Komputer do 4-5tys

Witam, tak jak w temacie mam zamiar kupić nowy sprzęt ale , że jestem w tym słaby to pisze tu. Czy ktoś był by miły poskładać mi jakieś cacko do tej ceny +/- ?

Z GÓRY DZIĘKUJĘ za Pomoc

Na szybko takie cos

Dzięki wielkie, jesli ktoś ma jakiś inny pomysł chętnie zobacze;p

Jak wroce z pracy to zloze ci cos na czasie. A kolega z tym na szybko rzeczywiscie za szybko zlozyl… Mamy 9 gen intela a skladasz mu na 6 gen… Zloze cos lepszego w podobnej cenie lub taniej.

no spoczko byłbym wdzieczny i to bardzo:)

Jedynie to wolał bym grafike 8gb, wole juz lepsza na dłuzej jak by byla mozliwosc podania jaka by tam pasowała było by super;p

Grafike co podalem to wydajnosc gtx 1070 Ti a czasem nawet 1080. Zalezy od gry. Czyli lepiej niz gtx 1070 8gb.

Syf zestaw w paru elementach. Mianowicie
Gigabyte Z370 K3… płyta z słabymi możliwościami OC, słabe chłodzenie sekcji.
Fera 3 również nie nadaje się do procka z K. Minimum Fortis 3
Do GPU najlepiej dopłacić 80zł do MSI Vertus, lepsze chłodzenie. Inno3d to słaba jakość i najniższa półka. Co do wydajności to nie musisz się bać, po lekkim OC jest lepsza od GTX1080
Zasilacz be quiet! 600W PURE POWER 11CM nie ma nic wspólnego z dobrymi zasilaczami od BeQuiet czyli serią DarkPower. Jest to średniej jakości chińszczyzna, a certyfikat to i Modecom ma, chociaż może kompa nie usmaży ale i tak nie warto kupić. Lepiej wziąć te ze względu na dużo lepszą elektronikę i 550W to wystarczająca moc na certyfikacie GOLD i dobre podzespoły.
https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550w-ssr-550fx-1483167/ Lub
https://www.morele.net/zasilacz-xfx-black-edition-xtr-550w-p1-550b-befx-628157/

Jak zestaw ma być solidny to najlepiej nie oszczędzać głównym podzespole czyli na płycie głównej i dołożyć do Gigabyte Z390 GAMING X

Nie rozumiem czemu dałeś 2 dyski jeden na TLC 3d NAND a drugi 120gb na MLC. Wywalić 120gb i włożyć dysk na magazyn czyli Toshibe P300 i 400gb na SSD mu spokojnie starczy…

Na obudowie można zaoszczędzić i wziąć SilentiumPC Regnum RG4T. Akurat jakościowo są takie same gdyż bazują na tej samej jakościowo serii chińskich obudów OEM
Ram to już w sumie kwestia preferencji, ja bym wolał G.Skill Ripjaws V

1lajk

A co powiecie na takie cos, jak sadzicie?

To już zależnie od gier w jakie planujesz grać, ale tak wybierając lepszą kartę graficzną i ciągle mocny 6 rdzeniowy procek osiągniesz lepsze wyniki w grach :stuck_out_tongue:

Generalnie zestaw spoko, dużo do zmiany nie ma jak uciskać do 5000zł.
Jedynie zasilacz bym zmienił na lepszy bo SPC to takie minimum, a zasilacz powinieneś mieć solidny i nie tylko do tego zestawu, ale i do kolejnego. Czyli któryś z powyższych najlepiej Seasonic bo 10 lat gwarancji i solidna elektronika :slight_smile:
Chcesz obudowę pod rozmiar płyty głównej(łatwiej podłączyć kable i nie ciągną się przez całą obudowę) Gruba blacha, przepusty, jest wersja z oknem. Sytuacja generalnie ta sama Thermaltake też sciąga obudowy OEM z Chin :slight_smile:
https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-versa-h17-ge000955-1793887/

Panowie mam pytanko , mam o to taki sprzet poskladany ale nie jestem pewny co do płyty głownej czy ona bedzie Kompatybilna z intel core i7-6700? Jak nie czy ktos mogł pomóc dopasować płyte głowna?
A i czy zasilacz bedzie wystarczający czy lepiej Chieftec 700W (GPS-700A8)]
Kolega doradził mi taka płyte główna czy bedzie dobra? [Płyta główna MSI X370 Gaming Plus (7A33-011R)]

Kliknij tu i bazuj sobie na tym(co nie znaczy, ze musisz składać identyko, takie rzeczy jak case, dyski, czy grafikę - to jakie juz tam uwazasz, ale całą resztę bym brał jak w zestawie), mozesz tez poczytać komentarze jeśli posługujesz się językiem angielskim.
A zasilacz, to spokojnie 500 ci wystarczy (tyle ze w cenie tej planowanej 700 bierz, rozchodzi mi się, byś lepszy wybrał).

Ja tylko chce dopasowac plyte główna do procka i7-6600k jaka bedzie płyta główna kompatybilna .Czy moze zmienic procek na inny.