Książki Star Wars

Cześć!

Mam do was pytanie, chciał bym zacząć czytać książki ze świata Gwiezdnych Wojen, ale pytanie brzmi, która książka była by najlepsza do zaczęcia? Chodzi mi tutaj o jakiś tytuł, który jest fabularnie pierwszy, żeby nie zacząć gdzieś od środka. :)

Ciezko bedzie ci cos doradzic gdyz ksiazek z uniwersum star wars jest ok 160. Jeżeli jednak chcesz zacząć chronologicznie to polecam Świt Jedi:w nicości.

Jesli jednak stawiasz na fabułe, ciekawą intrygę i wogóle mega historie to polecam Trylogie Dartha Bana.

Jednak na wszelki wypadek odsyłam do pełnej listy książek ze świata Star wars, tam napewno znajdziesz coś co cię zaciekawi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_ksi%C4%85%C5%BCek_w_uniwersum_Gwiezdnych_wojen

Faktycznie jest bardzo dużo książek, nie spodziewałem się, że aż tyle. Cóż najbardziej chyba zależało by mi na poznaniu historii Revana ewentualnie coś o starej republice.

Mogę polecić Ci trylogię Dartha Bane'a oraz Dartha Plagueisa. Świetne książki mówiące o reformie sithów. Pierwsza książka, a raczej trylogia mówi o ostatnim etapie walk między zakonem jedi, a sithami kiedy to przeszli do ukrycia. Natomiast Darth Plagueis to historia tytułowego Dartha oraz tego jak stworzył podwaliny pod powrót Sithów jego mistrz (wspomniane tylko) oraz on, co wykorzystał później uczeń Plagueisa.

To samo. Trylogia Bane'a, 4 tomy Starej republiki, Plaguies i moge jeszcze dorzucic "Prwdziwe Barwy". Polecam takze zakup komixow od marvela. Jak narazie mamy dostepna tylko wersje angielska.

A czy kojarzycie czy książki z nowego kanonu będą/są dostepne już w języku ojczystym?

Cześć!

Mam do was pytanie, chciał bym zacząć czytać książki ze świata Gwiezdnych Wojen, ale pytanie brzmi, która książka była by najlepsza do zaczęcia? Chodzi mi tutaj o jakiś tytuł, który jest fabularnie pierwszy, żeby nie zacząć gdzieś od środka. :)