Jakie mmorpg polecicie dla osoby 55lat która nigdy nie grała ;D?

Polecicie jakieś proste MMORPG po polsku dla osoby która ma 55lat i ogarnia komputer ale nigdy w nic nie grała. Chodzi o to żeby mogła sobie z czasem dołączyć do jakiejś grupy graczy i pogadać na disco lub coś w tym stylu :slight_smile:

Proste mmo jest względne. Mało rozbudowana jest Tibia na przykład.

Tibia? Nieee, nie próbujmy dziadka zniechęcić do gier MMO, bo po tej grze już w nic nie zagra :joy:Ja proponuje wowa. Jeśli abonament na globalu to problem, to proponuję priva na wotlk, np serwerownia Warmane, a server Loarderon. WoW ma naprawdę super społeczność i są tam ludzie w różnym wieku, od młodzików po staruszków, dosłownie. Do tego nie ma trudnych mechanik, a mimo to rozwój jest satysfakcjonujący i ciekawy. Jest co robić. Mój dziadek próbował różnych MMO i się odbijał, ale jak spróbował WoWa to wpadł jak kamień w wodę

1lajk

a coś jeszcze w języku Polskim ?

Albion Online.
Gra nie ma wymagających mechanik i jest po polsku.

a jest sens jeszcze w wowa zaczynac od zera?

WoW to nie jest gra jak Tibia czy BDO, że nie ma praktycznie szans nadgonienia osób które grają od lat. Śmiało można zaczyna od zera.
@EDIT: @Sashimo1 No to z polskim językiem troche pozamiatałeś jeśli chodzi o różnorodność, bo jednak większość lepszych MMO nie jest spolszczona. Co do proponowanego przeze mnie WoWa, np. na Globlu jest “polski” server Burning Legion, więc dziadek zapewne znalazł by sobie jakaś gildie, co by mu trochę pomogła w zrozumieniu gry, jest też zresztą wiele poradników po polsku co i jak, no ale domyślam się, że bariera językowa wciąż może być dla twojego dziadka problemem. Na Warmane Loarderon też jest polska gildia “Unacceptable” która przyjmuje zarówno świeżych niedoświadczonych graczy jak i starych wyjadaczy. W razie czego, rekrutuje tam “Madlein” z tego co pamiętam.
Pozwolę sobie też tu wrzucić posta guru, ma co prawda 2 lata i zapewne pojawiły się jakieś nowe tytuły MMO z polskim językiem, ale może coś cie zainteresuje.

EDIT2: @Sashimo1 HA! No proszę, grzebnąłem i znalazłem coś ciekawego. Jest spolszczenie do WoWa jeśli chodzi o interfejs , questy(zadania) i skille, - można pobrać pod tym adresem : https://wowpopolsku.pl/pobierz
Na Warmane jest też wielu latynosów, niemców, rosjan, polaków i innych narodowości, więc kolejnym krokiem po zainstalowaniu spolszczenia, powinno być znalezienie sobie gildii która by odpowiadała językom potrzebom twojego dziadka. Także tego, WoW chyba wciąż pozostaje sensownym wyborem :slight_smile:

3lajki

Lost Ark. Gra polega na klikaniu G i oglądaniu ładnych widoków, taki mobilniak na kompa, będzie idealny.

btw. widać jak mało wiecie o mmo, jak uważacie, że tibia to proste mmo.
Proste graficznie i mechanicznie, spoko, ale nie jest to prosta gra.

3lajki

Jeśli dla Ciebie tibia jest trudna, to ciekawe jakby Ci poszło w teso, gdzie każdy item jest pod inny build, trzeba unikać i dodge’ować ataki

Tylko Singlówki, żeby dziadek na zawał nie pierdyknął :smiley: chociaż 55 to w sumie jeszcze nie aż tak, ale mozna :smiley: ja to w wieku 28 lat na zawał prawie … schodzę grając z toksycznym Polskim społeczeństwem

Spróbuj może zagrać w Broken Ranks. Gra jest dość niszowa i specyficzna jak na “standardy mmo” ale wciąga jak diabli. Tłumów w grze nie ma ale jest z kim pograć. “Gmibaza” odpadła zaraz po premierze więc na czatach jest względny spokój. Ogólnie ludzie są pomocni i dość przyjemnie się gra.
W skrócie jest to mmo grindownik z walką turową. Bijesz moby na mapach, championy lub robisz instancje. Można bawić się w craft flaszek itp.
Jak coś to zapraszam na Zunar - większość osób to całkiem nowi gracze, którzy o Taern nawet nie słyszeli ( wcześniejsza wersja gry) więc nie ma gonitwy za topką. Jeżeli się zdecydujesz to daj znać.

Polski język to wymóg konieczny?

polecam ci the elder scrolls online jest mnóstwo rzeczy do robienia na początku może wydawać się skomplikowana chociaż wcale nie jest w dodatku jest bardzo przyjaźnie nastawiona dla nowych graczy jak i dla starych nie musisz spędzić setek godzin żeby wydropić jeden item do setu i jest wiele polskich gildii które pomogą ci się wdrążyć w grę jako twoja pierwsza gra myślę że będzie idealna lub też final fantasy 14 online też jest spoko jak dla nowego tylko całkiem inny klimat niestety jak i jedną tak i drugą trzeba kupić ale co z mojego doświadczenia wiem nie żałuję zakupu ani jednej ani drugiej i nie przejmuj się jakimiś wpisami a bo to jest chujowe w grze a bo tamto a ona jest taka i taka żadna gra nie jest idealna i każda ma coś za uszami w tych grach masz wszystko czego potrzebujesz;)

Jeśli chce wydawać kasę na ESO to spoko. Specyficzny combat ale można polecić jak najbardziej

Runes of Magic lub 4Story

Albion Online to tak specyficzny tytuł, że nie poleciłbym go raczej nikomu. Jak ktoś lubi takie gry to sam znajdzie i będzie grał :slight_smile:
Z głównego posta wynika, że jest to casualowiec, a żaden casualowiec nie polubi ciągłego umierania za każdym razem jak chce wyjść z żółtej i utraty EQ :stuck_out_tongue:

Obawiam się, że autor @Sashimo1 już chyba zapomniał o tym wątku, patrząc po braku jakiejkolwiek odpowiedzi. Może dziadek woli jednak klepać zdrowaśki niż levele?

1lajk

polecę również albion online - jest po polsku - są czaty “nacjonalne” i jest również dla polaków - od tieru 6 mapek jest hardcorowe pvp - ale do tier 5 da się spokojnie bezpiecznie bawić - sam nie wychodząc na tier 6 nabiłem prawie maxa w tej grze - czyli tier 7 i pół w skillach - gra jest również sandboxem i to pełnowartościowym - czyli zbiera się zasoby i produkuje z nich przedmioty - ewentualnie jak nie to polecę też jak kolega wyżej broken ranks czyli polski produkt - bardzo wartościowy jednak trzeba dużo czytać - fabuła jest fajnie napisana i ciekawa - mnie samego wciągała jednak to jest walka turowa - ja wolę raczej real time’ową

Tak. :slight_smile:

No to jesteśmy w podobnym wieku :slight_smile: tylko ja gram w mmo od 2007 roku. Teraz wyszła wersja classic S.U.N. Zapraszam, mroczny proste mmo nie po polsku ale jest polska gildia LoV3 więc wszystko możemy wytłumaczyć.