[Krótki film] Tajemnica Księgi rodzaju - Mit o biblijnej pierwszej żonie Adama, feministce Lilith

Cześć!
Od kilku lat interesuję się okultyzmem, demonologią, a co za tym idzie również i Biblią.
W wyniku tychże zainteresowań postanowiłem ruszyć z kanałem YT, gdzie moja wiedza oraz przemyślenia znajdą upust. Nie chciałem stworzyć vloga - to oklepane, kanały popularnonaukowe również mnie nie interesują - postawiłem więc na klimat, oraz drobne wątki fabularne.

Sam mit został stworzony, oraz uznany przez rabinów usiłujących rozwiązać biblijny problem - mianowicie w Księdze Rodzaju znajdziemy dwie sprzeczne informacje na temat powstania człowieka. Pierwsza z nich mówi iż ludzkość (kobieta jak i mężczyzna) zostali stworzeni jednocześnie, druga natomiast, iż Ewa powstała z żebra Adama.
Jako ciekawostkę dodam również że Lilith posiada swoje odpowiedniki w wielu innych religiach np. jako grecka Lamia, bądź słowiańska Mamuna.

Co sądzicie o takiej formie przekazu? W drodze mam już kolejny materiał poświęcony biblijnemu obrazowi stworzenia świata - który odziwo nie zaprzecza, a wręcz pokrywa się z historią formowania się Ziemii (planety) oraz życia na niej. - Wrzucić w przyszłości link do tego filmu w przyszłości?

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!