Komp pod New World

Cześć mam pytanie jak w temacie, doradzicie coś?
W moim pudle aktualnie znajduje się:
Płyta główna: ASRock AB350 Pro4
Procek: AMD Ryzen 5 1600
Karta: GeForce 1060 6GB
8Gb RAMu
Myślę że na pewno ram jest do dokupienia ale czy coś jeszcze warto zmienić? NW nie musi hulać na full detalach ale chciałbym żeby płynnie chodził. Z góry dzięki za pomoc.

Ja mam Ryzena 1500X, GeForce 1070, 16 GB RAM i gierka na High trzyma poza miastem i PVP stabilne 60 fps. Na Very High nie gram z powodu problemów gry z Memory Leakami, a co za tym idzie - częstymi crashami.
Tak więc w Twoim przypadku dołóż kolejną kostkę 8 GB i powinno być si. Jeśli już chcesz coś wymienić, to pamiętaj, że gra jest bardzo zależna od karty graficznej. U mnie praktycznie non stop było 80-100% jej użycia. O procek raczej bym się nie martwił. Mam gorszy, a nigdy nie doszło do 100%
Aaa, oczywiście grę zainstaluj na SSD.

1lajk

grafika do zmiany i ramu 8 gb do dołożenia, a jaka grafika to kwestia ile chcesz wydać. Procek też można by wymienić ale wszystko kwestia ile chcesz wydać. Za średniej wydajności nową grafikę teraz wydać przynajmniej 2,5k. Jeszcze kwestia w jakiej rozdzielczości chcesz grać. 1080p , 1440p, 4k?

Mój sprzęt GTX 1050, i5 3350P, 16 RAM internet 500 mb/s gra chodzi na 15 fps tzn chodziła bo poleciał refund.

procek strasznie starożytny z mienionej dekady

Wiem ale z drugiej strony gry mmo nie powinny mieć wymagań jak dobra singlowa gra raczej chodzi o to żeby grało jak najwięcej ludzi taki albion to rozumie i tego typu gry już nie mówię o tibi nie będą narzekać na puste serwery i będą grywalne długie lata
Ps w moim przypadku płyta główna z socketem 1155 nie pozwala na jakąś lepszą zmianę procka musiałbym składać nowego kopa wydać jakieś 5 k… na gre mmo

Dla mnie grafika jest istotną częścią gry a wymagania nie są jakieś szczególne na średnich detalach gra w 60 klatkach przy full hd chodzi na średnim kompie z przed 5 lat

1lajk

Każdy ma swoje przekonania w tej kwestii ja jestem zdania że mmo powinno mieć niskie wymagania aby Zbyszek z Grażyną mogli sobie po pracy wejść i zapełnić serwer oczywiście teraz spora grupa ludzi z mocnym sprzętem będzie pykać w NW ale za jakiś czas wyjdą nowe gry i podejrzewam że serwery zaczną się wyludniać podczas gdy na takim albionie dalej serwer będzie nabity

Właśnie jest masę tytułów które na byle kiblu pójdą, a takich z sensowną grafiką brak. Jednak jest sporo osób które maja dobre kompy i oczy ich bolą od grafiki z mienionej epoki. Więc niech będzie choć jedno mmorpg z ładna grafiką. Teraz wszystkie nowe duże produkcje będą stawiać też na ładną grafikę inaczej ciężko nowych graczy przyciągnąć. Osobiście próbowałem ostatnio do D&D i LOTRO wrócić ale niestety nie mogę już patrzyć na grafikę w tych grach. Też nie przesadzajmy z tymi wymaganiami NW, moja żona gra na shitowym psełdo gamingowym laptopie za 2,7k w full hd na średnich ustawieniach ±60 fpsów idzie.

Tego pana możesz nie słuchać bo grafika ci wystarczy sam gram na najwyższych z gorszą grafiką xD

1lajk

Jest filmik na youtube ktory ma podobny sprzet do twojego, z wysokimi ustawieniami 1080p (jedyna roznica jest taka ze ma 16GB RAM, na filmiku zuzycie ramu dochodzi do 13GB w miescie. wiec polecam ramu dokupic)

link do filmikow:

https://www.youtube.com/watch?v=QWTJXkDbjBU
https://www.youtube.com/watch?v=0Z4tVBQL7Mc

no ramu trochę potrafi wciągnąć, u mnie w średnio zaludnionym mieście:
nw

W zasadzie tylko RAM. Kumpel na podobnych gra tylko odpowiednik Intelowski CPU i ma 60+ fps’ów

Czyli jeżeli mam
Procek: I3 - 6100 2 rdzenie 3.7 ghz :frowning:
Grafika: R9 380 4gb
Ram: 8gb
Dysk: HDD
To nawet na minimalnych nie uciągnie w 1080p?

Pewnie pójdzie ale poniżej 60klatek

Pójdzie, pójdzie. Na niskich lub średnich ale pójdzie. Minimum to R9 280X i i5 2600

Osobiście nie sugerował bym się wymaganiami bo grać poniżej 30fps to żadna przyjemność poza miastem gra działa dobrze w miastach już są sporo większe obciążenia u mnie na rtx 3080 potrafie mieć spadki po ponad 50 fps…

U mnie GTX 1060 6GB, ryzen 5 3600 i 16gb ramu, na wysokich 60-70 fps poza miastem, w miastach są te spadki do 30-40 fps, tragedi nie ma, ale myślę, że jeszczę poprawią optymalizację i będzie lepiej

Ja mam 1660super, R5 3600x, 16 GB ram nie kupiłam jeszcze Newworld ale się nad tym zastanawiam i nie potrafię się zdecydować. Niby gra fajna ale jak widzę ten poziom PVE to troszkę jednak meh.
Nie wiem co o tym sądzić jak myślicie 40$ to dla mnie dość spora sumka ale też nie zaporowa.

Ja posiadam
I5 10600k 4.8ghz
DDR 4 3800mhz 16gb
Dysk m2
Asus strix oc R9 380 4gb
Ustawienia w grze:
tekstury, tekstury otoczenie i woda na średnich reszta niskie. W mieście mam 29-35fps poza miastem 35-55fps z czego średnio około 40fps. Zależy od ilości trawska itd. Więc sam sobie odpowiedź. Ja obecnie czekam na premierę rx 6600xt lub kupię rx5700/ 6700 ewentualnie rtx 3060ti/ 3070 zmieniam, bo dobre czasy mojej r9 minęły.