Kto się jeszcze waha czy kupić Swords of Legends Online?

Witam,

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat Swords of Legends Online. Ktoś się jeszcze waha z zakupem/zamówieniem gry? A jeśli tak to dlaczego? Co wam martwi, a co nie?

Dzięki.

1lajk

ja kupię chyba raczej, bo nie ma w co grać teraz, ale najpierw wypróbuje betę, klucze będą rozdawać więc nie powinno być problemu

1lajk

Cześć, w Swords of Legends Online planuję pograć od kiedy został poruszony temat europejskiej wersji gry na tej stronie.
Po analizie materiałów z gry w końcu znów poczułem tzw. " zajawkę ". Przez wiele lat sprawdzałem różne tytuły mmorpg, lecz żaden nie dał mi tylu emocji co metin2 za dzieciaka lub World of Warcraft w pierwszych dniach logowania na dodatku WoD. Tutaj jestem znów ponownie podekscytowany, w dodatku ilość materiałów o grze i ogólny hype wzrasta co mnie bardzo cieszy. Zaludniony świat w mmorpg to jest to czego wszyscy szukamy. Wahałem się odnośnie samego zakupu - jest to jednak 150zł, jednakże za gwarancje rozgrywki bez p2w oraz brak późniejszego abonamentu uważam, że to uczciwa cena, za produkt który jest już zoptymalizowany, grafikę ma na wysokim poziomie, a też contentu do zabawy nie braknie.

Nie martwię się o poziom gry. Jej fabuła, mechanika i ogólny gameplay przypada mi do gusty, martwi mnie jednak fakt, czy inni gracze nie przestraszą się kwoty wejściowej, przez co nie dadzą szansy grze.

Ja kupuję. Gdyby ktoś tworzył jakieś nasze polskie comunity, to chętnie dołączę.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :slight_smile:

Nie wiem w sumie, za bardzo pachnie chińszczyzną, Dziwny styl graficzny nie wiem czy sie przyzwyczaje,
Modele postaci wszystkie wyglądają tak samo, a kobiety są płaskie,
i nie wiem czy jest auto-tracker do questów, taki jak w BDO, jak nie ma to sobie odpuszczę, za stary jestem i za mało czasu mam na granie, żeby je poświęcić na latanie od NPC do NPC manualnie

GameForge szybko Ci tą zajawkę zgasi, uwierz mi xD

2lajki

Wolę jednak utrzymywać pozytywne nastawienie, aniżeli szukać ciągłych minusów. :slight_smile: Gameforge znam po Metinie i wiem, że nie jest to najlepszy wydawca - jednakże wydawca wydawcą, a gra moim zdaniem ma szanse się obronić. :slight_smile:
Gracze mmorpg troszkę więcej optymizmu, w większości nastawienie do gry samo robi robotę - jak na wszystkie będziemy psioczyć to nic już nam się nigdy nie spodoba. A ja chce dać szanse :slight_smile: Zresztą szczerze Gameforge daje mi nostalgie związaną z Ogame i Metin2 wiec choć trochę mogę pozytywnego o nim powiedzieć i się tych emocji złapać:)

Ja tam sobie już zakupiłem zobaczymy co będzie dostęp do closed bety zapewniony jak się nie spodoba zawsze można bez problemu zwrócić wiec nic nie tracę. Chodź chciał bym poznać jakieś daty kiedy co będzie. New world już czeka ponad pół roku. O iteam shop jakoś się nie martwię bo tak pewnie przez pierwsze pół roku czy tam rok nie wprowadza nic inwazyjnego chyba że gra się nie przyjmnie to szybciej pójdzie skok na kase. Chińskie klimaty jak najbardziej mi odpowiadają.

1lajk

Przecież o to chodzi by mieć otwarte oczy by widziec zarowno + jak - a nie nosić różowe okulary. Ja nie wiem. Póki co klasy wygladaja strasznie kiczowato. Oby jednak osobom ktore kupily sie spodobalo i milej gry wam życze.

2lajki

Zagrałem chwile w azjatycją wersję (do 15lva za darmo).
Graficznie, pomimo że najładniejsza z wydanych to jakoś dupy nie urywa.
Wygląda trochę jak klon Age of Wushu i Blade and Soul (obie gry mi niestety nie podeszły).

Ogólnie jakbym miał celować w grę na dłużej to wybrałbym New World lub Elyon, natomiast zawsze można tutaj trochę pograć (tym bardziej w czasie suszy). Nie wiem natomiast czy warta jest tej ceny.

Ogólnie średnio lubie gry co atakują mnie cutscenkami co minutę.
Do 15 lvla jest więcej biegania od npc do npc i oglądania cutscenek niz samej walki.
Być może jest dużo lepiej w endgame. W sumie to żadna w obecnych gier mnie nie przekonała w tak krótkim czasie, więc na pewno trzeba dać więcej czasu tej grze.

Zakupiłem grę w wydaniu kolekcjonerskim. Wolę raz zapłacić za grę niż płacić za jakieś subskrypcje, dodatki.
Wolę poświęcić trochę czasu w nowo wydane mmo, gdzie każdy zaczyna od nowa i ma równe szanse w innymi graczami by coś osiągnąć.

Ta gra zapowiada się na takiego mocnego średniaka. Od razu powinny zapalić się lampki bo gra jest z Chin i pod logiem najgorszego wydawcy jakim jest Gameforge. Na razie nie ma żadnego P2W i podobno nie ma być, ale wierzyć na słowo Gameforge to zupełna naiwność bo ten producent doi KAŻDĄ grę w swoim arsenale, póki na horyzoncie nie pojawi się coś nowego, i tak w kółko.
Sama gra nie jest zła, taki theme park mocno stawiający na story. Bardzo przypomina mi Blade and Soul, więc można to potraktować jako komplement. Z drugiej strony nic innowacyjnego tu nie ma a gra ma bardzo mocny azjatycki klimat, co wielu może przeszkadzać.
Sam się zastanawiałem czy kupić, ale stwierdziłem że odpuszczę. Na horyzoncie są lepsze produkcje a i nie mam chęci wspierania Gameforge za ich politykę.

Od razu powinny zapalić się lampki bo gra jest z Chin i pod logiem najgorszego wydawcy jakim jest Gameforge. Na razie nie ma żadnego P2W i podobno nie ma być, ale wierzyć na słowo Gameforge to zupełna naiwność bo ten producent doi KAŻDĄ grę w swoim arsenale, póki na horyzoncie nie pojawi się coś nowego, i tak w kółko.

Gry z Chin nie są złe, Chińczycy szanują swój czas I raczej starają się unikać typowo Koreańskich mechanik jak % na enchantowanie itd.
GameForge martwi, ale z drugiej strony item shop w SOLO to tylko kosmetyki, więc co najwyżej GF dowali zaporową cenę na skiny. Generalnie tak długo jak oryginalna wersja gry nie ma żadnych mechanik i elementów P2W to i nasza nie będzie ich miała, a póki co już dobre dwa lata chiński item shop to tylko kosmetyka.

1lajk

podobno optymalizacja jest fatalna

bo z tego co zasłyszałem to gra jest na UE3, a podobno UE3 wykorzystuje tylko 2 rdzenie procesora, BnS też jest na UE3 i ma kiepską optymalizacje, z tym, że SOLO ma w tym roku dostać aktualizacje w chinach po której gra będzie działać na UE4 co sprawi, że gra będzie dużo lepiej zoptymalizowana, tylko nie wiadomo kiedy do europy wejdzie ten patch, wszystko co napisałem jest zasłyszane, oglądałem gameplay’e i czytałem komentarze, stąd mam tą wiedzę.

Osobiście złożyłem preorder, będzie można grę na spokojnie przetestować, a w razie czego można ją łatwo zwrócić przez oficjalnym wyjściem. Także, jeśli się nie spodoba, to będzie zwrot pieniędzy, a jak się okaże dobra, to cóż, wtedy grę już mam.

Aktualnie śledzę co się z grą dzieje i co oferuje, miałem okazję w jednym z news’ów na głównej stronie odpisywać na komentarz co ludzie w ogóle mogą widzieć w tej grze, więc przywołam go też tutaj:
"Aby się przesadnie nie rozpisywać, wymienię pokrótce od myślników część rzeczy, które niektórzy uznają za plusy, inni za minusy, musisz sam się w tej kwestii określić:
-Święta trójca
-Każda klasa ma 2 specjalizacje, między którymi może się swobodnie przełączać poza walką
-Brak RNG przy ulepszaniu oraz pewne ulepszenie, jeśli tylko masz materiały
-Kilkanaście elementów ekwipunku i kilka sposobów na ich modyfikowanie
-Część statystyk na ekwipunku jest uzależniona od specjalizacji, aby kłaść większy nacisk na ich role
-Kilka sposobów modyfikacji umiejętności
-Latające wierzchowce, dostępne od wczesnego etapu gry
-Krótki czas wbijania poziomów, szybkie dojście do endgame
-Gra stara się zaoferować coś zarówno dla graczy PvE, PvP, jak i PvX(life skille itd.)
-Brak(wstępnie i mam nadzieję, że tak zostanie) p2w lub p2progress
-Duża swoboda w kwestii dostosowywania rzeczy kosmetycznych
-System walki oparty na inteligentnym wykorzystywaniu umiejętności, zamiast spamowania przycisków, chyba najbliżej temu do walki w Blade and Soul
-Wymagające instancje(a przynajmniej tyle można się dowiedzieć od chińskiej i tajwańskiej społeczności)
-Duże znaczenie wytwarzania(czy jak kto woli craftingu)

To rzeczy, które częściowo opisują tę grę, teraz kwestia, czy ci się one podobają, czy też nie. Mnie gra zaintrygowała i chętnie dowiem się ile ma do zaoferowania poza wyżej wymienionymi."

Gra ma wyjść na lato, a wcześniej mają się odbyć dwie bety. Aktualnie trwa alpha, która kończy się w ten czwartek, a kilka tygodni po niej ma być pierwsza closed beta, być może nawet już pod koniec maja, gdzie oprócz osób z kluczami, dostęp mają wszyscy preorderowcy, a że nie ma większych problemów ze zwrotem, to nie miałem szczególnie powodów, aby się wahać.

1lajk

Co z ranked arenami? Bo na razie dla mnie 90% Elyon 10% SOLO.

1lajk

Nie mow hop poki sie nie przewrocisz.
I co ze chiny nie maja item shopu? czy tu sa chiny>?
GF zrobi co bedzie chcial bo tylko kasa sie liczy.

Sprawdź post na stronie lub na oficjalnej gameforgu. Przedstawili system pvp, który wygląda serio zacnie. Biorąc pod uwagę wielkoklasowość i role heal, tank i dps

wczoraj oglądałem filmiki z pvp w solo i to wygląda zjebiście, walka skilowa bardzo, czytelna a nie milion gówna na ekranie, podobno wystartował już predownload na steeam i gra zajmuje 78 GB, ja dzisiaj po robocie pobiorę i widzimy się w weekend :smiley:

Nie będę zabetonowanym graczem i możliwe, że grę sprubuję. Mam rozumieć, że prócz kosmetycznych rzeczy standard edition mi wystarczy do wejścia na betę?