Kto gdzie może iść

Wiem jak się już gra w tą dote ale mam jeden mały problem.Nie wiem na jaką linie idzie dany typ postaci.Bo np. w LoL'u tank idzie na top,magowie na mida a support z adc na bot.Ale w docie czasami widzę że taki skorpion (nazywał się chyba ,,Nyx'') może iść na mida więc chciałbym wiedzieć jak to wszystko działa.

Mordo powiem tak... każdym da się tak naprawdę iść na mida tylko trzeba wiedzieć jak grać.

Chociaż są naprawdę postacie którymi warto robić tego mida a niektóre nie kuta się nie nadają.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie aby taki lion startował nie z mida bo to tak naprawdę jest jego siła.

widziałem takich wariatów co biegali axem na mida i dawali radę :P

PS: Jak zaczynasz grę w dote to polecam Ci tego Liona :P Prosta postać jak budował czołgu ^^ Pakujesz w 1 skill którym pushujesz następnie 3 co wysysa mane ( Wysysaj z creepa nie z hero ) I tak naprawde do tego 6 jedziesz w to potem ulti i MYK nie ma co zbierac z przeciwnika

PS2: Jak byś chciał pyknąć to pisz do szukam_mamy789

A i jeszcze jedno !! TO MOJA OPINIA ! Więc proszę ... błagam ... nie spinajcie się ^^

I piszcie co wy myślicie to ma być miła konwersacja a nie jakach chujnia na resorach nie na temat z spinami ^^

Tu nie ma mety więc każdy może iść albo prawie każdy na daną pozycję. No chyba tylko Jungla jest przeznaczona dla junglerów ale mogę się mylić. Też byłem zdziwiony iż mnie nie pojechali iż poszedłem drow na mid ;).

A co do mojej postacie są fajne co zawierają truciznę :D. Nie wiem viper, veno, na razie tyle odkryłem :). Akurat dobrze mi się gra veno ale na początku jest słaby. Chociaż jak idę na mid zazwyczaj łapię first blooda ;).

Wybierz postać która Cię interesuje i pytaj gdzie możesz iść :D

Raz zachciało mi się zagrać Pudgem, ale mid został wzięty. Poprosiłem jednego kolesia, by wziął solo hardlane, a ja poszedłem jako trzeci na easylane i jedyne co robiłem to łapałem przeciwnika, a hard carry sobie spokojnie farmił.

Czasami po jakimś większym turnieju ludzie próbują kopiować niektóre nowe pomysły od graczy profesjonalnych. Kiedyś rzadko kto chodził na mida, bądź robił Shadowblade'a Dragon Knightowi.

Witam zaczynam dopiero swoją przygodę z Dotą. I bardzo podoba mi się jedna postać - Juggernaut. Domyślam się, iż jest to champ głównie pod AD i mam pytanie gdzie nim chodzić na lane. ( pewnie na solo topa, ale czy też na inne linie?)Jeżeli ktoś wie jak nim grać także proszę o info.

Juggernaut - Safe Lane z supportem.(Dobrzy dół, źli góra)

Właściwie to każdy może iść wszędzie, natomiast niektórych picków można być bardziej pewnym.

Ogólnie, z tego co mi się wydaje:

Mid obstawiony jest zazwyczaj przez inicjatora/roamera. Najszybszy obok hardlane i ancient jungle exp, rune control i dobry dostęp do pozostałych lane'ów to dla nich ścietne warunki.

Przykładowe picki: Queen of Pain, Pudge, Tinker, Storm Spirit - oni sobie świetnie tu radzą.

Dłuższy lane (top u mhrocznych, bot u świetlistych) to przynajmniej podług 'politycznej poprawności' aka mety(?) lane dla carry z babysitterem.

Czyli jako carry np. Juggernaut, Antimage, Bounty, Phantom Assasin lub Drow a jako babysitter choćby Lich, Witch Doctor czy Crystal Maiden

Krótki lane to tzw. Hard lane, w przypadku obecności junglera jest to jedynka.

I tu sprawdają się postacie z sustainem czy CC, mi się tam bardzo dobrze grało Necro, Razorem czy Miraną.

Jeszcze dochodzi kwestia junglerów - np. Furion, Lifestealer, Ursa, Lyca i Axe w porywach desperacji

i junglowanie na Ancientach - Tinker, Windrunner czy Sniper

Ale oczywiście w Docie, zwłaszcza na pubach, reguły nie ma. Uczyć się postaci. Tyle.

Mogłabym w pełni podpisać się pod powyższą opinią, z małym wyjątkiem - Bounty jako hard carry? On nie potrzebuje dużo farmy, by zacząć coś robić, moim zdaniem lepiej jest puścić go na offlane i scout lasu przeciwnika, jest wtedy o wiele bardziej użyteczny.

Podałam go jedynie jako przykład, jako iż na ekhem, niższych jakościowo pubach widywałam go normalnie na bocie z niańką, mi on strasznie na mida pasuje, zwłaszcza z lifestealerem na jungli, if you know what i mean :)

Bounty Hunter najlepiej sprawdza się jako offlaner, ewentualnie support. Po prostu umieszczanie go w innej roli to marnowanie jego potencjału, co nie oznacza bynajmniej, że nie może carry'ować gry. Jego zadaniem jest scoutowanie lasu przeciwnika, zabijanie pojedynczych celów (które są squishy) i wyszukiwaniu miejsc na ganki. BH w lesie przeciwnika to żywy ward, który pomaga wygrać niejeden teamfight, więc farmienie nim na midzie nie jest dla niego najlepszą rolą. Tym bardziej, że on naprawdę nie potrzebuje dużej farmy, by cokolwiek robić. Najczęśćiej gra się nim na hard lane i chodzi na ganki po 6 levelu.

Nextlevel tactics.

A co powiecie na temat Wind Runner? ;3

Głównie brana jako babysitter support, głównie z jej b. dobrego shackle, oraz harassu z shot'a, LUB solo offlane, ponieważ ma bardzo dobrą możliwość ucieczki, oraz shackle. Chociaż pewnie odezwą się bardziej obeznani gracze ;>

Windrunner to 100% solo hardlane.

Czemu nikt jeszcze nie wspomniał o trilane'ach? ;)

Windrunner jest bardzo silnym pickiem na solo, więc tam najczęściej się ją umieszcza. Dodam również, że dobrze może sprawdzać się jako offlaner. Raz zdarzyło mi się nią zagrać na midzie i wtedy odkryłam, na czym polega jej siła - carry z przeciwnego teamu był niemalże całkowicie odcięty od farmy.

Zazwyczaj grając w Dote, trafiają mi się same premade i zawsze laduje na supportcie, jest szansa by owa Zielona Panienka zablysnela w tejze roli? ;3

Edit: Czy to awatar z Hrabii Monte Christo?

Nie, to avatar z "Samurai Horror Tales: Bakeneko ;)

A co do Windrunner - tak, jak najbardziej może grać również jako support. Harras przeciwnika na lane ma pierwszorzędny.

Windrunner hardlane, albo jak wyżej powiedziałam ancienty. Jak się poćwiczy timing pulli to exp niewiele gorszy od solo lane, a w przypadku posiadania junglera jest najwiekszy profit pod względem expa.

O tri czy nawet quad lane nikt nie mówi, bo to (jeśli nie w formie trolingu tylko na poważnie) 'nextlevel tactics'. A możliwości skomponowania są OLBRZYMIE

O tri czy nawet quad lane nikt nie mówi, bo to (jeśli nie w formie trolingu tylko na poważnie) 'nextlevel tactics'.

Już nie przesadzajmy. Wydaje mi się, że ustawienie 2-1-2 spotyka się tylko na początku, kiedy gracze nie czują się jeszcze zbyt pewnie i nie chcą być sami na linii. Dosyć szybko się to zmienia, bo nawet jak nie ma "trilane", to ktoś najczęściej chce iść do lasu.