby coś z tym zrobić - wtedy z pewnością community polskie rozeszłoby się po innych serwerach i jako tako by to funkcjonowało. Bo teraz osoby wybierające te słabe serwery sporo tracą, a potem muszą bulić hajs na transfer bo przy rozpoczęciu gry po prostu nie wiedzieli, że te serwery są słabe...

Niestety populacja wciąż jest liczona ogółem a nie na podstawie WvW. Dokłądnie jak sprzed megaserwera. Widocznie Blacktide ma całą masę graczy PvE i innych nie grających na WvW. Nie jest to jedyny serwer z zawyżoną populacją.

Aurora Glade też przez to obrywa. Ilość graczy PvE na tym serwerze jest porównywalna z największymi jak Desolation, ale co z tego jeśli 90% z nich na WvW pojawia się tylko po map completion? Transfer na AG kosztuje tyle co na Seaferer's Rest, a jest 16 w rankingu. Kto by się pchał?

Może powinni jakoś rozdzielić serwery między PvP(WvWvW) a między PvE. Te drugie nie mogłyby grać w WvWvW a bonusy z niego pochodzące mogliby zdobyć jakimś innym sposobem - zapewne PvEowym (ubijanie World Bossów czy inne takie).

Wiem, trochę niedorobiony jest ten pomysł ale myślę, że dałoby się zrobić coś w tym stylu - dzięki temu jedne serwery skupiałyby się na PvP, a inne na PvE a teraz to wszystkie tracą przez PvE graczy, którzy z tego wynika są w jakiś sposób gorsi bo nie chodzą na WvWvW i nie zdobywają bonusów dla wszystkich... Takie potępianie przez to, że ktoś lubi inny tryb gry jest trochę nie halo...

Nie ma to sensu skoro serwery są tylko na WvW obecnie.

Co miałoby sens to uzależnienie kosztu transferu nie od populacji lecz od rankingu. Coś powiedzmy jak:

- 1-4: 5000 gems (te serwery są przeładowane, więc zaporowa cena jest na miejscu)

- 5-8: 2500

- 9-12: 1800

- 13-16: 1200

- 17-.. : 400, albo nawet za darmo

Nawet na forum GW2 w paru wątkach to proponowałem, ale chyba Anet nie widzi takiej potrzeby.

Jestem dorosly i jakos na Blacktide nie narzekam, duzo gildii, duzo doroslych graczy, wciaz najwiecej polakow. Ci co gadaja ze gdzies tam jest lepiej to takie awangardowe hipstery, chca byc cool, a wychodza na.......

Balcktide jest serverem, jesli chcesz grac z polakami.

Czy to ogarniasz, że my piszemy TYLKO o WvW? Serwery na PvE już nie istnieją.

Witam serdecznie.

Czytalem wasze wypowiedzi w tym temacie i zainteresowaly mnie 2 servery: Desolation i Gandara.

Jednak i ja mam pytanie, zalezy mi na serverze dobrym w pvp, zeby tez bylo z kim insty zrobic no i oczywiscie zeby byly jakies polskie gildie.

Przyznaje sie bez bicia ze moj angielski jest dosc slaby dlatego szukam polakow.

Czy ktorys z tych 2 serverow spelnia moje oczekiwania?

Powtarzam po raz chyba setny są MEGASERWERY i na PvP i na PvE będąc na Gandarze trafisz na ludzi z Desolation...Jedynie ma to znaczenie jeśli chcesz grać World vs. World. A party na dungeony szukasz głównie przez finder'a chyba ze masz gildie co wiecznie na dungeony lata :D

No ok, moze zle sformulowalem pytanie. Glownie mi chodzilo oto zeby na madczynym serverze byli polacy i polskie gildie, a niewiem na ktorym jest ich wiecej czy Desolation czy Gandara :)