Książka jako prezent

Witam, szukam dobrej książki z półki fantasy by komuś podarować, jednak nie bardzo się znam, a chciałbym dobrze wypaść i nie dać czegoś niepotrzebnego.
Znalazłem książkę pt. Czerwony Rycerz, tematyka z tego co wyczytałem dość ciekawa, opowiada o kimś, kto za pieniądze masakruje różnego rodzaju stwory. Czy ktoś miał już tą przyjemność i przeczytał ją, lub wie, że ów pisarz wie jak pisać takie książki?

Jeśli macie jakieś swoje ulubione książki fantasy, to bardzo proszę o podzielenie się informacją i tytułem ;)
Pozdrawiam!

A ten ktoś dużo czyta fantastykę ? Bo jeśli nie, możesz spróbować którąś z tych:

-"Pan lodowego ogrodu" Jarosław Grzędowicz, arcydzieło, 4 tomy;

-"Droga cienia" Brent Weeks, pierwsza część trylogii, polecam bardzo;

-"Malowany człowiek",Peter Brett, pierwsza część serii, bardzo dobra całościowo;

-"Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego

Pierwsze części serii. Czyta się je na jednym wdechu. Jeśli obdarowywana osoba lubi fantastykę, a tych nie czytała, to musi je przeczytać.

Jeśli nie te, może zapoznać go z twórczością Piekary i jego cyklem inkwizytorskim?

Cóż, te podałem tak na szybko. I polecam zapytać go czy nie czytał przed zakupem. Bo jednak te lepsze książki to fani fantastyki chłoną masowo, więc czasem ciężko trafić z tych bardziej popularnych.

Witam, szukam dobrej książki z półki fantasy by komuś podarować, jednak nie bardzo się znam, a chciałbym dobrze wypaść i nie dać czegoś niepotrzebnego.
Znalazłem książkę pt. Czerwony Rycerz, tematyka z tego co wyczytałem dość ciekawa, opowiada o kimś, kto za pieniądze masakruje różnego rodzaju stwory. Czy ktoś miał już tą przyjemność i przeczytał ją, lub wie, że ów pisarz wie jak pisać takie książki?
Jeśli macie jakieś swoje ulubione książki fantasy, to bardzo proszę o podzielenie się informacją i tytułem  
Pozdrawiam!

Polecam podarować coś z klasyki. Bardzo duża szansa, że nieczytane.

Zatem Diuna Herberta, Czy androidy śnią o elektrycznych owcach Dicka, Kroniki Amberu Zelaznego, Ziemiomorze Le Guin ... itd.

Ten ktoś za jakiś czas będzie Ci wdzięczny, że dostał coś poczciwego, co słusznie będzie zajmowało miejsce na półce, a nie jak połowa współczesnej fantastyki, która jest pisana stricte pod nastolatków, wszystko na jedno kopyto.

Zatem Diuna Herberta, Czy androidy śnią o elektrycznych owcach Dicka, Kroniki Amberu Zelaznego, Ziemiomorze Le Guin ... itd.

Zgadzam sie. Klasyka zawsze najlepszy wybor, a najgrosze jest to, ze dzis malo kto ja czyta. A tak jak kolega zauwazyl, spora czesc nowej fantastyki to ksiazki pisane dla mlodziezy.

Z wyzej wymienionych polecam jednak najbardziej Ziemiomorze. Bo to najbezpieczniejszy wybor. Pozostale pozycje sa bardzo specyficzne.

z klasyką bym nie przesadzał, bo Diuna oraz cykl Ziemiomorze są dosyć specyficzne i nie każdemu mogą się podobać. Z całym jednak sercem polecam Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary. Kolejną moją propozycją - nawet bardziej klasyczną :) - jest cykl przygód detektywa Gareta autorstwa Glena Cooka. Czyta się to na prawdę przyjemnie i do tego mocno wciąga.

Ostatnia propozycja trochę odbiega od standardów, jest to bowiem cykl Przygranicze Pawła Kornewa. Seria z wartką akcją, gdzie krew, strzały oraz wóda leją się strumieniami, Mi bardzo przypadł do gustu, ale wiadomo - co dla jednego jest czymś wspaniałym, dla drugiej osoby może być mdłe.

Dzięki za propozycje. Kiedyś obiło mi się o uszy o tym "Pan lodowego ogrodu" i chyba tą książkę mu sprawię. Ma dość dobre oceny na różnych portalach.

W dalszym ciągu polecam spytać czy nie czytał. Mimo wszystko, jest możliwe że i ten tytuł czytał.

Pan lodowego ogrodu to niestety jednak rozczarowanie. Szczegolnie biorac pod uwage fakt, jak dobra byla czesc pierwsza i jak wszystkie kolejne obnizaly loty calej sagi. No i kwestia tego, czy ta osoba to czytala, a ksiazka dosyc glosna, wiec istnieje taka mozliwosc.

Wypada kupić książkę jako prezent pod warunkiem że ten ktoś nie jest molem książkowym który ma przeczytane większość pozycji fantasy, inaczej to wiadomo co będzie... :P Nie wiem, Ja kupując komuś taki prezent wolałbym zapytać jaką wymarzoną pozycję chciałby/ła dostać i tyle w temacie. Jeżeli walisz w ciemno to może coś trochę mniej znanego czyli pierwszy tom trylogii "Rozbite Imperium" pt. Książę Cierni :)

Jeśli nie mamy pewności czego dana osoba nie czytała to najlepszym rozwiązaniem będzie bon prezentowy np. do Empiku gdzie dana osoba może wybrać pod siebie książkę bądź inny przedmiot.

Z fantasy od siebie polecę Cassandrę Clare. Przeczytałem 3 części "Darów Anioła" ale ostatnimi czasy brakuje chwili by zasiąść przy książce.

Historia może przypaść do gustu osobom obojga płci, bo może źle czytam ale nie powiedziałeś dokładnie komu chcesz sprawić prezent.

Jeśli inne z jej serii są tak samo wciągające , też możesz coś wybrać :)

Ja, jako wybredny osobnik, czytający bardzo mało te 3 książki przeczytałem w przeciągu kilku dni.

Dobrych książek jest masa, jednak nie każda przypadnie każdemu. Tak jak kolega ainhell uważam, że bon będzie najlpszym wyborem. BTW dla mnie osobiście pan lodowego ogrodu był nudny jak flaki z olejem i tak rzuciłem czytanie w trakcie.

Witam, szukam dobrej książki z półki fantasy by komuś podarować, jednak nie bardzo się znam, a chciałbym dobrze wypaść i nie dać czegoś niepotrzebnego.
Znalazłem książkę pt. Czerwony Rycerz, tematyka z tego co wyczytałem dość ciekawa, opowiada o kimś, kto za pieniądze masakruje różnego rodzaju stwory. Czy ktoś miał już tą przyjemność i przeczytał ją, lub wie, że ów pisarz wie jak pisać takie książki?

Jeśli macie jakieś swoje ulubione książki fantasy, to bardzo proszę o podzielenie się informacją i tytułem ;)
Pozdrawiam!