Kilka pytań od nowego

Witam, długo szukałem przyjemnego mmo z dobrym pvp, ludzie na forum polecali BnS więc zdecydowałem się ściągnąć i od jutra(piątek) zamierzam trochę pograć.

Na początek mam kilka pytań:

1. Jaki jest max lvl? Czy po wbiciu max lvl są jeszcze jakieś "dodatkowe" lvl?

2. Jak wygląda sprawa z PvP bo nie ukrywam, że zależy mi na tym najbardziej.

Czytałem że są areny 1vs1, 3vs3 ale czy istnieje coś takiego jak mass pvp lub jakieś wojny frakcji?

3. Czy na pvp opłaca się iść tylko po wbiciu max lvl na end game?

4. Czy w grze występuje możliwość PK? Wpaść powiedzmy komuś na drogę i zaatakować go?

5. W tego typu grach zawsze grałem łukiem lub z dwoma pojedynczymi mieczami. Wiem, że łuka nie znajdę a gunner mi się osobiście nie podoba więc czy któraś z klas nadaje się na granie z dualami?

To chyba wszystko na tą chwilę, byłbym wdzięczny za odpowiedzi na ww pytania i chętnie przygarnę jakieś porady dla nowego, ponieważ nigdy nie miałem kontaktu z BnS więc każda wskazówka będzie na wagę złota.

Pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś w grze ;)

Ja bym od siebie dodał jeszcze pytanie jak wygląda balans klas w pvp, bo kilka razy czytałem komentarze, że 1 klasa dominuje wszystko.

1. Obecnie 50 lvl (albo 55 lvl, zabij ale nie pamiętam) + 20 HM lvl. Czyli po wbiciu podstawy pasek expa zmienia ci się na złoty i od tego momentu tłuczesz HM, z tym, że po jakimś czasie robi się tragicznie ciężko. Osobiście spotkałam dosłownie garstkę osób, która miała 16-18 HM, najczęściej ludzie zostają przy 12-14 HM.

Tutaj na temat pvp postaram się pomóc jak tylko mogę, chociaż nie ukrywam, że go unikałam, ponieważ gra daje taką możliwość, a BnS stanowczo mocniej podobał mi się pod kątem pve.

Ogólnie pvp może towarzyszyć nam od samego początku, ponieważ gra oferuje coś takiego jak doboki/ skiny, czyli musisz po prostu zwrócić uwagę jaki dopisek posiadają. Tym bardziej, że w BnS nie ma czegoś takiego jak set, są jedynie skiny, które nie dają nic poza ładnym wyglądem i możliwością pvp. Możemy je podzielić na takie, które:

- agrują graczy w wybranym skinie (np. jest tak, że skin X pozwala nawalać się z graczami, którzy noszą skin Y, taki smaczek, aby nie zawsze czuć się bezpiecznie),

- agrują nację przeciwną (czyli na początkowych lvl wybierasz sobie do jakiej chcesz przynależeć i dostajesz odpowiedni skin, który możesz nosić i lać się z kim popadnie o ile będzie nosił skin przeciwnej nacji, dotyczy to również npc),

- agrują npc (czyli założysz taki, który docelowo należy do piratów i już jesteś na celowniku npc z wioski obok),

- neutralne, moje ulubione (zakładasz, ładnie wyglądasz i jedyne na co jesteś narażony to agrowanie mobów).

Czyli możliwość PK zależy wyłącznie od Cieie, w pvp możesz uczestniczyć od kiedy chcesz (chociaż nie dam sobie reki uciąć kiedy masz możliwość wejścia na arenki, chyba od wybrania nacji ale zapewniać nie będę).

To tak pokrótce na pytanie 2, 3 i 4, bardziej szczegółowo pomóc nie mogę.

5. Możliwość używania dwóch broni o ile tak to można nazwać oferuje Kun Fu Master oraz wymieniony już Gunslinger, reszta posiada jedną, nawet Assassin.

Jeśli gdzieś coś pokręciłam to wypomnieć czy poprawić, ostatni raz grałam ponad trzy miesiące temu, więc nie chciałabym wprowadzać w błąd.

Co do klas dual wield to jedyną taką jest Kung fu master. Każda z postaci ma 1 slot na broń, a u KFM jeden slot to para rękawic.

Z tego co koleżanka wyżej pisała to masz odpowiedź na 4-te pytanie. Jeżeli założysz kostium to możesz PK-ować. Przynajmniej tak to rozumiem :D

Sam myślałem nad zagraniem w BnS'a, więc można razem pograć ;)

2. Tutaj na wiki masz wszystko opisane: https://bladeandsoul.gamepedia.com/PvP

@acid96 Balansu nigdy nie będzie w żadnej grze. Ludzie zawsze będą płakali odnośnie kilku specków. Wszystko zależy od gracza, jego reakcji i zrozumienia postaci. Ale fakt są klasy, które wymagają mniej zaangażowania i opanowania. Wszędzie na reddicie znajdziesz posty typu Summoner is broken.
I znalazłem najlepszą odpowiedź na pytanie: Która klasa jest najbardziej przegięta - "Every class except the one you're playing at the moment. "

Grałem w BnS tylko dla PvP zdarzyło mi się być w topce i napiszę tak. PvP jest super do 1700 rankingu ( mam na myśli pnukty) później grasz z może 10-20 osobami czyli ciągle ci sami przeciwnicy. Dlaczego zrezygnowałem z tego wspaniałego pvp? Win Trade jest tam normalny. Gracze co są top 1 np. Destro to ma 9 postaci i wszystkie postacie ma od 1 do 9 miejsca i tak jest z prawie każda postacią oprócz gunnera i soul fightera którzy są smiecmi na pvp. Oczywiście każdy może być top 1 mi się udało Ale zmieniłem miejsce zamieszkania i bez pingu 50 kiepsko się już gra. Ta gra polega na reflexie dobrej spostrzegawczości co robi twój przeciwnik no i liczysz cd skilli jego. Jeśli chcesz grać dla przyjemności PvP będziesz ja miał do 1700 może pod koniec sezonu 1900. Nie chcę ci doradzać bo Nie ma drugiej takiej gierki Ale dla PvP lepiej pograć w jakąś strzelanke lub mobe. W końcu gra ma przynosić przyjemność. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz.

Hej, autor dostał odpowiedzi na swoje pytania więc skorzystam z okazji i się podepnę ze swoimi.

Grałem swego czasu w BNS ale od tamtego momentu wiele się zmieniło (ostatnio z tego co kojarzę wszedł nowy akt), mam kilka pytań i proszę o odpowiedź:

1. Jaka jest teraz meta party na dungi (te endgamowe)?

2. Myślałem o starcie nową klasą, konkretnie jako WL lub SF kim będzie łatwiej dostać się do party (z względnie słabym gearem).

3. Podobno populacja trochę podupadła, czy są jeszcze jakieś polskie klany pve?

4. Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak działają pety i badge?

5. Opłaca się inwestować w premkę?

6. Ile AP ma teraz przeciętny gracz, który wszędzie się dostanie i zrobi swoją robotę nie będąc boostowanym?

7. Istnieje jakaś strona/kanał yt z taktykami na najnowsze dungi/raidy/bg?

8. Wiem, że zmieniło się drzewko talentów a jak wygląda sprawa z HM skillami? Dalej trzeba kupować książki na odblokowanie upgrade skilli? Jak tak zmieniło się coś w tej kwestii (łatwiej je zdobyć, niższe koszta)?

Uzupełnię trochę wypowiedź Styrii (swoją drogą witamy na forum :D) odnośnie pvp i odpowiem na niektóre pytania @Nivis

Jaka klasa jest OP na pvp? Absolutnie wszystkie. Jedynie na dwie rzeczy musisz umieć zwrócić uwagę : z czego masz największy dps, oraz w środku nocy musisz umieć wyrecytować jakie skille obronne masz pod jakimi przyciskami i w jakich sytuacjach. Walka wygląda tak że obaj próbujecie się złapać w kombo, często wspierając się cc (stuny, podrzucenia, powalenia). I kto więcej razy da się złapać ten przegrywa. Brzmi nudno, ale jest szybko i dynamicznie. Grałem w pvp (z dobrym gearem) warlockiem, force masterem, assassynem i blade dancerem, a nie zauważyłem bym miał straszne problemy z jakąś konkretną klasą, albo by jakaś z tych klas była OP :). I tak, nawet takiego destro zabić nie miałem problemów - mimo że ogarniali niektórzy. Ot, po prostu kontrujesz odpowiednie skille (z doświadczenia - patrzysz co najbardziej ci szkodzi) i wywalasz swoje kombo w wolnej chwili

1) meta na dungi, była jest i będzie taka sama. Warlock (soul burn), tank (bm/kfm najlepiej, ale ja tam tankowałem już sinem lub bd i nie było problemu), summoner (z powodu heala) i dps'i (bez znaczenia jacy). Ale to tylko na te najtrudniejsze z najtrudniejszych, większość dungeonów bez problemu zrobisz w dowolnym party (zakładając że każdy ogarnia postać i ewentualne taktyki)

2) raczej WL, jedyne co musisz na dungach robić to rzucać soul burna na bossie + klepać dps. Ale i tak nie ma tu czegoś takiego "na dunga ze słabym gearem" - gear musisz mieć, nikt nie weźmie cb jak nic nie będziesz robił. A na tych end-game'owych ale nie najtrudniejszych to możesz wziąć byle kogo, byle byś spełniał wymagania kolejkowania się i wbił na cross-server dungeon :)

4) pet sobie lata obok ciebie dając statystyki i tyle xD. Generalnie potrzebujesz dwóch itemów : peta i aurę duszy peta. Wtedy dajesz aurze wygląd peta. Bo peta nie możesz ulepszać, a aurę już tak. I ulepszasz tą aurę by dostawać coraz lepsze statystyki, przy czym jak ci się pet nie podoba to możesz biegać z samą aurą duszy (jak ja) - statystyki masz takie same, a nic ci nie zasłania widoku xD

6) dokładniej nie powiem, ale sprawdź w "progress window" ostatni raid - jak masz taki gear który pozwoli ci pójść na niego to wszędzie się dostaniesz :D

Jak coś pominąłem to zwyczajnie już nie pamiętam tych rzeczy - np hongmoon skilli, kiedyś na pewno książki się zbierało, ulepszyło się co się dało i zapomniało xD

Dzięki wszystkim za tak liczne odpowiedzi :D. Swoją drogą, funkcjonuje jakąś Polska Gildia na serwerze Eu?

Podpinam się pod pytanie wyżej, najlepiej jakby to była jakas gildia z frakcji Crimson (nie wiem czy tak się to pisze).

Obecnie najwyższy lv to 55, hm 25 (zmiany w ostatniej aktualizacji), jeśli chodzi o pvp, nie gram tego, bo nie lubię, ale mogę powiedzieć kilka słów. Mass pvp obecnie nie istnieje. Na każdym, bądź większości serwerów jedna frakcja dominuje drugą. Dlatego też na SSP widuje się praktycznie przedstawicieli jednej z grup. Co do dungów, 950+ AP jest potrzebne aby sprawnie wszystko szło, oczywiście nie mówię że dungi tyle wymagają... po prostu, ludzie tyle chcą widzieć AP w swej drużynie. Warlock, SF, Assas, i KFM, te klasy dają buffy i są brane na praktycznie każdy dung, przy czym assas może wykonać nie które mechaniki sam (w niewidzialności, bądź pominąć jakąś mechanikę i przeprowadzić pozostałe party w niewidzialności).

Wychodząc z samouczka osoba taka ma obecnie około 750 AP+, (od razu polecam otwierać boxy aby mieć wep z 6 socketami, box dostępny u npc). Pet i soul są z questów głównych - żółtych. Te się ulepsza. HM skile, nie które są odblokowane (też nie dawno wróciłem do gry), a na inne trzeba się napracować aby je mieć. Co do zdobycia ich... Powiem że ceny są duże, jeśli chodzi o kupno. Dropić trzeba, od tego to jest gridnówka. Jeśli chodzi też o llv, niczym się nie przejmujemy, tylko lecimy z fabułą do przodu aż do końca, po tym mamy około 100-200g, i dopiero zaczynamy prawdziwą grę. Dla osób które dopiero co zaczynają, radzę się spieszyć, obenie trwają dwa eventy. Na jednym można dość szybko wbić lv (jeden run dziennie, około 20k expa, co pozwala od lv 16, wbić od razu lv 18, itd [ograniczony do 1 razu na dzień i 16 lv+]), drugi to event można powiedzieć p2w, lub p2p, jak kto woli. Ja na niego nie wydałem złotówki, a i tak brałem w nim udział, wszystko jest zależne od waszego uporu i zaciętości.

Za wszelkie nie domówienia w temacie, i przeskoki -przepraszam.

Ps. Na serwerze międzynarodowym jest wiele gildii pl, wystarczy poszukać. Lecz od razu mówię że bez komunikatora głosowego... (discord lub stary poczciwy ts3)

Ps2 Zapomniałem dodać, z tego pierwszego eventu można wyciągnąć pet pody jak i oleje potrzebne do ulepszania peta i duszy. Badge, są to ulepszenia do niektórych skilli, coś jak HM skille, tylko że można je kupić za różna walutę i wyjmować kiedy się chcę. Nie które z nich zmniejszają cd, zwiększają dps, lub zmieniają działanie skila na którego oddziałują.

Ps3 Filmików na YT jest wiele, lecz większość po ang, ale w większości z nich wszystko jest dokładnie objaśnione i pokazane. Do klas poradniki polecam te najnowsze, nie starsze niż 3 miesiące.

@Zashizarhmożesz podlinkowac jakieś poradniki do klas jeśli masz pod ręką? :D

trochę starszy, ale dalej działa, pod wl ice and shadow

również starszy, ale pokazuje różnice pomiędzy shadow a lightning

summoner earth and wind

Resztę radze poszukać samemu. Wl obecnie większość gra pod ice, tak samo jak SF. FM - fire, choć ja wole ice (preferencje). BM - fire, Dest - nie mam pojecia, ale chyba shadow, Summ - earth (aoe dmg), Gunn - fire (ale słychać że będzie nerfiony). BD - lightning, Assas - zależny od preferencji, KFM - też bodajże fire.

I coś na koniec

Witam, długo szukałem przyjemnego mmo z dobrym pvp, ludzie na forum polecali BnS więc zdecydowałem się ściągnąć i od jutra(piątek) zamierzam trochę pograć.

Na początek mam kilka pytań:

1. Jaki jest max lvl? Czy po wbiciu max lvl są jeszcze jakieś "dodatkowe" lvl?

2. Jak wygląda sprawa z PvP bo nie ukrywam, że zależy mi na tym najbardziej.

Czytałem że są areny 1vs1, 3vs3 ale czy istnieje coś takiego jak mass pvp lub jakieś wojny frakcji?

3. Czy na pvp opłaca się iść tylko po wbiciu max lvl na end game?

4. Czy w grze występuje możliwość PK? Wpaść powiedzmy komuś na drogę i zaatakować go?

5. W tego typu grach zawsze grałem łukiem lub z dwoma pojedynczymi mieczami. Wiem, że łuka nie znajdę a gunner mi się osobiście nie podoba więc czy któraś z klas nadaje się na granie z dualami?

To chyba wszystko na tą chwilę, byłbym wdzięczny za odpowiedzi na ww pytania i chętnie przygarnę jakieś porady dla nowego, ponieważ nigdy nie miałem kontaktu z BnS więc każda wskazówka będzie na wagę złota.

Pozdrawiam i do zobaczenia kiedyś w grze ;)