Klawiatura

Witam serdecznie, jako że jestem posiadaczem laptopa - gabaryty wystarczające na potrzeby LoL`a - podłączyłem pod USB Myszkę, jak i klawiaturę.

Problem w tym, że nie mogę np. używać " backspace " wszędzie działa, tylko nie podczas podłączenia do Laptopa...

Stery? Ustawienia? Nie wiadomo...

Ktoś może wie jak rozwiązać owy problem ?

Miałem również chwilowy problem z portami.. chyba rozwiązany, ale również może ktoś wie jak poprawić to - mianowicie, czasami mi rozłącza porty np. klawi, bądź myszki i po 1-2 sec uruchamia na nowo.

W laptopie mam uszkodzony ekran, także podłączony jest monitor + mysz + klawiatura, laptop pod ciągłym podłączeniem do zasilania.

Czekam na odpowiedzi :)

Mogła się odkleić taśma w laptopie. Mam to samo, tylko bardziej rozległy problem : z, iks, szesc, dwa, F1, F3. Jest to raczej wada fabryczna. Klawka albo na gwarancje albo wymienić

No ale tutaj mi mówisz o taśmie z lapka ?

Chcę działać tylko i wyłącznie na podłączonej klawiaturze ( nie tej wbudowanej w lapka ) .

Która śmigać , śmiga - tylko ten BSC irytuje mnie wręcz.

Aaaa, myslałem, ze to w wbudowanej klawce nie działa. Ale tak jezeli tylko bcs nie działą po podłączeniu do lapka, to wina moze być jakiegoś sterownika. Spróbuj odinstalować sterowniki od klawiatury i pobrać nowe. Jak nie pomoze to coś z systemem i chyba format by pomógł, ale ja się tam nie znam jestem tylko randomem z internetu ;z

A przypadkiem w laptopach nie ma opcji zablokowania klawiatury(tak jak jest z touchpadem)? Może gryzie go to, że dwie klawiatury wykrywa. Możesz jeszcze zobaczyć czy przypadkiem port do którego podpinasz klawiaturę jest luźny. Ja tak mam z padem od xboxa. Podłączam go, gram sobie normalnie i nagle mi go dołącza. Wtedy tylko lekko dociskam w górę usb i już śmiga dalej.

1. to że Ci myszke rozłacza i po kilku sekundach podłącza to na 100% stery (albo soft myszki jezeli masz taką 'lepszą')

2. to że Ci backspace nie działa może byc spowodowane ... popsutym klawiszem, językiem klawy, jakimś nietypowym bindem (jezeli masz sterowniki wgrane) itp.

tak po plug&play nie powinieneś mieć żadnych udziwnień. To jakaś 'odpicowana' klawiatura?

@miroll

Można powiedzieć , że odpicowana :)

Usiądę jutro, zrobię reinstall windowsa - lekki update, może zadziała.

Jak nie, to będziemy myśleć dalej.

Zanim walniesz reinstall systemu, przeinstaluj sterowniki od chipsetu i podłącz klawiature i myszkę pod USB 2.0 (3.0 w 1 przypadku na milion, gryzie sie z peryferiami). Często bywa tak że sterowniki od chipsetu zaczynaja wariować (mianowicie ich część związana z mostkiem południowym, który odpowiada za magistrale USB).

@Kryspeq

Sprawdzę w wolnej chwili i dam znać.

Jeżeli mówisz ze masz odpicowaną klawiature to na pewno masz jakieś do niej sterowniki - jeżeli tak to odinstaluj je na próbe - jeżeli spacja zacznie działać (powinna) to coś pomieszałeś z bindami :)

Witam serdecznie, jako że jestem posiadaczem laptopa - gabaryty wystarczające na potrzeby LoL`a - podłączyłem pod USB Myszkę, jak i klawiaturę.

Problem w tym, że nie mogę np. używać " backspace " wszędzie działa, tylko nie podczas podłączenia do Laptopa...

Stery? Ustawienia? Nie wiadomo...

Ktoś może wie jak rozwiązać owy problem ?

Miałem również chwilowy problem z portami.. chyba rozwiązany, ale również może ktoś wie jak poprawić to - mianowicie, czasami mi rozłącza porty np. klawi, bądź myszki i po 1-2 sec uruchamia na nowo.

W laptopie mam uszkodzony ekran, także podłączony jest monitor + mysz + klawiatura, laptop pod ciągłym podłączeniem do zasilania.

Czekam na odpowiedzi :)