Jaki serwer Metin2 najbardziej grywalny teraz?

Cześć, wróciłem ostatnio po dość długiej przerwie do Metina, ale niestety jestem na takim etapie na PL, że nie jestem w stanie zarobić na niczym, ani nie mam na tyle EQ żeby dobić powiedzmy 90lvl żeby móc coś zarabiać, +GF wiadomo jak działa, a na turku mi się nie chce bawić z VPN czy co tam trzeba, żeby SM mieć taniej.
Szukam serwera prywatnego, najlepiej HARD. Kminiłem Balmora albo Nerwia, ale nie chce mi się teraz pobierać wszsytkiego, żeby zobaczyć czy grywalne, stąd post, bo na FB ludzie coś nie potrafią sie w tej kwesti dogadać +10 postów dziennie tych samych.

-najlepiej HARD, ewentualnie MEDIUM/HARD czy też MEDIUM to już tak chyba minimum.
-najlepiej bez dodatkowych miliona rzeczy, chociaż pewnie alchemie i inne systemy wszędzie już są, więc to zaakceptuję
-tak, żeby dało się na ludzie grać bez IS, zdobywać żeby z IS w grze czy też po prostu bez problemu grając F2P mieć sposób na zarobienie na lepsze itemki,
-serwer grywalny z większą ilością ludzi,
-serwer może być nowy, byle nie umarł za tydzień czy dwa, a jednak miał dalszą przyszłość (Balmora i Nerwia np chyba już troszkę stoją)

Fajnie jakbyście też opisali serwerki jak podajecie co polecacie (wiadomo, coś w skrócie, jaki gatunek, poziom trudności, grywalność dla osoby f2p, mającą 2h dziennie np)

Nie wiem jak dawno grałeś ale na plu 90 wbija się w parę godzin na odpale i nie ma totalnie żadnej wartości. W pewnym momencie wychodziło tyle ekwipunku, że wszystko straciło tam sens. 01.03 wystartowała Ervelia Akademia, chyba najnowsze co jest na rynku. serwer tymczasowy, po określonym czasie cały progres przechodzi na główny serwer. Robienie akademii to obecnie modna zagrywka, żeby pozyskać nowych graczy. Do tego świetny sposób na zarobek gotówki na zwykłych graczy. Typ serwera medium-hard. Jak cię dany serwer interesuje to lecisz na ich stronę i sprawdzasz prezentację, yt i sprawdzasz jak jupitery grają. Na Ervelii na warty uwagi z yt na pewno jest Kermit. Do tego wszystkie stare odcinki z każdej serii sporej części polskiego yt możesz oglądać na strefauriela.tv bo tam gf banuje odcinki co chwilę. Poza najnowszą akademią Ervelii jest serwer również akademia serwera Valium, ona kończy się w kwietniu. To również serwer medium-hard. Na tych serwerach będzie w okolicy 4-5k graczy. Prócz akademii masz serwery takie jak Glewia2, Eny lub Nerwia2 ale z racji nie pałania sympatią do właściciela nie polecam ostatniego mimo, że to stary i stabilny serwer (najbardziej hard z wypisanych tutaj). Nie wiem czy ma dla Ciebie znaczenie kto prowadzi serwer, czy siedzisz w tym świecie na tyle, żeby znać historię danych techników i właścicieli ale ograniczyłem swój wybór do serwerów najbardziej popularnych i zrobionych z jakimś smakiem i wyczuciem. Wszystkie obecne serwery są niesamowicie rozbudowane i każda próba serwera klasycznego kończyła się fiaskiem bo dla ludzi jest to już nudne i oczekują nowych rozwiązań a z racji, że polska scena metina od strony technicznej to topka światowa zaraz przy turasach to mamy tego efekty w postaci serwerów bogatych w zawartość. Czytając dla kogoś świeżego może wydawać się zbyt wiele ale na każdym z tych serwerów łatwo wszystko ogarnąć. Jak jak wcześniej mówiłem warto oglądać serię z danego serwera i posiłkować się pomocą z odcinków. W polskim metinie raczej nie występuje określenie P2W od strony serwerowej. Na każdym serwerze masz jakieś vipy czy is na start, na płatny itemshop każdy średnio ogarnięty gracz zarobi ingame w parę dni od startu. Jak coś chcesz więcej wiedzieć to podbijaj.

Zobacz serwer shiva. Old-schoolowy klimat, max lvl 99

Kiedyś mi się rewelacyjnie grało na serwerze Rubinum czy coś takiego. Nie wiem co to był za gatunek, czy medium czy hard, ale miło wspominam grę na nim.
Raczej strzelałbym w coś głównego, a nie akademie, ciągle zastanawiałem się i zastanawiam nad Nerwią albo Balmora, ale im dłużej myślę, tym bardziej poszedłbym w jakiś serwer medium/hard z dużą ilością EQ, bo pamiętam stare czasu Virtuala, Pandory, gdzie leciało się od +0 do +9 i z +9 robiłeś kolejne inne rzeczy, czasu Hwangów, Srebrnych Hwangów, Złotych Hwangów się przypominają że aż łezka w oczku się kręci

Miej świadomość, że w momencie akademii główne serwery są w dużej mierze martwe bo każdy idzie na świeży zarobić i mieć to później na głównym. Od zera główny serwer posiadający aktualnie akademię to strzał w stopę. Rubinum był świetny, sam grałem ale został jedną z pierwszych ofiar zamykanych serwerów przez GameForge. Virtual czy Pandora to serwery stricte easy na kilka dni. Oryginalny virtual stoi od tych 10 czy iluś lat ale to wybór stricte nostalgiczny. Pandory co chwile powstają jak grzyby po deszczu, obecnie też jakaś jest ale tego typu serwery zaliczamy do kotletów, nie ma pewności co do stabilności i czy nie zawiną się z dnia na dzień. Nerwia będzie zdecydowanie bardziej hard, ta Balmora będzie medium, endgame pod hard. Balmora stoi już ponad rok ku mojemu zdziwieniu, przeszli mały kryzys z graczami ale niedawno skończyli swoją akademię i życie trochę wróciło. Ja ten początek roku spędziłem na starcie serwera Eny, tam po miesiącu sprzedałem postać, następnie na starcie akademii Glewii2 w pierwsze dni tylko zarabiałem złotówki a teraz kusiła mnie Ervelia akademia choć nie lubię zaczynać grę poza startem serwera/akademii. Z tych dwóch serwerów Nerwia będzie miała zdecydowanie mniej udziwnień i łatwiej komuś po przerwie będzie się połapać, Balmora ma już klimat nowoczesnego serwera gdzie każdy lata ze skrzydłami i w święcącym kostiumie.

Jak zdobyć 90 lvl w kilka godzin?
Gram w to wiele lat i na najlepszej postaci mam 75 lvl.
Eq mam bardzo dobre (jak z prywatnych serwerów) i do tego 6/7 bon 40-50 atak, rubiny (sura ma całą alchemię). Nawet nazbierałem na kupony SM i kupiłem Szatę Aury.
Prawie wszystko zabija się 1 walnięciem, ale exp wcale nie rośnie.
Chciałbym też zrobić kilka postaci 40 lvl po zaczarowania, ale expi się tak strasznie wolno, że chyba nigdy ich nie zrobię.

Mam na koncie 3 wojowników: 35, 40, 67, sura 61, 10, szaman 35, ninja 75, 14, 2x likan 71, 72. (Po łączeniu serwerów zrobiło się tyle postaci)

Kiedyś chciałem zrobić im 75, żeby zbierać odłamki do alchemii w katakumbach, ale nie da się zdobyć takiego lvl, więc nie wiem, jakim cudem zdobywasz 90 w kilka godzin.

Próbowałem expić w v2/v3 z pelerynami, z tymi miksturami 100% exp ze skrzyń ucznia. Potwory padają w sekundę, ale exp nie rośnie. Wiele godzin męczyłem się, żeby zdobyć 70 lvl likanami (jest dobra broń na taki lvl) i nie wiem, jak miałbym expić dalej.

Nieironicznie chcesz grać na plu? xD Odpal wh albo wydaj 5k zł. Na plu prócz botów i starych chłopów co ładują po 10k co miesiąc nie ma nikogo. Już lepiej na hamachi serwer postawić i samemu grać.

Wez tego gowna nawet nie wspominaj. Licznik krecony jak cholera, 4k ciagle ponad online a m1 i spoty sa puste. Do tego launcher wykrywa jako trojana. Najpierw sprawdz cos a potem polecaj. Kazdy kogo napotkalem na serwerze odpowiadal to samo, ze licznik jest krecony a serwer nie przekracza nawet tego 1k online.

sprawdziłem i polecam

a na jakiej podstawie polecasz? Takie pisanie to sobie w dupe można wsadzić bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Nie wiem jaki sens grać na serwerze zbudowanym na gotowych systemach po 50€ z tureckiego forum. Nic własnego, nic innowacyjnego, nic co by poprawiło rozgrywkę na klasycznym serwerze. Ściek dla rumunów i polaczków co klikają w reklamę serwerów na fb. Ten ich cały technik “Cappucino” jeszcze pół roku temu pytał na forum jak zrobić itemshop ingame xD Takie rzeczy sprawdza się w 5 minut a wy marnujecie swój czas na takie kotlety.

Polecam ze względu na brak P2W przede wszystkim. Opróćz tego fajna społoczeność, miałem gildie PL w której dostawłem darmowe przedmiotu na start :). Optymalny mnożnik expa bo 3x co nie powoduje znużenia grą ale też nie jest za szybka. Takie są moje doświadczenia i moja subiektywana opinia. Pzdr :slight_smile:

Hej!
Jeśli szukasz serwera prywatnego do Metina, to mogę polecić ci jeden. To Metin2PL Ultra Hardcore. Jak masz parę godzin dziennie, żeby posiedzieć, to powinno być spoko.
Pozdrawiam, Mateusz :blush:

Z ciekawości przeczytałem wątek bo zagrywałem się w metka, w 2007 roku jak był jeszcze jeden serwer i wchodził drugi. Najwyższy lvl był 66 i to był GoToSleep jak się nie mylę.
To nie są wspomnienia typu “kiedyś to było”, poprostu kopara mi opadła, bo pamiętam godzinami zdobywanie jednej kulki expa, a teraz czytam że 90 (!) wbija się kilka godzin.
Faktem jest że ta gra coś w sobie ma, skoro przez tyle lat przyciąga ludzi. Pozdrawiam wszystkich Metinowców, szczególnie starych wyjadaczy pamietających Monastyr :wink: