Które z tych trzech MMO wybrać?

Witam!
Chciałbym się was poradzić które z tych trzech mmo mi bardziej polecacie i prosiłbym, jeśli to możliwe z jakimś argumentem dlaczego akurat to a nie inne.
MMO nad którymi się zastanawiam:
-DFO (Dungeon Fighter online),
-Soul worker online,
-Closers
Od razu dziękuję wszystkim za odpowiedź! :wink:

Jak rozumiem interesują Cię gry stylizowane około anime, stąd taki dobór tytułów?
sidescrollerów nie lubię, ale jeśli już to Closers, ze względu na to że DFO ma jak dla mnie już zbyt archaiczną grafikę.
SWO było spoko na chwilę, ale znudziłem się po 1 dniu…
Jeśli styl graficzny nie jest dla Ciebie kluczowy, to jednak rozważyłbym inne gry.

Jeśli nie lubisz grindu to bierz closers fabuła jest w miarę spoko i premierowy kontent jej zajmuje 50h ale pewnie jest już dłuższy a jeśli lubisz grindu to bierz soulworkera, gra jest lepsza ale grind jest okropnie duży

DDO ew closers ale bardziej DDO

soul worker jest w takim stanie ze wersja priv jest dalej z aktualizacjami niz oficial xd

Potrzebujesz konkretnie gry “Anime” ?
Jeśli nie to zalecam rozejrzenie się za lepszymi tytułami :slight_smile:

niedawno byl news że wraca kritika online - imo zajebista gierka była tylko p2w więc teraz może będzie inaczej?

Z 3 które wymieniłeś, DFO i Closers to sidescrolle, SWO to typowa dungeonówka, niestety każde z nich zawiera sporo grindu, zwłaszcza w późniejszej części gry.
Closers posiada priv’a jednak nie wiem jak jest z nim w kwestii aktualizacji względem oficjalnego servera. Moim zdaniem ma przynajmniej do mnie niepasujący system sterowania + w późniejszej części gry robi się dosyć trudno jeśli nie ogarniesz systemu combo, zwłaszcza “powietrznych combo” (wykonywanych w powietrzu).
SWO priv jest zacofany i to mocno, a oficjalny (dystrybuowany przez GF) też zacofany, a GF to GF, nie oczekuj za dużo. Szczerze pograłem tydzień i się znudziłem, z czasu jak grałem nie było nic co by przynajmniej mnie przyciągało na dłuższy czas.
DFO jest jednym z największych MMO na świecie (chociaż grają w to głównie azjaci, w europie i amerykach nie jest to specjalnie popularna gra, chociaż graczy nadal jest sporo). Jeśli nie przeszkadza Ci pixelowa grafika 2D rodem z starych bijatyk na automaty, szczerze zachęcam do tej gry, mnie wciągnęła na naprawdę długo.
Z mojej opinii i doświadczeń najbardziej polecam DFO, potem Closers, a SWO to moim zdaniem taki średniak.

Nie musi być w stylu anime, ale jakaś dungeonówka lub coś w tym rodzaju co nie zabiera czasu i można pograć sobie po trochę bez żadnego większego grindu.A tak między innymi grami to nad Black desertem sie zastanawiałem ale to jest girndownik chociaż tak wejść i porobić coś tam też tak myślałem. A i tak nawiasem mówiąc, jeśli chodzi wam o priva Burning soul worker to już go nie ma.

Jeśli nie musi być style anime, a jakaś casualowa dungeonówka to osobiście poleciałbym:
DAUNTLESS
EvE Online
Neverwinter
Maplestory
Vindictus (chociaż bodajże w tym roku SEA zamknęło serwery, nie wiem jak z EU)
I może z płatnych The Elder Scrolls Online i Final Fantasy XIV

Serio, zestawiasz słowo casualowa z Eve Online ?xD polecanie tej gry komuś kto chce na chwilę wejść i pograć mija się z celem :stuck_out_tongue: bo gra w wersji free jest okrojona a w wersji full to gra z P2P a jak chciałby zarobić w grze na opłacanie Abonamentu to nie jest to casual game :stuck_out_tongue:
@ Kublon
Jeśli chcesz grać w jakieś MMO to polecam patrzeć tylko na tytuły B2P albo P2P, niestety większość F2P to tytuły P2W, często też z taką sobie populacją i prawie, że nieistniejącym rynkiem.
BDO to zjadacz czasu, na samo przetworzenie materiałów jak ich nazbierasz stracisz cały dzień bo wszystko musisz robić będąc online (rąbanie drzewa, gotowanie, zbieranie wody) to gra raczej dla tych co popołudniami mają mało do roboty :wink: po za częścią eko która może zjeść masę czasu reszta to grind, wprawdzie bardzo ładny grind z jak dla mnie najlepszym i najładniejszym systemem walki no target jaki jest w grach. Ale tak po 60 lev exp leci tak słabo, że człowiekowi się trochę odechciewa ;p no i raczej nie dogonisz nikogo z topki obecnie :wink:

W sumie jak chcesz casulowo grać to jaki sens grać w MMO? Nie lepiej jakiś singleplayer z opcją co-opa ewentualnie? Chociaż takich gier też chyba za wiele nie ma.

Dauntless to chyba jedyna dobra rzecz, ale nastaw się na to, że szybko stanie się monotonny, ale jak masz włączać to raz na tydzień to może tak szybko się nie znudzisz.

Jest jeszcze Kurtzpel i ono chyba najbardziej będzie ci odpowiadać bo to taka typowa dungeonówka właśnie w klimacie anime.

1lajk

W większość MMO które nie są f2p obecnie na rynku można grać casualowo jeśli nastawi się na PVE. Bo w grach z lev capem i tak wbije ten poziom a do tego w końcu zrobi dungeony / rajdy żeby zebrać sprzęt. Dlatego też polecam gry które są B2P lub P2P bo tam nie ma przepaści w ilości $$ wydanych na ulepszanie sprzętu itp.
Jak mu Abonament nie przeszkadza to ma Final Fantasy XIV w której będzie miał sporo rzeczy do robienia nie tylko bicie mobów, swoim tempem i tak będzie musiał zrobić całe story aby odblokować dodatki a do tego ma mega przyjazne i miłe comunity. Ewentualnie WoW który według mnie jest obecnie nudny w cholerę ale jeśli wybierze tylko serwer inny niż BL to też powinien spotkać w miarę spoko ludzi, chociaż ja akurat mam w przypadku comunity złe wspomnienia z WoW`a :wink:

Eve online casualowy? Myślę, że spora część społeczeństwa (galaktyki) się z Tobą nie zgodzi :smile:

1lajk

Eve to casualowa dungeonówka - ciekawych czasów dożyłem :slight_smile:
Wydaje mi się, że autor miał jakąś inną gre na myśli.

Oj, napisałem Eve? A to skąd tam się wcisnęło :smile: no oczywiście że eve to nie jest dungeonówka, a do casualowości to jak gram sobie w Eve casualowo, posiedzę 2-3h w weekendy. Wiadomo co tam pofesjonaliści wyparawiają.

Przepraszam państwa za tą pomyłkę.

" jakaś dungeonówka lub coś w tym rodzaju co nie zabiera czasu i można pograć sobie po trochę bez żadnego większego grindu"

Krtika Online. Nie powiem, że nie zabiera czasu, ale wszystko zależy od podejścia. Skoro rozważałeś Black Desert po to, aby wejść i “coś porobić”, to znaczy, że nie zależy ci szczególnie na byciu w topce. W związku z tym i w Kritice się odnajdziesz, bo jeśli nie czujesz przymusu, aby być jak najwyżej w rankingach, to możesz spokojnie grać swoim tempem i kiedy znajdziesz czas.
Gra rusza 13 listopada, mamy discorda, na którym zbieramy ludzi do gildii. Jeśli więc jesteś zainteresowany, to zostawiam link do serwera: https://discord.gg/Jwdjszp