Kaptury

Wie ktoś może jak wyrównać kaptur? Bo mam go trochę wyjeb****o a ramiona mi opadają, normalne je mam tylko kaptur coś mi ostatnio przyrósł i ramiona wyglądają jakby opadały.

Pytanie do was jak wyrównać ramiona z kapturami ?

http://www.sfd.pl/Jak_wypracowac_i_podnie%C5%9B%C4%87_barki_-t355205.html

Mam barki jak ludek 2, mam taki sam problem jak tamten gość ale mało odpowiedzi tam jest.

To normalna postawa u osoby ćwiczącej, aczkolwiek jedni mają większe inni mniejsze (zależy od genetycznej budowy ciała endo/mezo/egzo).

Jeśli jesteś endo i sporo ćwiczysz ciężko będzie zrobić taki prosty "wieszak", raczej trzeba się przyzwyczaić do bardziej zaokrąglonej sylwetki mięśni, aniżeli plażowej kwadratowej mezomorficznej.

Spróbuj w pierwszej fazie zmasować barki jakimś wyciskaniem żołnierskim, rozpiętkami w opadzie, dobierz sobie jakieś ćw co tam lubisz - tak żeby robić całe barki.

W drugiej fazie polecam drążek na szerko za głowę, najlepsze ćwiczenie rzeźbiące plecy/barki moim skromnym zdaniem. Jeśli jest rzeczywiście duża dysproporcja między barki/plecy - kaptury to powinno po jakimś czasie skutecznie zniwelować te różnice, kapturów raczej nie skurczy, ale nada estetyki, że nie będzie to wyglądało jakbyś miał "przeszczepione kaptury" od jakiegoś pakera ; )

Lub prostsza wersja - przestań ćwiczyć, mało białka, cardio i zaraz zgubisz całe mięcho hehe : )

Tak drążek cały czas 70 podciągnięć w okolicach dziennie.

Robie tak 5 podciągnieć i 6 trzymam się jak najdłużej oczywiście głowa nad.

Pompki szeroki, tył i przód. Od dwóch tygodni tak robię i już coś tam się równa jeszcze jak bary napnę to prosto :]

Jeste edno, bo pamiętam raz przez miesiąc się nie pilnowałem i wskoczyło + 6kg poźniej w miechy odpracowywałem ale zostało mi +3 i nadal zrzucam.

Ogólnie wstrzymywanie ćwiczenia nie ma sensu, przy ćwiczeniu skup się momencie rwania - jest najistotniejszy, powolne opuszczanie się, szybkie podciągnięcie.

I skupiaj się na zwiększaniu ilości powtórzeń w serii, a nie na całym bilansie w ciągu dnia (mięśnie najbardziej się rozbudowywują przy ostatnich powtórzeniach, tych na 110%, kiedy już myślisz "nie dam rady" : )) No i warto robić drążek za głowę.

Ale wpierw lepiej byłoby zrobić masówe na barki, drążek nie pakuje barków tak dobrze jak ćwiczenia dedykowane, ale zaje*** synchronizuje i rzeźbi górne partie pleców/barki no i oczywiście - motyle.

No to masz odpowiedź, czemu tak bardzo wywala kaptury - endo typowa sylwetka ciężarowca (chociaż samo to przytycie mogłoby być spowodowane skopanym metabolizmem po prostu).

Dlaczego za głowę? I dlaczego głowa nad...? Nie szkoda stawów i rotatorów? Poza tym drążek nie jest ćwiczeniem na barki, no ale mniejsza...

Moja rada jest taka: napisz swój cały trening z podziałem na dni tygodnia. Wypisz ćwiczenia, ilość serii i założonych powtórzeń. Bez tego to zaraz wpadnie jakiś specjalista i powie CI, żebyś robił siady tylne (sztanga na barkach), bo fajnie rzeźbi tył barku...

kurde dziwny problem , nie spotkałem z tym wczesniej :P

warn_ico.png
Odkopywanie tematu ~ blaumro

Rewelacyjnie, dzięki za poinformowanie nas o tym... Poza tym spójrz na datę założenia tematu...

warn_ico.png
Po co te docinki? Wystarczy dać raport, a nie sam odkopywać wraz z nim. - crracked

Wie ktoś może jak wyrównać kaptur? Bo mam go trochę wyjeb****o a ramiona mi opadają, normalne je mam tylko kaptur coś mi ostatnio przyrósł i ramiona wyglądają jakby opadały.

Pytanie do was jak wyrównać ramiona z kapturami ?

http://www.sfd.pl/Jak_wypracowac_i_podnie%C5%9B%C4%87_barki_-t355205.html

Mam barki jak ludek 2, mam taki sam problem jak tamten gość ale mało odpowiedzi tam jest.