Jaki serwer?

Hej,
zaczynam przygodę na trialu i chciałbym się dowiedzieć na jakim serwerze gra najwięcej Polaków? Aktualnie stworzyłem postać na Spriggan.

Kiedys byl to cerberus, teraz ciezko powiedziec. odkad dali mozliwosc transferu miedzy serwerami nie ma to takiego znaczenia. na kazdym serwerze powinienes znalesc przynajmniej jedna polska gildie. a z ziomkami mozesz grac o ile sa w tym samym data center. jedyny limit jest taki ze do FC/gildii mozesz dolaczyc jedynie na serwerze na ktorym masz postac zrobiona a z racji ze grasz na trialu to nie ma zadnego znaczenia bo i tak nie dolaczysz do zadnej gildii. pozatym jest mozliwosc platnego transferu postaci miedzy serwerami.

Kiedyś to raczej Moogle.

Moogle, Phoenix, Spriggan, Zodiark - wydaje mi się, że właśnie tam gra najwięcej Polaków, choć po prawdzie spotkasz ich wszędzie.

Gra nie jest zbyt popularna w polsce, tak więc na żadnym serwerze nie znajdziesz dużej, zorganizowanej grupy. Najbliżej tego jest Moogle, ale wciąż daleko od bycia popularnym.
To powiedziawszy, istnieje coś takiego jak Cross-World LinkShell (CWLS) - jest to “grupa” z czatem do której należą gracze z różnych serwerów należących do jednego Data Center (DC) i wiem, że istnieje taki dla polskich graczy na Chaos DC, do którego należy Spriggan. Popytaj wieczorem w Limsa, ktoś Cię powinien pokierować.

na żadnym nie ma dużo polaków, gildii PL gdzie jest regularnie 10+ online w grze to nie znajdziesz

1lajk

Sa moze 2 2-3 polskie gildie na cale FFIV wiec wyboru nie masz zbyt duzego…server jest bezznaczenia bo mozna grac na kazdym… Ogolnie jak nie jestes fanem serii FF nie masz czego tam szukac . Wow>FF pod kazdym wzgledem (nie oceniam lore )

1lajk

Zodiark, wieczorami to nawet jest kolejka. A co do Polaków jest ich całkiem całkiem sporo :slight_smile:

Na Sprigganie są dwie duże polskie FC które wieczorami mają przynajmniej po kilkanaście aktywnych osób. Polecam zerknąć na grupe FB FFXIV Polska, tam są reklamy tychże FC :slight_smile:

Typical krzykacz który nie ma racji, akurat w FFXIV na dzień dzisiejszy jest bardzo dużo polskich gildii, więc każdy rodak znajdzie coś dla siebie :slight_smile:

2lajki

grałem w ffxiv na serwerze moogle przez 2 miesiące w zeszłym roku, potem jeszcze kilka dni jak były darmowe dla powracających graczy i jednej rzeczy ciągle nie rozumiem. dlaczego general chat jest tak cichy? nikt nic nie pisze w miastach a co dopiero gdzieś “w polu”, o ogłoszeniach gildyjnych zapomnij, zwykłego shit-talku o niczym też nie ma. o co chodzi? w SWTOR na flocie cały czas ktoś pisze, czy to, że zbiera grupę na opsa czy cokolwiek a tutaj nic, zero.
rozumiem, jakieś tam te linkshelle, ale żeby general chat był cichy? mimo, że mnóstwo osób gra w tą grę i biega po świecie czy stoi w mieście przy tym wielkim krysztale to przez to ta gra wydaje się martwa jak żadna inna

Ogólnie czat jest dość hermetyczny - tzw. większość rozmów odbywa się na: Guild Chacie/Linkshell/Discordach no i ewentualnie na Beginner’s Czacie na którym mają dostęp tylko nowi gracze - jeśli zostaną zaproszeni i mentorzy…

Co do tematu to Moogle od zawszę miał największe skupisko Polaków ale tego nie widać bo każdy na ogół rozmawia po angielsku.

bo w wielkim skrocie jest tak jak napisal @Skandal a po drugie panuje tam kultura osobista i nikt nie zasmradza czatu zbednymi informacjami czy tez klotniami.

nie pisz bzdur 2 miesiace temu gralem w FF sensownych gildi nie ma wiecej niz 2-3 a nawet 1 … seed tojedyny ogarnieta polska gildia…ok online. polskie comunity nie istnieje jako tako w FF jedynie te FC. Co do chatu to prawda pusty. Tak jak pisalem FF j st dla fanow seri watpie by ktos z poza zasiadl tam na dluzej.

wiem, że ta gra jest specyficzna i strasznie inna od innych mmo, ale mimo wszystko jest to jednak mmo gdzie interakcja z innymi graczami też jest ważna. można rozmawiać na generalu zachowując kulturę osobistą jeśli już o tym mówicie i szczerze mówiąc nie widziałem bardziej spokojnego community, ale chodzi o to, że jest to po prostu dziwne, że w grze mmo jest tak cicho. przez 2 miesiące ani razu nie widziałem, żeby ktoś napisał cokolwiek (nie mówię o raidach czy dungach) a grałem prawie codziennie, żeby maksymalnie wykorzystać suba.

skąd nowy gracz ma wiedzieć jak szukać linkshelli, skoro nawet nie wie gdzie, bo general jest martwy i nikt się nie ogłasza?
co z tego że jest group finder, skoro szybciej puga można zebrać na chacie?
gdzie konkretnie zapytać o dołączenie do gildii skoro general odbija się pustym echem?

i tutaj koło się zapętla

wtedy jako nowy gracz widząc takie pustki, pytając o coś na czacie i nie otrzymując żadnej odpowiedzi czułem się bardzo dziwnie, a czat dla powracających też świecił pustkami jak o coś pytałem albo odpowiadały mi bagiety, bo przecież angielski za trudny dla nich.

Nie jestem w żaden sposób fanem serii. Jest to moja pierwsza gra w tym świecie. Dobrze się bawię just 2 rok. Dziwię się słysząc że czat dla początkujących jest cichy. Posiadam status mentora i ciągle widzę pytania i odpowiedzi na nim. A co do czatu “generalnego” to prawda że większość osób zwyczajnie używa prywatnych wiadomości lub tzw Linkshelli lub zwyczajnie czatu gildyjnego.

Edit
Co do pytania mój znajomy Polak przeszedł na server moogle że względu że podobno jest tam większą polska “gildia”

Zdecydowanie znajdziesz.