Jaki smartfon wybrać?

Nie sądziłem, że będę kiedyś miał z tym problem, ale jest wszystkiego po prostu za dużo i rodzą się dylematy .
Szukam telefonu. Dla odniesienia mam teraz Honor 20 Pro i telefonu bym nie zmieniał za nic, gdyby nie to, że postanowił się zepsuć. Na czym mi zależy? Skoro każdy się prześciga w
Ilości oczek z tyłu to chciałbym mieć dobry aparat - nie jestem fotografem ale czasami potrzebuje zrobić zdjęcie, gdzie nie będzie mi łapał ostrości przez 3 dni. Dwa. Szybkość działania. Telefon chciałbym mieć co najmniej dwa lata, więc chciałbym również żeby był w miarę szybki, więc najlepiej żeby miał minimum 8gb ramu (chyba, że polecacie coś z 6gb i dobrze by hasało). Nie musi być sterowany falami mózgowymi, ale żeby się nie wieszał, płynnie przechodził pomiędzy aplikacjami. Trzy - pamięć wewnętrzna. Im więcej tym lepiej, teraz mam 256gb więc nie chciałbym przechodzić na mniejsze dystanse. Ekran nie musi być największy, ale fajnie jakby był już ten z tych lepszych, OLED czy co tam teraz jest na czasie . Może z jakimś Gorylem Glassem na przodzie ? A i bateria - chciałbym od rana do wieczora obejść się bez karmienia dodatkowego. Rzeczy typu głośniki, wyjścia jack są drugorzędnie i inne bajery - i tak używam bezprzewodowych słuchawek.
Nie ukrywam, że chciałbym, żeby fajnie wyglądał, może jakieś plecki, które nie są plastikowe? Zakrzywiony ekran? Ale to sprawa drugorzędna.
Budżet jaki mogę przeznaczyć to od 1500zl do 3000zl, zależy od tego co dana cegiełka oferuje. Pod uwagę brałem Samsunga A52, chociaż nie wiem jak aparat 64mpix sobie radzi, plus bateria pewnie średniak. Motorole ponoć nie do końca warte ceny, są Siaomi, są Rilmi, jeśli nie będzie nic sensownego w tych pieniądzach względem marek “premium” to i je rozważę. Honor 50 podobnie jak Motorola, 108mpix nie jest jakieś fajne, a swojej ceny warte nie są. S20 - S21 problemy z wydajnością i baterią. Telefon spoza tabelek to Iphone 11/11 Pro - opłacałoby się go kupić względem moich wymagań i to, że na rynku już sa 13 https://ispot.pl/iphone-13-128gb ?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam