Jakie drzewko średniaków

Witam. Pytanie brzmi, jakie drzewko czołgów średnich wybrać? zastanawiam się głównie nad Niemieckimi oraz Chińskimi (ew Japońskimi).

Porównując sobie tier X to najlepiej wypada Chiński 121.

Na chwilę obecną mam Pz III/IV i planowałem iść do Leoparda, ale patrząc na niego oraz E 50 M to ten drugi jest o niebo lepszy, większy pancerz prawie o 100% oraz minimalne różnice w całej reszcie.

Także reasumując, jakie drzewko poleciacie i jak wyglądają czołgi poprzedzające tier X na średnich? Jak wiadomo expa sporo potrzeba tak więc trochę zakotwicze na wcześniejszych tierach.

Witam. Pytanie brzmi, jakie drzewko czołgów średnich wybrać? zastanawiam się głównie nad Niemieckimi oraz Chińskimi (ew Japońskimi).Porównując sobie tier X to najlepiej wypada Chiński 121.Na chwilę obecną mam Pz III/IV i planowałem iść do Leoparda, ale patrząc na niego oraz E 50 M to ten drugi jest o niebo lepszy, większy pancerz prawie o 100% oraz minimalne różnice w całej reszcie.Także reasumując, jakie drzewko poleciacie i jak wyglądają czołgi poprzedzające tier X na średnich? Jak wiadomo expa sporo potrzeba tak więc trochę zakotwicze na wcześniejszych tierach.

póki co obierz sobie kilka drzewek rozwoju gdyż idąc jednym drzewkiem niestety szlag jasny Cie trafi farmiąc kredyty na kolejne czołgi, a od 8 tieru bez premki bitwy kosztuja nas czasem dodatkowe kredyty, czyli poprostu wychodzisz na -. Żeby nie było off topu to powiem, że wszystko zalezy od Twojego stylu gry. Twarda X'tka to e50m, zwinna to leopard, z mocnym kopnięciem to 121 oraz patton. Jest bardzo wiele czynników które mogą zdecydować o tym czy czołgiem będzie Ci sie grać dobrze albo źle. Teraz masz świetną okazje na zainstalowanie serwera testowego i przetestowanie każdego czołgu który Cię zainteresuje. Osobisćie uważam t62-a za najl;epszą X'tke średniego czołgu ;). Co do najprzyjemniejszej drogi rozwoju to tak naprawde ciężko stwierdzić, każda scieżka ma jakiś felerny czołg ;P. Ścieżka leoparda jest dosyć przyjemna ale od 8 tieru. Odradzam całkowicie japońską bo moim zdaniem scieżka jest tragiczna ^^ utknąłem na 6 tierze i boje się zakupić 7 tier :).

Dzięki wielkie za odpowiedź, myśle, że pójde w Chińskie średniaki.

Oczywiście inwestuje w kilka ścieżek, ale każda na Vtierze się zatrzymała, lecz powoli brnę do przodu.

Co do t62-a, niestety, ale Rosysjkie drzewko jakoś mnie nie interesuje, chciałem iść w HT , mam KV1, ale odtrącają mnie ruskie.

Jeszcze raz wielkie dzięki, temat niech będzie otwarty, może ktoś jeszcze jakiś rad udzieli.

no jezeli nie lubisz ruskow to szkoda... bo ich Kv1s to pogromca;p
Hmm moze US? maja ciekawe opcje heavy mam t29 i powiem ze jest super :D w medach nie specjalnie sie znam ale mam sporo heavy i TDs;p

EDIT co do medów moge powiedzieć tyle że tak jak kolega mowil Ruskie medy sa straaasznym bólem

Zależy jaki styl preferujesz. Teraz w tej grze na pancerz nie ma co patrzeć, zwłaszcza na medach ( jeśli myślisz o graniu pancerzem to trzeba zwracać uwagę na wieże i depresje działa) . Ja osobiście polecam Bat-Mana w skrócie ,,magazynki OP,, ale linia też nieciekawa zjadałem zęby z nerów grając lorką .t62-a właśnie pod grę wieża, jak przylepisz się do wroga to ma pozamiatane jeśli jest dosyć wysoki. Oba mają dobry współczynnik kamuflażu, więc dobrze służą za spoterów. Chińczykiem t10 grałem na teście, bardzo przyjemny, jedyny minus to słaba depresja i również linia poprzedników. Ogólnie w większości medów, jeśli nie używa się golda, dopiero na t10 czuć moc i idze pograć bez tego. (ze względu na słabą penetracje). Najlepiej samemu się przekonać i wypróbować tanki na test serwerze, który właśnie jest online, o ile masz ochotę ściągać 6gb danych :P

A ten test server jest cały czas online, czy tylko w wyznaczonych dniach?

Nie patrz na pancerz jeśli wybierasz czołg średni bo pancerz to domena czołgów ciężkich, domeną czołgów średnich to mobilność. Czołgi średnie nie są czołgami 1 linii, służą do spotowania, flankowania, ataku z zaskoczenia. Na X tierach pancerz nie ma już tak dużego znaczenia, większość ludzi gra na złocie, zresztą penetracja dział na X tierze jest zbyt wysoka by patrzeć na pancerz czołgów średnich. Leopard 1 jest chyba najmobilniejszym czołgiem z tych, w które chcesz iść, jest najszybszy, najbardziej zwrotny i najszybciej się rozpędza, ma zarąbistą celność i bardzo szybko skupia celownik, także szybkostrzelność jest najwyższa z tych czołgów jednak wchodzi w niego dosłownie wszystko, arta może nas zdjąć 1 hitem i to nie topowa. E50M teoretycznie ma większy pancerz od L1 oraz sylwetka pozwala na kątowanie pancerza, nie łapie już takiego dmg jak L1 oraz ma najwięcej HP z tych czołgów, jest wolniejszy i mniej zwrotny ale nieznacznie, działo podobne z mniejszą szybkostrzelnością. Chinol ma zrównoważone statystyki, ma najlepszy dmg z tych czołgów, penetracją nie odstaje, ma dobry view range, HP tyle co L1, ma dosyć twardą wieże oraz zaokrągloną co pozwala dingać pestki, jest jednak wolniejszy od pozostałych czołgów, wolniej się rozpędza, ma mniej celne działo oraz czas skupiania. L1 i E50M są czołgami dobrymi do snajpienia, Chinole i Ruskie bardziej na mid range. Jeśli o mnie chodzi to osobiście poszedłbym w czołgi francuskie lub amerykańskie. Francuzy wiadomo, mobilność ogromna plus magazynek niszczy, jednak trzeba ogarniać, amerykańce mają za to twarde wieże i najlepsze opuszczanie lufy w pionie dzięki czemu możemy walić zza wzniesień. Ogólnie jeśli grasz "for fun" to zastanów się na podstawie statystyk czego oczekujesz od pojazdu, jeśli traktujesz grę poważnie to tylko francuzy lub amerykańce.

Nie czytalem tego co koledzy pisali powyzej bo jestem na to zbyt leniwy ^^ Powiem Ci tylko tyle, ze na serwerze testowym testowalem sobie sredniaczki i ZADNYM(!) nie gralo mi sie tak dobrze jak japonskim :) No to co on wyprawia to poprostu bajka :) Szybki, zwinny, dobre dzialo, wieza cos tam odbija + wychyl dziala w dol jest porownywalny do niektorych amerykanskich czolgow, ktore maja ten wychyl najlepszy. Polecam pograc na testowym skoro jest i samemu sobie cos wybrac :) Ja tez kiedys pytalem znajomych w jakie czolgi isc, az wkoncu jeden z nich powiedzial mi: "Myslisz, ze bardziej bedzie mi smakowal shake mleczny czy czekoladowy?". Od tego momentu samemu wybieram w co isc hehe

Polecam Niemieckie. Świetne czołgi. Powodzenia

Witam. Pytanie brzmi, jakie drzewko czołgów średnich wybrać? zastanawiam się głównie nad Niemieckimi oraz Chińskimi (ew Japońskimi).

Porównując sobie tier X to najlepiej wypada Chiński 121.

Na chwilę obecną mam Pz III/IV i planowałem iść do Leoparda, ale patrząc na niego oraz E 50 M to ten drugi jest o niebo lepszy, większy pancerz prawie o 100% oraz minimalne różnice w całej reszcie.

Także reasumując, jakie drzewko poleciacie i jak wyglądają czołgi poprzedzające tier X na średnich? Jak wiadomo expa sporo potrzeba tak więc trochę zakotwicze na wcześniejszych tierach.