Książki post-apokaliptyczne, jakie polecacie

Witam. Niech mi ktoś poleci dobrą książkę z tego gatunku. Tylko proszę polecajcie coś co przeczytaliście.

Napiszę tu co ja przeczytałem i jak wspominam.

Apokalipsa wg. Pana Jana i Samotności Anioła Zagłady Roberta Smidta to coś wspaniałego jak ktoś zna coś podobnego niech pisze.

Piknik na skraju drogi. Jak dla mnie takie se... trochę za krótkie i jakoś nie poczułem tamtych postaci

Word War Z - książka jest tak za***ista jak ch*jowy jest film. pomimo tego że długa można ją czytać w krótkich "sesjach" bo jest podzielona na króciutkie rozdziały.

Przejście Justin Cronin'a to był koszmar którego nie skończyłem. Czułem się jak bym czytał scenariusz do serialu typu moda na sukces.

Nie wiem co z tym metrem czy dobrze się to czyta czy łatwo wchodzi, trochę się tego metra boje bo Przejście jest podobnych rozmiarów i niezależnie od pory dnia przy nim usypiałem i czy ktoś miał kontakt z serią uniwersum metro ?

Mogłem wygooglować se książki z tagiem post apo ale wolałem spytać graczy więc nie odsyłajcie mnie do google

warn_ico.png
Wulgaryzmy
~Leman

Przeczytałem metro 2033 i 2034,szczerze powiem tak.2033 jak najbardziej polecam 10/10 kompletnie co innego niż gra.Co do 2034,jest to trochę odmienne od 33 trochę jakiś tam wątków miłosnych nie wiadomo co w sumie,nie każdemu może odpowiadać szansa na miłość w piekle zapomnianym przez boga

2033-10/10 3dni czytania 600stron-czyta sie bardzo przyjemnie

2034-6+/10

Polecam jeszcze gwiazdozbiór psa

Stalker ołowiany świt i kolejne części

Michał Gołkowski: Ołowiany Świt, Drugi Brzeg, Droga donikąd - świetna historia, świetnie napisana, akcja dzieje się na terenach objętych skażeniem pod drugim wybuchu Czarnobylskim w 2006 :)

Ja polecam Metro 2033, naprawdę dobra książka. Natomiast 2034 to ledwo przebrnąłem, nie ogarniałem w ogóle o co chodzi. Natomiast co do innych książek z Uniwersum Metro 2033, to czytałem "Dzielnica Obiecana", która gdyby nie to, że dzieje się w moim mieście to pewnie bym nie dokończył (średnio mi się podobają książki gdzie głównymi bohaterami są dzieci) oraz mniej więcej (raczej mniej) w połowie poległem przy "Do Światła". Bohaterem również jest tam dziecko i nie potrafiłem tego czytać (nie rozumiem także zachwytów nad tą serią, choć to może dlatego, że niewiele jej przeczytałem). Przeczytałem również Piter, który na tle w/w wypada całkiem nieźle, choć poziom 2033 to nie jest. Dlatego z Uniwersum Metro polecam jedynie Metro 2033, i ew. jeśli Ci się spodoba to Piter.

Witam. Niech mi ktoś poleci dobrą książkę z tego gatunku. Tylko proszę polecajcie coś co przeczytaliście.

Napiszę tu co ja przeczytałem i jak wspominam.

Apokalipsa wg. Pana Jana i Samotności Anioła Zagłady Roberta Smidta to coś wspaniałego jak ktoś zna coś podobnego niech pisze.

Piknik na skraju drogi. Jak dla mnie takie se... trochę za krótkie i jakoś nie poczułem tamtych postaci

Word War Z - książka jest tak za***ista jak ch*jowy jest film. pomimo tego że długa można ją czytać w krótkich "sesjach" bo jest podzielona na króciutkie rozdziały.

Przejście Justin Cronin'a to był koszmar którego nie skończyłem. Czułem się jak bym czytał scenariusz do serialu typu moda na sukces.

Nie wiem co z tym metrem czy dobrze się to czyta czy łatwo wchodzi, trochę się tego metra boje bo Przejście jest podobnych rozmiarów i niezależnie od pory dnia przy nim usypiałem i czy ktoś miał kontakt z serią uniwersum metro ?

Mogłem wygooglować se książki z tagiem post apo ale wolałem spytać graczy więc nie odsyłajcie mnie do google

warn_ico.png
Wulgaryzmy
~Leman

“Chłopiec i jego pies” Harlana Ellisona z 1969. Opowiadanie nic a nic się nie zestarzało, zaś film, nakręcony w 1975 przy odrobinie wyrozumiałości dla ograniczeń technicznych tamtych czasów, ogląda się dalej z zaciekawieniem. Toż to w końcu kultowe pozycje, będące inspiracją, choćby dla twórcy Mad Maxa 😛

Opowiadanie otrzymało Nebulę, a film nagrodę Hugo.

Z opowiadaniem mozna się zapoznać choćby w FENIXie nr 5 z 1991 w tłumaczeniu Piotra Cholewy.

Pozycja obowiązkowa dla fanów podgatunku i calego sf.

No i oczywisćie cała seria Metro, która obecnie jest w promocji w Matfel: https://matfel.pl/

Opowiadanie otrzymało Nebulę, a film nagrodę Hugo.

Z opowiadaniem mozna się zapoznać choćby w FENIXie nr 5 z 1991 w tłumaczeniu Piotra Cholewy.

Pozycja obowiązkowa dla fanów podgatunku i calego sf.

Hej,
Polecam trylogie Silos - Hugh Howey

“W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad.
Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem. Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz.
Jules jest jedną z takich osób. Być może już ostatnią.”

Jak spodobało Ci się World War Z, polecam rowniez Brooksa - Zombie survival