Kompute/obudowa piszczy

witam dzisiaj wywaliło mi 2 razy prąd poczym odpalając komputer i mając tylko odpalony komputer na pulpicie w obudowie zaczyna coś piszczeć lecz gdy włączę jaką kolwiek gre to przestaje piszczeć co może być problemem ?

cos z wiatrakami chyba ?

możliwe jest to że płyta zmieniła swoje standardowe obroty na wiatrakach ? (tomahawk 350b msi)

aktualnie odłączyłem wiatrak od chłodzenia procesora i po ponownym włączeniu komputer zaczął pipczeć głośno tak jakby gdzieś coś nie było podłączone a jest poczym wszedłem do biosu i zrestartowałem do ustawień fabrycznych wiatraki jedynie teraz gdzie pipczy to przy starcie

Wydaje mi się że chodzi ci o speakera który wydaje dźwięki w jakiejś sekwencji które oznaczają różne kody POSTu jeśli pipnie raz na starcie to jest wszystko w porządku :slight_smile:

w sumie to pipka kilka razy na początku tak jakby jakiś błąd by mi płyta wywalała ale oprócz resetu który rzadko sie zdarza to nic się nie dzieje i ech znów mi komputer piszczy nie wiem już od czego to może być temperatury w normie wiatraki poustawiane tak jak były przy zakupie komputera.chociaż piszczy słabiej niż wcześniej.Chyba że wina może być napięcia gdyż wcześniej też zmieniałem przedłużacz gdyż dziwnie syczał

Powiedz ile dokładnie jest tych sygnałów i czy są długie czy krótkie?

Istnieje ryzyko, że prąd wywaliło z przepięcia, a jak to przepięcie, to lubi zabijać podzespoły komputera. Sama miałam sytuacje kiedy piorun biegał sobie po kablach w bloku i spalił mi monitor w moim starym komputerze oraz zasilacze w dwóch telewizorach. W tej sytuacji to raczej nie piorun, a pewnie przepięcie ogólne na linii albo od transformatora.

W przypadku przepięć na ogół pierwszy obrywa zasilacz a po nim kości RAM. Ale do tego potrzebujemy wiedzieć ile on pika. I czy gdy pika to uruchamia się normalnie czy musisz próbować aż do skutku?

to tak pika 3 razy coś około do 3-5sekund potem odpala się za pierwszym razem albo resetuje poczym odpala normalnie.Mogę dopowiedzieć też że strzelał/skwierczał mi przedłużacz lecz wymieniłem na inny

Coś z ramami jak trzy razy . Spróbuj wyjąć i wsadź jak nie pomoże to zamień miejscami. Sprawdź również czy są w dobrych slotach jeżeli masz 4

Wyciągnąłem jedną kostkę ram poczym komputer po odpaleniu nie pipka ale nadal w obudowie coś mi piszczy