Konputer z allegro

Hej, potrzebuje kupić komputer za mniej więcej 3000zł, niestety na black friday nic nie znalazłem więc jestem zdesperowany i próbuje coś znaleźć na allegro. Co myślicie o tym zestawie?
https://allegro.pl/oferta/dla-gracza-i5-10400f-16gb-480gb-ssd-gtx1660-super-9697929651?reco_id=8ca4e64b-33bb-11eb-af37-b02628c88230&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017# Czy kupując na allegro ma się pewność, że zestaw jest zbudowany z NOWYCH części?
Edit: Mam zestaw złożony na morele.pl od miesiąca i zdrożał o 400 zł :stuck_out_tongue_winking_eye:

Każdy gotowiec to syf.

Dzieki za odpowiedź, mógłbyś sprecyzować dlaczego tak myślisz?
Tak jak mówie, na morele mam zrobiony SWÓJ zestaw który jest identyczny do tego z allegro ale cena 400zł więcej( a i karta nie jest dostępna na dzień dzisiejszy)

Jak szukasz gotowców to sprawdź na X-kom albo na morelach. Możesz też sprawdzić kanał youtuba TechLipton (współpracuje z x-kom) gość tam składa kompy i pokazuje przykładowe specyfikacje dla różnych przedziałów cenowych. Gdybym miał kupować gotowca (co pewnie w najbliższym czasie zrobię) to wybrałbym te z proponowanych właśnie przez TechLipton

Wejdź sobie na forum benchmark, tam Ci koledzy elegancki komputerek złożą i jeszcze jakiś rabacik dostaniesz

Allegro i gotowiec :rofl:
Gotowiec to ja kupowałam jak miałam 8 lat bo się nie znałam. Złóż sam albo daj komuś napewno wyjdzie lepszy zestaw za mniejsze pieniądze z nowszymi podzespołami. W gotowcach masz przestarzałe podzespoły z 2015 roku albo i lepiej.

Ten procek to trochę overkill, lepiej jakiś ryzen. Nie wiadomo co to za ramy i dysk. Jedynie czym dobrze trafił to ta karta graficzna, no ale nie wiem czy ona gdzieś jeszcze dostępna i ta obudowa jest brzydka.

Juz lepiej cos takiego zlozyc - https://www.purepc.pl/jaki-komputer-kupic-zestawy-komputerowe-na-grudzien-2020?page=0,7 ewentualnie przemyslec grafike

Gotowce mogą być dobre, ale zdecydowanie za ponad 3tys. Z tym budżetem niestety trzeba kombinować. Warto iść do lokalnego sklepu z i za odpalenie kilku złotych da radę nie naciąć się na jakich shit i wąski gardła.

Niezbyt dobry moment na zakup nowego kompa. W PL ceny na BF tylko rosną. W styczniu będą spadać. Po za tym problem z dostępnością kart z serii RTX 3xxx windują ceny starzy serii 2xxx. Ja na twoim miejscu poczekał bym do stycznia-lutego do tego czasu kasy rozbierał bo budżet na kompa do gier bez szału. Niebawem premiera 3060 potem 3050 więc 1660 jest mało opłacalne na ten moment. 3050 powinno być w podobnej cenie co 1660 a wydajnością dwa razy taka + wsparcie dla nowych technologii takich jak RT czy DLSS 2.0.