Kredyt w banku a BIK i BIG

Tak, raty są spłacane, tylko ze w aliorze. Kredyt brałem bodajże jak jeszcze nie widniałem w BIG.

Dzięki wielkie Panowie za pomoc. Troszkę się uspokoiłem.

Temat myślę że można zamknąć.

A te chwilówki na jaką kwotę jesli mozna wiedzieć??

600, 900 i bodajze 900

A czytałeś dokładnie umowę ile % odsetek ci dolicza jak nie będziesz spłacał?? Coś już spłaciłeś z tych chwilówek??

Tak, czytalem. Nie splacilem

Dokładnie wszystko przeczytałeś?? Ostatnio było głośno o takich pożyczkach i ze karne odsetki mogą wynosić nawet 1000% pożyczonej kwoty...

To na pewno nie o tych chwilowkach mowa.

http://tvp.info/informacje/biznes/uwaga-na-chwilowki/12245357

Pamiętaj że oni ci tej kasy nie darują więc prędzej czy później i tak ją oddasz...

Różnie to bywa z tymi chwilówkami, znam około 30 osób (poważnie teraz pisze) które posiadają takie chwilówki i moze trzy osoby je spłaciło.

Do 10 lat od momentu podpisania umowy mogą z ciebie tą kasę ściągnąć...pamiętaj że nikt nie jest w tym kraju tak dobroduszny żeby pożyczać komuś pieniądze i potem o tym zapominać, tak więc biegnący czas działa tylko na twoją niekorzyść. Któregoś pięknego dnia dostaniesz pismo o ponagleniu spłaty pożyczki + odsetki w terminie do np 30 dni a jak nie sprawa jest kierowana do sadu (o ile nie zajmie sie tym od razu firma windykacyjna) a wtedy oddajesz kwotę pożyczki + odsetki + koszty sądowe....

Nie zawsze tak jet @up

Wysyłali mi umowy do podpisania, ja żadnej umowy nie podpisałem własnoręcznie.

Weryfikacja polegała na tym że przelałem im 1zł i w tytule wpisałem "Akceptuje warunki..."

No sam widzisz akceptowałeś warunki umowy wykonując ten przelew...To jak z tymi reklamami co sms przychodzą o wygranych odpisując na nie akceptujesz regulamin i potem nagle sie okazuje że w regulaminie pisało że codziennie będą ci ściągać z konta jaką tam opłatę ale oni są kryci bo przecież akceptowałeś ich regulamin...

Hmm... w takim razie po co wysyłali mi umowę do podpisania ?

czyli masz nie spalacone juz ponad 2400 zl = predzej czy pozniej dostaniesz pisamo z urzedu skarbowego , ze jesli nie splacisz sprawa leci do sadu = pierw komornik , chyba nie liczyles na to , ze pozyczysz 2,5tys zlotych i ich nie oddasz....przeciez tej kasy nie oddajesz "chwilowce" tylko bankowi , ktory nie podaruje ci nawet zlotowki :)

kazdek zawsze msuisz podpisac jakas umowe

Nie wiem ile masz lat i czy napewno wiesz co zrobiles i sobie zdajes zz tego sprwe ale wlasnie jestes na dobrej drodze do sadu ^^

Mam taki sam problem. Minął już rok, tylko na pocztę przychodzą mi wiadomości z widykacji, że proszą o kontakt i istnieje możliwość spłaty chwilówek na raty

Jeżeli masz racje, to zapewne z 12 procent naszego społeczeństwa będzie miała takie problemy jak ja.

@UP

Co ma do tego urząd skarbowy ?

Uważaj tylko na nie spłacone kredyciki w tych mniejszych bankach bo panowie na czarno ubraniu lubią odwiedzać nawet w domu.

Nikt im nic nie zrobi i robią co im się podoba... Mój znajomy przez kredyt z jakiegoś małego banku właśnie musiał uciekać z kraju bo mu kilka razy do domu weszli jak go nie było i żone mu terroryzowali... grozili i wynosili różne rzeczy.

Tak samo nawet z piorytetu mogą się w różny sposób upominać... ojciec mój się zapoznał z jednym z pracowników po tym jak spłacił co miał spłacić i gościu takie cuda mówił, że masakra... tak terroryzują ludzi bezkarnie, że szok.

Szkoda, że o tym się nie mówi tylko :D no ale nikt by nie brał kredytów

Czasem lepiej zapłacić :P bo problemy tylko xD, a jak sie znajomości nie ma to jest sie w czarnym tyłku makumby.

Zdarza się często, że do listy dłużników cie nie zapiszą jak kwota którą wisisz jest mniejsza od z góry ustalonej przy pisaniu umowy.

Przed chwilą to gdzieś wyczytałem :P to może się przyda

Dodam jeszcze od siebie że kiedyś pewna chwilówka (nie chce robić reklamy ) napisałą pod pewnym komentarzem na facebooku : " Nie chcemy udzielać pożyczek w kwocie przekraczającej 400zł +, ponieważ prawo polskie wymaga umowy na której ma widnieć podpis własnoręczny" - coś w tym stylu.

Umowy zawarte telefonicznie też działają :) rozmowy są nagrywane i są tak samo ważne jak podpis własnoręczny

Witam.

Może od razu zacznę od tego że mam wzięte 3 chwilówki typu vivus (ok jednego roku temu), które nie zostały spłacone.Chwilówki na pewno zgłosiły moje zadłużenie do BIG, nie mam pojęcia czy jestem w BIK

Ostatnio złożyłem wniosek na lodówkę przez internet w credit agricole, kwota 1250zł

Po paru godzinach oddzwoniono do mnie w celu weryfikacji, wszystko przebiegło pomyślne, kobieta powiedziała że kredyt został udzielony, kurier się ze mą skontaktuje w celu dostarczenia dokumentów do podpisania.

Następnego dnia doszedł do mnie mail iż bank udzielił "wstepnej" decyzji....

Jak sądzicie kredyt został udzielony ? Bank nie sprawdził mojej historii big ?