Kilka pytań

Jak w temacie mam kilka pytań:

1. Jak na chwilę obecną wygląda online?

2. Czy da się spokojnie grać bez wydawania złotówki i ile by zajęło dojście do end game'u?

3. Jakbym chciał wydać kasę, to czy jest to jednorazowy wydatek czy trzeba co miesiąc płacić?

4. I ile musiałbym przeznaczyć, jaką kwotę?

1. Gra ma dość silną bazę graczy, jednak niestety zwykle są to już starzy wyjadacze, którzy bawią się w end game. Nie mniej można spotkać, albo świeżych graczy, albo alty latające po niskopoziomowych lokacjach, więc nie jest źle. Zawsze możesz poszukać kolegów tutaj - zwykle na takie zrywy potrafi się zebrać kilka osób, które myślały o powrocie/spróbowaniu.

2. Tak da się. Kosztuje Cię to jednak czas i farmienie TP (waluty IS), jednak niemal wszystko (za wyjątkiem jakiś kolorowych bonusów za kupienie czegoś w czasie premiery) można zdobyć nie wydając choćby złotówki.

3. Dość standardowa "taktyka" w tego typu grach. Kupujesz miesiąc subka - odblokowujesz sobie masę różnych rzeczy (które wyszłyby drożej jakbyś kupował je za realną gotówkę jedną po drugiej) i zostaje Ci to do końca mimo, że subek się skończył. Ułatwia to nieco życie. Jednakże ogólnie - kupujesz raz i masz. Niemal wszystko jest przypisane do konta, nie postaci, więc raz odblokowaną rzeczą cieszysz się cały czas na dowolnej postaci (nawet jeszcze nie stworzonej).

4. Jak pisałem wcale nie musisz, jeśli jednak się zdecydujesz: 15$. Jednak w zamian dostaniesz rzeczy za około 300$, choć ja sam nie inwestowałbym ani złotówki. Spokojnie da się bez tego żyć po prostu grając.

Coraz bardziej myślę o LOTRO, nigdy nie grałem, a szukam fajnego mmorpg na dłuższy okres. W najgorszym przypadku powrócę do AIon, ale wcześniej chcę zobaczyć jak wyglądają inne gry mmorpg m.in LOTRO.

Jeszcze 3 szybkie pytania:

1a. Grając po 5h dziennie sporo mi zajmie wyfarmienie TP i czy do tego będę potrzebować altów?

Lubię mieć tylko jedną postać i na niej się skupiać.

2a. Czy liczba graczy maleje, czy utrzymuje się na stałym poziomie?

Wiem trudno to ocenić, nie chcę zaczynać grać, jeśli się okaże, że grę opuszcza sporo osób, bo to prowadzi do zamknięcia serwerów. LOTRO nie jest nową grą, swoje lata już ma i jestem tego świadom, ale WoW też ma swoje lata i ma stałą liczbę graczy.

3a. Wydawca dba o grę, często wychodzą aktualizacje itp.?

Zapomniałbym, płaciłbym tylko raz te 15$ i nie musiałbym farmić TP? Czy jak to jest?

A spróbuję zagrać, a może się spodoba. Zresztą szukam gry na dłużej, więc spokojnie będę mógł farmić te TP. A w razie konieczności, 15$ nie wydaje się być dużo.

Nie chcę Cię zniechęcić, ale bez wydawania jakiejkolwiek kasy będzie ciężko. Oczywiście, można tak grać i pewnie są nieliczni, którzy tak doszli do wszystkiego, ale wiąże się z tym niesamowity grind.

Z populacją nie jest tak źle, jest całkiem sporo osób (gram na serwerze Evernight), dość spora grupa rodaków w polskiej gildii i nie tylko.

Najlepiej pograj sobie bez stresu, do około 34 lvla wszystkie krainy są free, więc stwórz postać, pobiegaj trochę, zorientuj się jak to wygląda, później zdecydujesz co dalej. Kolejne krainy wymagają vipa lub kupienia quest packa, na to m.in. musiałbyś zbierać punkciki.

Po krótce napiszę Ci jak wygląda farma tp, żebyś wiedział co może Cię czekać.

Robisz główną postać, robisz wszystko co się da, każdy deed i z tego będzie trochę punktów.

Tworzysz drugą postać (masz tylko 2 sloty na postaci na każdym serwie, punkty tp są dzielone między serwami, więc możesz zrobić alta farmera na innym serwerze, a pkt masz i tak na głównej postaci) i robisz najprostsze i najszybsze deedy w początkowych lokacjach (google bez problemu wskaże Ci poradniki jakie deedy najlepiej się do tego nadają), po czym usuwasz tę postać i robisz to wszystko od początku...

Strasznie mozolne i nużące, ale oczywiście zbieranie pktów w ten sposób jest wykonalne.

Warto kupić vipa na miesiąc (później nie przedłużać), który odblokuje kilka rzeczy na które musiałbyś zebrać sporą ilość tp, poza tym od czasu do czasu jest zniżka na Quad Pack (cztery dodatki, które muszą kupić wszyscy, również gracze vip, normalnie kosztuje 40$, niedawno można było dostać za około 10$), oczywiście dodatki również można kupić za wyfarmione tp.

Co tydzień masz promocję na "coś" w sklepie, to troszkę ułatwia sprawę, zwykle jest to kilka rzeczy przecenionych o 20%, np. niedawno quest paki, które obok dodatków są podstawą do jakiejkolwiek gry.

Mam nadzieję, że Cię nie zniechęciłem, sam gram i polecam, chociaż pve jest dość łatwe, a pvp prawie nie istnieje. Gra ma swój niesamowity klimat i jeśli szukasz gry przy której można odpocząć i pograć bez stresu to być może jest ona dla Ciebie.

Aha, wg. mnie LotRO nie ma czegoś takiego jak endgame, tutaj cała droga do lvl capu, odkrywanie uroków śródziemia to właśnie ten endgame, bo po wbiciu max nie ma zbyt wiele ciekawych rzeczy do roboty.

Wszystko już wiem, dzięki. I tak spróbuję, najwyżej wydam trochę złotego na grę.

Jak w temacie mam kilka pytań:

1. Jak na chwilę obecną wygląda online?

2. Czy da się spokojnie grać bez wydawania złotówki i ile by zajęło dojście do end game'u?

3. Jakbym chciał wydać kasę, to czy jest to jednorazowy wydatek czy trzeba co miesiąc płacić?

4. I ile musiałbym przeznaczyć, jaką kwotę?