Kilka pytań

1.Czy ta gra polega tylko na zdobywaniu materiałów i zarabianiu golda?
2.Gdzie mam expic będąc nowym graczem i nie znam mapy?Bylem na jakiś trolach w kopalni a gdzie mam iść potem mając większy poziom?
3.Grając od początku mam robić questy czy w tej grze można robić co się chce?
4.Jeśli chodzi o gear to samemu lepiej tworzyć czy dropi z potworów?

Jezeli mówisz o RS3 to endgame to robienie bossów, zarabianie i ubieranie się w coraz lepszy sprzęt + questy by odblokować mapy/skille/itp. Reszta skilli głównie jest by odblokować wspomniane questy i dodatkowe moce to walki (np. herbalist, archeologia). Najlepiej jak sprawdzisz moneymaking guide na Wiki i poradniki gdzie i co skillowac. Ale rób co chcesz bo to w sporej mierze sandbox. Najlepszy gear wypada z bossów lub jest craftowany że śmieci z nich dropiace.

1lajk

Wpisz sobie melee/range/magic/necromancy training w Wiki i tam ci pokażę na jakich moboach warto. Ja też całkiem nie tak dawno zacząłem, i polecam ci robić często Slayer taski. Czym wyższy Slayer tym masz dostęp do lepszych mobów, a na nich przeważnie expisz style walki. Pierwsze dobre bossy pod zarobek to Barrows Brothers, magic tak 50-60+ by robić podstawowych, zarobek nawet spk. Podsumowując prędzej czy później będziesz musiał wszystkie prawie skille mieć, gdyż część z nich to podstawa na bossy a inne są wymagane do questów, ale spokojnie możne je całkiem spk trenować. Wszystko masz na Wiki podane. Polecam wcześnie zainteresować się fortem forintrhy, gracz buduje sobie swój hub gdzie ma się prawie wszystko, jak zaczniesz robić bossy to pamiętaj o korzystaniu z wars retreat. Podsumowując jest masa rzeczy do zrobienia, ale teoretycznie rób to co chcesz, a co jakiś czas questy czy bossy zmuszą cię do zrobienia konkretnej rzeczy, ale gra dzięki temu się nie nudzi. A i pamiętaj o zrobieniu elfów na crystal eq Lvl 70, ja nie zrobiłem i ciężko jest. Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj w grze Krwawy666.

1lajk

https://runescape.wiki/ jeśli RS3
https://oldschool.runescape.wiki/ jeśli OSRS
Tam masz wszystko, gdzie co robić na danym etapie gry, jakie itemy używać, jakie questy robić, co skillować, jakie moby itp itd

1lajk

Właśnie chodzi o to, że w innych grach wiem co mam robić od początku,bo na mapie jest pokazane a w runescape to inaczej wyglada.

O to właśnie chodzi w runscape nic nie musisz a możesz wszystko. Pamiętaj gra ma 20 lat i ilość informacji na temat świata jest ogromna czy to mówimy o Osrs czy rs3. Na spokojnie można odkrywać cały świat.
Podstawą są questy które dadzą ci dostęp do nowych lokacji, itemow.
Sam musisz sobie postawić cele i dążyć do nich.

1lajk

Zapraszam na polski kanał discord RS3: https://discord.gg/9bMmrQV7uT
Odpowiemy na wszystkie twoje pytania i pomożemy :slight_smile:

1lajk

To jest właśnie całe piękno tej gry. Wchodzisz w niej i robisz… dokładnie to na co masz akurat ochotę. Wbijanie takiego czy innego skilla, zdobywanie Gołda, walka, elementy bardziej social itd. Prawdziwy sandbox wsród gier MMO. Jak coś śmiało pisz do Well Miller. Chętnie pomogę:)

1lajk

Dobra wybrałem osrs i bardziej ogarniam co i jak niż w tej nowszej wersji.Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

1lajk