Komputer

Witam zastanawiam się nad kupnem jednostki, ponieważ mój laptop już słabo radzi sobie z gierkami i takie zapytanie czy ta jednostka jest w miarę okej? Nie chodzi mi żeby wszystko śmigało na ultra bardziej dla takiego casualowego gracza, wiem że składane już kompy z allegro nie są najlepszą rzeczą, ale czy mógłbym normalnie bez problemów grać w jakieś nowsze gierki?

Przede wszystkim nie polecam kupować gotowców z allegro - bo po pierwsze się przepłaca, po drugie zawsze jest tam coś “nie teges” - w tym podanym przez ciebie boli no-name zasilacz, czyli pewnie tani z czarnej listy oraz dysk HDD, kiedy spokojnie możesz złożyć kompa z SSD w tej cenie.

Zobacz sobie w tej cenie ten zestaw: https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-wrzesien-2020?page=0,4

Ogólnie polecam albo pisać na forach o tematyce IT by ci złożyli kompa do danej kwoty, albo właśnie sprawdzić zestawy co miesiąc na PurePC.

Ten zestaw z allegro to tragedia.
Brak dysku SSD, RAM DDR3, jakieś wymyślone opisy (gdzie niby 1660S jest 1.5x lepsza od 1060? Owszem, jest mocniejsza, ale bez przesady)

Ogólnie też mi chodzi żeby był złożony, a nie że dostanę części żebym sam go składał po prostu nie mam do tego głowy i zbytnio czasu, bardziej chodzi mi żeby był złożony już gotowy do pracy.

Teraz większość sklepów oferuje złożenie komputera (x-kom ma taką opcję z tego co pamiętam) :wink:
Z tym nie będzie więc problemów.
To co wysłał Hasira wygląda o niebo lepiej od tego z allegro.

Tylko z tego co widzę tam muszę jescze wybrać obudowe, system i inne duperele i wyjdzie ponad 2500, a jednak nie chce wychodzić z tego progu, temu pomyślałem że ten z allegro byłby okej bo sam komputerów składać nie umiem i nie wiem co by pasowało a co nie :disappointed_relieved:

To możesz napisać na forum dobreprogramy, że chcesz w kwocie 2500 mieć jeszcze obudowę i ogólnie full kompletny to ci złożą personalnie. Wiem bo mi takowy złożyli i był cacy jak ta lala, siedzę na nim aktualnie :smiley:

Tutaj pewnie też ktoś może ci takowy złożyć, chociaż forum trochę zapomniane jest przez ludzi.

Dzięki za porady, napiszę tam i zobaczymy czy uda się coś zdziałać :slight_smile:

masz cos takiego https://www.morele.net/inventory/info/76fc3d81/ , aby ci zlozyli za friko to dodajesz procz tych czesci do koszyka rowniez https://www.morele.net/montaz-komputera-266770/ i w koszyku przy zamawianiu podajesz kod rabatowy W3FHN58JFW

z tym ze dalem ci wszystkie potrzebne czesci kompa bez systemu, niestety win 10 oem jest dosc drogi w oklicach 500-600 zl w oficjalnych sklepach, widziałem taniej wersje esd, ale to trzeba kupować gdzie indziej i nie wiem na ile poradzisz sobie z instalacją systemu np z usb poprzez boot menu lub biosa

O dziękuję wielkie, no właśnie z tym systemem może być problem, nawet nie wiedziałem że jest taki drogi, ale z kupnem komputera jeszcze mi się nie spieszy więc rozważę jeszcze parę opcji

Teoretycznie możesz cały czas siedzieć na trialu win 10, wtedy masz jedynie wkurzający napis w prawym dolnym rogu. Na allegro idzie za pare groszy kupić jakieś klucze z dziesiątej ręki, ale szczerze nigdy z tego nie korzystałam i nie wiem na ile jest to legit i czy działa. Ja win 10 mam z upgrade win 7 (ten komp ma już 5 lat), więc płacić nie musiałam.

Najwyżej jak się zdecyduje na ten komputer który złożył kolega, to zbootuje pendrive’a i sobie postaram się wgrać, tylko będę musiał pewnie pooglądać parę filmików bo nie pamiętam jak sie ustawia na komputerze bez systemu żeby bootowalo z pendrive

A i jeszcze jedno, bo będę miał trochę problem z podłączeniem kabla z modemu wifi do kompa, mogę chyba kupić coś takiego jak adapter wifi i podłączyć do komputera i będzie odbierał wifi?

Jak chcesz z pendrive odpalić system to musisz wejść do BIOS’u (podczas uruchamiania komputera klikasz najczęściej DEL lub F2 i tam ustawiasz bootowanie z pendrive).
Co do Wi-Fi to tak, są takie adaptery (wygląda to jak pendrive, czasami mają antenę).
Tu masz fajny artykuł: https://allegro.pl/artykul/odbiornik-wi-fi-na-usb-na-co-zwracac-uwage-podczas-zakupu-44329

Dziękuje wszystkim za pomoc ^^

Walić te wifi na USB. Łamią się, chyba że kupisz taką wersje nano która prawie wcale nie odstaje. TPLink ma taką całkiem dobrą opcje bodajrze.

Ja pewnie i tak bym z tylu komputera przyczepil, wiec nie bylaby narazona na złamanie