Jaki serwer wybrac?

Witam, wiem że pytanie się już pojawiało ale tamte tematy są troche przestarzałe więc pozwalam sobie zapytać jeszcze raz. Chodzi mi głównie o wysoką popularność tak aby można się było spokojnie bawić w auction housy.

Zależy czy szukasz rodaków, czy ogólnie serwera o konkretnej specyfice - np. rajdy.
Jeśli szukasz wielu rodaków to polecam Spriggan - aktualnie 4 FC w tym 1 bardzo duże (Moogle omijaj - za dużo bagietek, martwy czat i pustawe miasta).

Jeśli chcesz uniknąć dużej ilości bagietek - polecam stronę Light i serwery typu Phoenix, Odin, Zodiark (Shivę odradzam, chyba że znasz dobrze niemiecki).

No coz. Skoro odradza sie moogle, to chyba wybiore zodiark. Springana niechce wlasnie ze wzgledu na exp boost. Jakos tego nie lubie

@YumiYumi1 ja moge napsiac tak samo jak Deusx> Nie idz na zodiarka bo to serwer RP, bieda z nedza na end game. Nie idzi na Odnia bo tma nie spotkasz polakow, phoenix to samo ( same martwe fc)… Tylko po co pisac cos takiego ? Po co miec wymyslone uprzedzenia ? To tak jak ze steoretypami… Serio… Jaki serwer wybierzesz ( po za najnowszymi Twintania , Springan bo tam wiadomo ekonomia jeszcze nie rozwienita ). Reszta nie ma znaczenia co do marketu jets podobnie. Ludzi spotkasz wszedzie. Wiec nie sluchaj glupiego pier… “nie idz tam bo zabojady, bo to czy tamto”… Gdzie pojdziesz bedzie dobrze . W finalu nie ma “martwych” serwerow. Wszystkie mniej wiecej sa wyrowanene. Co do marketu trafisz akurat na martwy okres ze wzgledu na to ze oczekujemy na nowy wing rajdowy w styczniu/lutym. Ale zanim abiejsz lvl craftow i postaci mysle ze akurat wyjda nowe rajdy i market odzyje.

Ale piszesz bzdury. Mam porównanie po roku gry na Moogle i Odinie. Ten 1 w miastach to pustki i martwy czat. Po przejściu na Odina byłem w szoku, że tak wiele osób można spotkać w miastach (a czat żyje bo po stronie Light jest w istocie mniej bagietek, które stronią od angielskiego). Nie od dziś wiadomo, że Moogle to praktycznie francuski serwer. Zdecydowanie więcej Polaków spotkać można obecnie na Sprigganie (po wejściu dodatku i dzięki boostowi do EXP wiele osób właśnie tam zaczęło swoją przygodę).
Na każdym serwerze można spotkać sporo ludzi, ale nie na każdym są oni w jednakowym stopniu nastawieni na komunikację i chęć do wspólnej gry (brak znajomości podstaw angielskiego powoduje niemiłe sytuacje rakogenne - przetestowałem na własnej skórze dlatego odradzam innym podobne “miłe” doświadczenia).

Widzisz ja gram od siedmiu lat na Mooglu mam alty na Springanie oraz Zodriaku… I nie psiocze na inne serwery ze tam bagiety,tam niemcy… Pisze w miare obiektywnie a nie wedlug moich widzimisie. Nie namawiam nikog na zaden serwer bo “wstaw sobie durne powody nacjonalistyczne czy tez inne” …To ze ty miales problemy z grupa czy komunikacja ( moze problem dotyczyl twej osoby i to ze z gory byles uprzedzony ? ) . No coz ja przez 7 lat nie mialem ( tak samo ludzie z ktorymi gram nie mieli ) i co teraz mam pisac nie idz na Odina bo tam masz niemcow ? A na zodriaku masz erp i male nagie lalafele ? Takie uprzedzenia sa slabe… Wiec nie wiem kto tu psize bzdury na podstawie “swoich uprzedzen”… Dzialasz na zasadzie. Kupilem golfa 3 i po tygodniu mi sie popsul to teraz bede wszystkim odradzal jak tylko moge. I mowil jakie to golfy sa gownami

Masz tu specjalnie dla Ciebie… Roznica meidzy moogle a odynem w ilosci graczy Jest tak kosmiczna wedlug Ciebie ze az jej nie widac ( na obu serwerach wystepuej ograniczenie wyswietlania ilsoci graczy ) ( screnny zrobione min…ute temu)…

No to juz sam sie potracilem : d

Do obiektywizmu niestety daleka droga. Moja opinia podyktowana jest moim własnym doświadczeniem, a nie widzimisię. Moogle jest tak cudownym serwerem, że po 2 godzinach gry (1 podejście do gry) miałem wrażenie, że mój czat jest wyłączony, ponieważ ciągle był pusty (mowa tutaj o Limsie i Gridanii, a nie jakichś małych miejscówkach). Ponadto nie od dziś wiadomo, że Moogle to skupisko głównie Francuzów (a wszyscy ogarnięci gracze MMO wiedzą jaką mają opinię i nie wzięło się to z powietrza), którzy nie używają zbyt często angielskiego i są powodem wielu rakowych podejść do instancji i rajdów (wielokrotnie tego doświadczyłem). Poza tym porównuję serwer do Odina, gdyż na tych 2 grałem i zdecydowanie polecam każdemu stronę Light (gdzie z kolei dominują osoby mówiące po angielsku). Też mogę rzucać screenami przy każdym większym skupisku ludzi, ale fakt jest taki, że porównywałem oba serwery w różnych porach grając na nich ponad rok i niestety Moogle się nie popisał (poza eventami, gdzie większość ludzi przebywała w lokacji danego NPC).

Do autora - jeśli nie masz problemów z angielskim i nie chcesz iść na Spriggan ani Twintanię, to śmiało możesz wybrać inny serwer po stronie Light (poza Shivą, gdyż tam język niemiecki jest właściwie non stop używany - chyba, że dobrze znasz ten język).

@DeusX1 dalem screeny z najabrdziej uczeszcznego miejsca w finalu" a nie z randomowego spota. W koncu porownuje sie graczy w miejscu gdzie mozna ich spotkac najczesciej ( w inych grach byly by to tak zwane stolice)na obu serwerach ? A lisma jets takim zbiorowiskiem nie zaleznie od serwera… wiec jest najbardzije obiektywne. Skoro screen to ci malo dane co do ilsoci graczy Moogle 116,410 tysiecy Odni 112,530 tysiecy ( https://ffxivcensus.com/ ) … Wiec jak widac twoj argument co do ilosci gracyz ozstal obalony dwukrotnie… Masz mala wiedze na temat francuzow bo w finalu to ich grupy robily EU firsty rajdow savage. Nie wiem moze szukales serwera bardzije rp ? Ze tak narzekales na brak “czatu”… Moogle nie jest serwerem rp tlyko bardziej “rajdowym” z tad mzoe twoj problem. Nie wiem nie wnikam. ale twoje posty caly czas opieraja sie tylko na argumencie francuz = zlo … Tyle nic po za tym.

@YumiYumi1 wybor nalezy do Ciebie. Jak widzisz jedna osoba ma tu problemy z “francuzami” i to jedyny jej argument “bo francuz”… Masz tu strone z danymi https://ffxivcensus.com/ sam sie przekonaj ze w finalu nie ma “martwych” serwerow ( Tak jak probuej ci to wmowic kolega wyzej) ( springan i twintania to nwoe serwery wiec z tad roznica w ilsoci graczy) . Co wybierzesz bedzie dobre dla Ciebie. Jezli szukasz polakow to masz Moogla, Springana, Zodiarka, Phoexni. Jezeli nie robi ci to ( jezyk polski ) roznicy co wybierzesz bedzie ok. Mowie ci to jako osoba ktora ma 4.5k godzin w tej grze i nie faworyzuje zadnego serwera czy tez data center bo po takim czasie przegralem prkatycznie z ludzmi z kazdego serwera ( instancje jak i rajdy sa cross serwerowe) i jakos wielkich roznic miedzy “serwerwoych” nie ma. Wszedzie trafia sie melepety… Czy to francuz, niemeic , polak , rusek … ale to nie znaczy ze jak mialem slaba grupe fgrancuzka to teraz beda plul na kazdego francuza ktorego spotkam i na jego serwer… Ja podaje ci “dane” a druga osboa opiera sie "francuz to zlo"i drugi arguemnty “bo ja tak miale” trzeci arguemnt co do ilsoc graczy jak widac obalony… Wybor nalezy do Ciebie.

Dobra Dzięki. Spróbuje pograć na mooglu, a najwyżej zawsze można zmienić jeśli się nie będzie zadowolonym : D

Jak tylko chcesz się bawić w AH to polecam jakiś server z Chaos DC, zdecydowanie bardziej aktywne są tam AH.
Co do Pana @DeusX1 to nie polecam słuchać się jego opinii, bo co bzdury wypisywał jak widziałem na polskim discordzie i to jeszcze z ranga ‘‘mentor’’ to się za głowę łapałem. Nie ma co się przejmować tym Panem, ma prawo do własnej opinii, ale pierdoli głupoty.