Jakiego bohatera kupić - c.d

Jak dostanie Stuna to nie zwieje. To samo z Pantheonem.

Polecam ci Viktora.Teraz ja. Szukam postaci, która można uciekać efektywnie i efektownie. Kimś kim można skakać po całej mapie. Nieważne czy ad, ap, tank, offtank itd. Coś jak Lee, Akali, Fizz.

Całkiem fajnie ucieka się Udyrem. Ciągła zmiana stance i korzystanie z niedźwiadka daje ogromny boost do speeda i tylko twarde CC oraz slow mogą cię zatrzymać (zwłaszcza jeśli masz buty na speeda - wtedy i slowy są gorsze; nie daj boże żebyś miał coś innego do speeda). Fajnie to wygląda :)

@blaumro: no ja właśnie nie dawałbym głowy czy nie zada 2x obrażeń. Slow od Ashe działa z Permafrost Seju, o ile pamiętam, a trutka Teemo resetuje cd na Twin Fangach Cassio. To jest raczej do sprawdzenia, chociaż nie nastawiałbym się że 2x dmg zadziała.

A z Xerathem jest o tyle problem, że to postać z ogromnym skillcapem. Po pierwsze - skillshoty, po drugie - unieruchamianie samego siebie w zamian za OGROMNY zasięg... po trzecie - bardzo nie lubi się z assassinami i wszelkimi gap closerami. W zamian za to dostajemy jednego z najlepszych DPSów w grze (nie mówiąc o tym że W+masterki+void staff+runki pozwala zredukować mres prawie każdego wroga do 0, więc skille zadają praktycznie true dmg). Jeśli ktoś ma cierpliwość do nauki i potrafi się pozycjonować - jak najbardziej TAK.

Całkiem fajnie ucieka się Udyrem. Ciągła zmiana stance i korzystanie z niedźwiadka daje ogromny boost do speeda i tylko twarde CC oraz slow mogą cię zatrzymać (zwłaszcza jeśli masz buty na speeda - wtedy i slowy są gorsze; nie daj boże żebyś miał coś innego do speeda). Fajnie to wygląda

Mi raczej chodziło o skakanie po mapie, aniżeli bieganie z dużą prędkością.

No to Kha'Zix, Tristana, Elise, Fizz, Lee. Akali musi mieć przeciwnika, żeby sobie poskakać. Elise niby też, ale jednak u niej lepiej to wychodzi. Teraz jeszcze Zac się pojawił, a jego skok sprawia, że może robić ganki znikąd. Kassadin to klasyka ze swoim TP. Myślę, że Zeda można pod to podciągnąć, bo cienie dają mu duże możliwości, Shaco jeszcze jest, Rengar i Ziggs na upartego.

caitlyn w paru miejscach rowniez moze przez sciane hycnac z e :D

Jeśli chodzi o skakanie to na pewno Ezreal i jeszcze zapomnieliście o najbardziej denerwującej skaczącej postaci - Ahri !!!

W sumie to jeszcze Graves może podobnie jak Cait przez ścianę przeskoczyć ( tyle, że ma łatwiej :P ). Hecarim może ale ulti jedynie, Jarvan też ze swoją flagą może, Kata jeśli ma ZAWSZE wardy przy sobie ( jak ja :P ), Jax podobnie jak Kata, ale najbardziej podoba mi się skakanie LB - podwójne TP do tego z powrotem :P Malp ulti ^^ Nidalee, ale tylko przez cienkie ściany, Renekton double jump po "przeleceniu" przeciwnika lub Miniona ^^, Sejuani, Shen z "e" , Shyva z ulti, Tryndamere, Vi, ale jeśli już mam być dociekliwy to KAŻDYM można poprzez użycie Flasha bądź posiadania Tresha w drużynie :P

Siema. Co mam wybrać Vi czy Lee Sina na Jungle.

Grałem obiema postaciami, obiema szło dobrze no ale nie mogę się zdecydować, którą pierwsza kupić.

Lee dostał mocne nerfy i jest teraz gorszy od Vi. Jedynym problemem jest to, że Vi jest częstym banem.

Jeżeli nie wiesz którą z tych postaci kupić pierwszych, to weź Vi. Czemu? A no temu, że Lee jest tańszy i szybciej uzbierasz :D Poza tym i tak wolę Vi od Lee Sina. Dostał trochę nerfów, ale nadal jest grywalny.

A co do tego skakania to może Nidalee ? ;P

Nidalkę już wymieniłem, jakby ktoś nie przeczytał mojego posta wyżej. ;)

Zac obecnie ma chyba największego jumpa z gry, do tego dochodzi potrójny skok z ulta.

Teraz zac ma ogromnie wielki skok jeżeli jest junglerem to może wyskoczyć z każdej strony imo on nawet nie potrzebuje flasha do tego potrójny z ulta najlepiej działa w tfach :D

Kolbi, jak ty wymieniałeś Nidalkę, tak ja wymieniałem też Ahri, choć przyznam, że ten cd może być problematyczny :)

Przybliżcie mi jeszcze 2 postaci, tak całkiem od podstaw (jaka możliwa linia, czy tank, offtank itd, czy dobry w early, czy słabnie etc, wiecie ;]): Renektona i Poppy.

Renekton - dobry w early i później. Najlepiej się gra na początku na topie a jak wbijesz jakiś lvl to lecisz na jungle i co jakiś czas obczajasz topa. Build najlepiej robić pod wampiryz i AD. Polecam najpierw maxować Q, potem E a na końcu W, ult standardowo. Jak chcesz kogoś szybko skosić to bierzesz (ult jeśli masz mało hp) W-E-Q-E. Q u Renektona jest o tyle dobre że jeśli przeciwnik jest dosyć blisko Ciebie lub ucieka ale go prawie masz, to Q ma wystarczający zasięb aby np. dobić uciekinera.

Renekton ma strasznie słaby late game, także jeżeli gra ma 40min+ to już nic nie robi (chyba, że się ostro nafeeduje). Jeżeli masz zamiar skończyć grę szybko Renekton jest dobry, ale nie zawsze się to udaje. Jeśli chodzi o postacie z escapem to na mida bym brał Fizza, topa Rengara (<3), do jungli Lee Sina, Shaco i może Zaca, a na ADC to chyba tylko Ez lub Caitlyn.

Teraz moja kolej. Uzbierałem sobie 6k ip i mam dylemat co kupić. Nie mam skonkretyzowanej linii, po prostu mam na oku parę champów: Elise, Zed, Maokai i Vi.

Renekton ma strasznie słaby late game, także jeżeli gra ma 40min+ to już nic nie robi (chyba, że się ostro nafeeduje). Jeżeli masz zamiar skończyć grę szybko Renekton jest dobry, ale nie zawsze się to udaje.

Bullshit. Właśnie rzecz w tym że ludzie powielają stare wzorce, wg których Rene później nic nie robi. Tylko jedna ogromna uwaga: Rene kładzie na topie dużą część wrogów. A jak położy raz czy drugi, to wtedy i late mu nie straszny - farmę ma, kille ma, kasę ma, więc ma i dmg, i survi. W late nadal może być użyteczny dla teamu, nawet jeśli jego obrażenia lecą w dół - wystarczy nieco survi w buildzie i zrobienie wszystkiego, by zajęciem przeciwnego ADC było uciekanie - a do takiej eliminacji podwójny skok i stun nadaje się bardzo dobrze. Problem pojawia się gdy przeciwnik kontruje nas, ale w takim wypadku każdy gracz (poza statystycznym Nasusem) przestaje być użyteczny dla teamu.

Jeśli zaś chodzi o wybór champa, to ja bym stawiał na Elise. Niezły top, niezły mid, niezła jungle... gdzie nie pójdziesz tam może się sprawdzić. :)

Kupuj Zeda, OP ścierwo, będziesz miał topera, midera i junglera, ma chory DMG nawet gdy budujemy go pod offtanka, jest mobilny, dobry w TF'ach oraz w każdej fazie gry, nie zawiedziesz się.

A jeżeli o Poppy chodzi, to co powiecie?

Tania.