Karta graficzna 700-1300 zł głównie do bdo

Witam.
Szykuje się do zmiany swojej karty ale nie mam pojęcia jaką wybrać.Oto mój sprzęt:
Płyta główna:ASROC B85M PRO3
Zasilacz: Corsair vs450
Ram: 2x4 Balistix 1600 MHz
Procesor:Intel core i5 4460
Grafika: gtx750ti
Obudowa: ZalmanZ3
Zastanawiałem się nad https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n105toc-4gd-975508/ .Niestety nie mam zbyt dużej wiedzy na temat upgradowania pc i chciałbym Was prosić o pomoc.Czy ta karta byłaby dobra pod bdo(tak aby pograć komfortowo na wysokich)a i co ważniejsze czy będzie kompatybilna z resztą sprzętu.Jeżeli jest do kitu może polecicie coś bardziej wartościowego.
Z góry dziękuje za pomoc.

Do 1300 PLN wyłapiesz GTX 1060 6gb ale przez Twojego procka będziesz miał bottlenecka. A zatem najlepszym rozwiązaniem będzie EVGA GTX 1050 TI SSC (innej nie ma sensu brac). No chyba, że chcesz wymienić procesor.

1lajk

i5 4generacji i botleneck 1060 ? Nie wiem co brales ale nie bierz tego wiecej… Osobiscie mam i5 3 generacji
i 1060 6gb i raz tyko zdazylo mi sie zauwazyc bn…Kupuj 1060 bez zastanawiania tylko wazne zeby byla to wersja 6gb a nie 3gb.

1lajk

1060 będzie działać z 4460 ale niestety karta straci ok 15% na wydajności :stuck_out_tongue:

ps. Wiesz w ogóle czym jest bottleneck? Poza tym Twój proc “3 generacji” ogranicza kartę.

Hmm podejrzewam ze wiecej niz ty :slight_smile: Znajdz mi jedno nagranie na yt ktore jasno pokazuje botlenecka na tej karcie + procku. Ja nie znalazlem zadnego. Wrecz przeciwnie. Ba do tego jak sam napsialem uzywam i5 3 genracji i botleneck zauwazylem raz… I twoje potwierdzenie na dane o 15 % poprosze ( bo takim procentem kazdy moze rzucic )

Może i przesadziłem z tym bottleneckiem ale w parze z 4460 jest on spotykany tylko przy nielicznych grach na max ustawieniach :stuck_out_tongue:

bierz po taniości GTX 970 za 700 zł :wink:

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! 6GB GDDR5 - 1235zł

Po rejestracji na stronie Zotaca masz 5 lat gwarancji.

Ja osobiście polecam:

Sam gram w BDO, z tą kartą FPS na poziomie 100+.
Na morzu odblokowane FPS 300 ( klei się świetnie )

Szkoda rozbudowywać kompa dla tak crapowatej gry, ale skoro chesz…

Mozna przeczekać na RX 590 które jest wydajniejsze od GTX 1060 6GB. Cena max będzie pewnie na poziomie 1500zł.

Co do Bottlenecka w miejscach procesorowych na pewno będzie mniej FPS niż przy i7 8700k. Miałem i5 4690k i juz czyłem ze przy R9 380X potem przy RX 580 brak najlepszej wydajności 4 jajka już nie dawały zbytnio rady, a na pewno przy grach multiplayer.