Judo,potrzebuje kilku rad :)

Witam po wakacjach zacząłem trenować judo,akurat dzisiaj jechaliśmy do innego trenera i jego uczniów,miałem sparing z taką laska 20-pare lat z zielonym pasem,(wiem że przypał) ale zostałem zawsze przez nią pokonywany w parterze,ćwiczę niedługo i potrzebuje kilku rad do walki w parterze.

Złap za cyca :D i do kibelka z nią

warn_ico.png
Warn za SPAM. - crracked

Co by ci tu radzić kolego. Na pewno przegrać z dziewczyną w sporcie walki to nie jest koniec świata.

Dobrze, że Judo to nie jest sport siłowy, tylko liczy się technika. Także żaden wstyd.

Co do walki w parterze to musisz ćwiczyć i ćwiczyć. Najlepiej zapytać się doświadczonego kolegi, by ci pomógł.

Nie zawsze walka kończy się po jednym rzucie, a jak przeciwnik wykryje twoją słabość to po tobie. :o Piszę tak jakby to była walka na śmierć i życie, ale nikt nie lubi przegrywać.

Co do samego parteru nie ma jako takiej definicji jak ci pomóc, doradzić. Sam powiedziałeś, że ćwiczysz niedługo, wszystkiego zdołają cię nauczyć i pokonasz swoją słabość. Zobaczysz, że za jakiś czas jak się gdzieś z nią spotkasz na macie. To nie obiecuje, że wygrasz... ale możesz być pewny, że będzie miała z tobą okropne problemy.

Kilka rad do walki w parterze ? Jako "trenujący" mma, główni grappling/bjj to powiem ci tyle-nic nie rób w parterze z nadmiarem siły, wystarczy tylko taka siła, aby była większa niż ta którą wykorzystuje twój przeciwnik, jeżeli zakładasz jakąś dźwignię-rób to bardzo ciasno (tzn. jak zakładasz balache to nie tak żeby nogi były luźne i ciągniesz za ręke, tylko tak żebyś się owinął wokół tej ręki jak wąż i ją zaczął dusić) no i pamietaj musisz mieć baaardzo dobrą technikę i być bardzo elastycznym podczas takiej walki, staraj się także wykorzystywać błędy przeciwnika i jeżeli więcej ważysz to także masę.

Jeżeli ktoś cię zmusi do zejścia do parteru, to znaczy, że jest silniejszy/lepszy/sprytniejszy/ma więcej szczęścia od ciebie. Musisz się wtedy skupić na szukaniu słabych punktów przeciwnika: trzymaj dystans, odbijaj go i nie próbuj żadnych trudniejszych trzymań, bo to nie wyjdzie. Jak będziesz już w ciemnej i głębokiej to rzuć się na brzuch i staraj się znaleźć otwarcie, kiedy przeciwnik będzie cię chciał przerzucić.

A poza tym walcz dużo w parterze. Im dłużej tam trenujesz, tym więcej umiesz i wiesz.

Tylko przegrałem bo nie miałem jeszcze tak dużo wiedzy o walce w parterze.

Witam po wakacjach zacząłem trenować judo,akurat dzisiaj jechaliśmy do innego trenera i jego uczniów,miałem sparing z taką laska 20-pare lat z zielonym pasem,(wiem że przypał) ale zostałem zawsze przez nią pokonywany w parterze,ćwiczę niedługo i potrzebuje kilku rad do walki w parterze.