Kilka pytań do piłki ręcznej i nożnej

Piłka ręczna:

1.Jak rzucać celnie i silnie?

2.Jak skutecznie wymijać/jukować/trollować podczas meczu?

3.Co zrobić jeśli chcą mnie sfaulować

4.Jakieś taktyki ofensywne/defensywne?

Piłka nożna:

1.Porady dla bramkarza

2.Jak się dobrze kiwać?

3.Jak dobrze strzelać

4.Jak skutecznie podać z dużej/średniej odległości?

Odpowiedz do wszystkiego: zapisz się na jakieś treningi w szkole, zacznij tam chodzić i się dowiesz.

Jak można w ogóle taką wiedzę przekazać przez internet!?

@Jakby jakieś były

Niby są zajęcia dodatkowe ale dla tych co już takie rzeczy umieją i trenują.Z racji tego że byłem bramkarzem to jestem do tyłu.

A nie wpadłeś na to, żeby pokopać do ściany i tak samo porzucać? Nie da się tego nauczyć w stylu "Jak będziesz miał zamiar kopnąć, to się lekko odchyl żeby podbić piłkę" i nie da się też tego nauczyć tylko czytając czy oglądając. Jak będziesz często trenował, to sam załapiesz.

Poogladaj troche meczy, zobacz jak to robia zawodowcy u tyle. Sam gralem w reczna 6 lat na kole.. ale przez kontuzje barku musialem zrezygnowac. Pilka reczna to najlepszy sport <3.

Ja wlasnie dzieki ogladaniu wielu meczy nauczylem sie sporo. (oczywiscie trenowalem tez w klubie)

@magnum

Chodziło mi to, że nie nauczy się niczego, jeśli to co zobaczył, nie zacznie praktykować.

jeśli chodzi o piłkę nożną to odpowiedż na wszystkie pytania brzmi

ćwiczyć

ćwiczyć

ćwiczyć

w piłce każdy kiwa się inaczej, inaczej strzela, podaję

a jeśli chodzi o umiejetności bramkarskie, cóż wychodź jak najszybciej w sytuacjach 1 na 1 aby skrócić kąt możliwego strzału

Pytałem o technikę.Na ćwiczenia mam czas.

1.Musisz wiedzieć jak zrobić dobry zamach, i kiedy puścić piłke, czyli pierw technika rzucania potem praktyki

2. to zależy jak są twoi rozstawieni, jak np jest po prawej to udajesz że podajesz dołem w lewo potem robisz obrót i rzucasz do prawego, albo jak chcesz rzucić to, to niby rzucasz robisz zamach a tak naprawde kozoł robisz i potem rzucasz

3.musisz mieć mase i sie nie dać, odepchnąć ich

4. Po rzucie odrazu bieg do bramkarza, kiedy nie trafią to szybko inicjatywa dopóki oni nie wrócili z ataku

Piłka nożna:

1.Musisz mieć najlepiej długie spodnie i nie bać się piłki i rzucać sie na nią,nie dać sie okiwać i podchodzić do napaśnika bo wtedy masz większą szanse przejećia piłki niż to że stoisz w bramce i ma 20 róznych możliwośći

2.jak opanujesz piłke to potem rózne triki które ci pomogą, albo kopiesz piłke dalej i wyprzedzasz go szybkością

3.to już praktyka :P trzeba dobrze przykładać noge do kopnięcia :P

4. z dużej odległości to u nas z full siły dobrze kopią a on musi to przejąć, noge postawić to łatwiej niż ręke :P i nie robić "dechy" z nogi żeby sie piłka mocno nie odbiła

Piłka Nożna

1.Porady dla bramkarza

Przede wszystkim naucz się rzucać, byś czasami Sobie czegoś nie zrobiła.

Jak sądzę, po tym, że zadajesz takie pytania w Ekstraklasie nie zagrasz, więc nie spodziewaj się miękkich muraw, zwłaszcza w polu bramkarskim ^^

2.Jak się dobrze kiwać?

Różnego rodzaju kiwki możesz podglądać na necie, jednak bez praktyki nic nie osiągniesz.

Im więcej treningu, tym lepsze efekty. Jednak zapamiętaj, nie każdy ma predyspozycje do tego.

3.Jak dobrze strzelać

Trening, trening i jeszcze raz trening. Najlepiej w klubie, gdzie pokażą co i jak, a do tego dołóż indywidualne treningi.

4.Jak skutecznie podać z dużej/średniej odległości?

Trudno powiedzieć.. nikt mi tego nie tłumaczył, po prostu miałem częśto w Juniorach treningi tego i poprzez to automatycznie mi teraz to wychodzi.

Ustawialiśmy się przy liniach bocznych i podawaliśmy piłki - za niecelne osoba, która kopała biegła po piłkę, także pomyśl ile było biegania ^^

http://www.moneystrategy.info/bl4ck747/

Piłka ręczna:

1.Jak rzucać celnie i silnie?

2.Jak skutecznie wymijać/jukować/trollować podczas meczu?

3.Co zrobić jeśli chcą mnie sfaulować

4.Jakieś taktyki ofensywne/defensywne?

Piłka nożna:

1.Porady dla bramkarza

2.Jak się dobrze kiwać?

3.Jak dobrze strzelać

4.Jak skutecznie podać z dużej/średniej odległości?