Kto gdzie może iść

Nie no, 2-1-2 spotyka się i później, nawet w pro-game, przykładowo drużyna chce grać Weavera na offlane kontra defensywny trilane, to gdyby Weaver był sam, to by miał problem trzymać się w range expa, a jeśli da mu się na plecy takiego Abaddona, to może spokojnie farmić, bo LoA zawsze mu uratuje d*pę.

Na pubach w Very High skill brackecie dość często się robi trilane, zarówno defensywne jak i ofensywne, ale tak naprawdę można tu zobaczyć wszystko. Podwójnych junglerów w lesie przeciwnika, roamujących lv 1 SB+Ogre Magi, dual midy z supportem i właściwie cokolwiek, co działa. Rzadko kiedy ludzie się tu kłócą o pozycję, no, może czasem o mida.

Jest zaledwie kilku herosów, którzy nie poradzą sobie na więcej niż jednej pozycji. Np. Zeus nadaje się wyłącznie na solo mida, bez bezpiecznej wieży za plecami, solo expa i swobodnego dostępu do run ten hero jest bezużyteczny.

Ozonku, wiadomo, że na wyższych poziomach rozgrywki ustawienia linii są różne i 2-1-2 również występuje. Mi chodziło raczej o ten niższy bracket. Często jest tak, że nowi gracze Doty to byli (lub oceni) gracze LoLa, stąd podobne tendencje.

Wracając jeszcze do tematu:

Zeus i Viper to typowi herosi na mida i tam głównie powinno się nimi grać. Zeus nie potrzebuje dużo farmy, by zacząć coś robić, ale wymaga nieustannego patrzenia na mapę ze względu na swój ultimate. Natomiast Viper to typowy carry, który potrzebuje farmy, ale ładnie nam to później wynagradza.

Ursa - dobry i prosty jungler, po złożeniu Vladimira czyszczenie lasu to prawdziwa przyjemność.

Luna, Nature Prophet, Death Prophet, Pugna, Beast master. BM solo, Nature Midek, reszta tripla. Jak Nature bedzie mial juz meka stack 5. Fajny sposób na szybki win puba (i fajna zabawe). Zapewnione aury do dmg szybki wp***dol tzw. Jak macie 5 można się pobawić zacnie w kminienie taktyk na puba ^^. Zeus mid waste jak dla mnie mida.

Który z bohaterów inteligencji byłby dobry dla początkującego? Póki co grałem tylko takim różowym supportującym gościem, chyba Dazzle czy jakoś tak, ale chciałbym też pograć kimś nastawionym na dmg. I takie może głupie pytanie, ale jaki ma sens chodzenie we trzech na jedną linię? Czasem widzę takie coś. Nie lepiej już żeby ktoś poszedł do jungli?

Lion będzie idealny,600 dmg w ulcie na 1 lvlu(ulta,rzecz jasna),ewentualnie zeus lub storm spirit(ładny escape ma,do tego gdy leci w niego ult snipera,używając własnego ulta może go zablokować).Nie znam się za bardzo,ale w 3 na jedną linie można iść na przykład by carry farmił ew. zgarniał łatwo kille,gdy 2 inne postacie będą mu te kille wyłapywać,nie dopuszczac przeciwnika do farmy,a gdy przeciwny jungler wejdzie z gankiem będzie 3vs3.

Dla początkującego najlepszy będzie Zeus. Można powiedzieć ze na początku jest on równie łatwy co Sniper. Lionem trzeba trochę umieć trafiać kolcami wiec myślę że jest trochę trudniejszy.

Liona chyba jeszcze nie zmienili tak jak nyxa że kolce ma manualne, chyba że coś mnie ominęło. Lion jest przyjemną i na ogół dość łatwą postacią, dwa disable, wysysanie many i zabójcze ulti (+ dagon@tryhard) pozwolą Ci wysolować każdego kto ma poniżej 2.5 tys hp :P

Wiem jak się już gra w tą dote ale mam jeden mały problem.Nie wiem na jaką linie idzie dany typ postaci.Bo np. w LoL'u tank idzie na top,magowie na mida a support z adc na bot.Ale w docie czasami widzę że taki skorpion (nazywał się chyba ,,Nyx'') może iść na mida więc chciałbym wiedzieć jak to wszystko działa.