Który cyclone?

Witam, zdecydowałem się na build pod cyklon, znalazłem 2 ciekawe i proszę Was o ocenę:

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1819239 - tutaj nie podoba mnie się szybkość poruszania się podczas używania cyklonu jak i słabe resisty

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1995010/page/1 - podobno topór z tego buildu najbardziej się nadaje pod cyklon, no i podoba mnie się bardziej (btw jest jakaś lepsza broń na wyższy lvl czy lata sie do końca z tym toporem?)

Chciałbym, żeby był w miarę szybki (mov att spd), wytrzymały, mógł robić większość map jak i bosów bez większych problemów. Ogólnie wolałbym marudera, ale tam nic ciekawego nie znalazłem.

Z góry dzięki za ocenę i odpowiedzi.

Powiem Ci tak, oba buildy są dobre. Natomiast szybszy będziesz z tym drugim. Marauder jest kiepski pod cyclone, najlepiej wypada Slayer. Masz ogromnego lifesteala i nie potrzebujesz używać potów na HP.

Do pierwszego buildu musisz używać tylko topora Ngamahu. Natomiast w tym drugim możesz brać jakikolwiek topór. Atziri Disfavour jest bardzo drogi, ale zawsze możesz używać zamienników takich jak Hezmana Bloodlust lub zwykłych żółtych broni.
Pozdrawiam.

Natomiast szybszy będziesz z tym drugim

Dlaczego akurat z drugim? Oba buildy to cyclone, tu clear speed jest ograniczony od movement speeda, a w obu masz w zasadzie tyle samo go. Trash na obu buildach i tak bedzie padal na jedno/dwa zamachniecia cyclonem.

Marauder jest kiepski pod cyclone, najlepiej wypada Slayer

Slayer po zmianach ma jedynie lepszy leech, berserker dalej ma wiecej dmg (wrzuć jakikolwiek z podanych buildow do PoB'a i daj jako berserker i zobacz ktory ma lepszy DPS) jak i leech bedzie wystarczajacy do wszystkiego. Zreszta niby dlaczego berkiem czy juggiem nie moge grac bez life flaska? Mowienie, ze marauder (czy to jugg czy berserker) nie nadaje sie pod cyclone to zwyczajnie klamstwo. Jest troszke inny playstyle, ale to tyle. Obie klasy sa jak najbardziej viable i wybor zalezy jedynie od preferencji.

Wracajac do tematu; oba buildy sa dobre, kazdym z nich jesli dobrze zbudujesz majac odpowiedni gear zrobisz caly content w grze. Oba maja podobny clear speed (bo cyclone jest ograniczony jedynie przez movement speed) jak i single target powinien byc wystarczajacy w obu przypadkach. Ngamahu masz jest molten bursta ktory procuje dosyc czesto, wiec wiecej dzieje sie na ekranie niz przy drugim buildzie. Jednak zalezy od preferencji co wybierzesz. Pierwszy build jest wokół danych 2 itemów (Xoph's Blood i Ngamahu Flame) natomiast 2gi możesz zrobić z dowolnym physical axem. Wybierz ktory ci sie bardziej podoba, bo zwyczajnie oba sa dobre i ciezko wybrac szczegolnie jak przy 2gim autor nie chce dac PoB'a (a ja nie chce wszystkiego importowac).

Oj mój błąd. Byłem przekonany, że tylko Atziri Disfavour ma bonus do Attack Speedu.

Wiem, że Marauder też się może leczyć, ale wydaje mi się, że Slayerem łatwiej jest na endgame'owych bossach. Pozdrawiam.

Dzięki śliczne za odpowiedzi. Skłaniam się ku 2 buildowi, ale jeszcze małe pytanko. Patrząc na filmiki z obu buildów, podczas używania cyclona postać robiona z 2 buildu porusza się szybciej. Czy mov spd podczas używania cyclona jest stały czy zależny od normalnego mov spd? Bo z tego co zauważyłem spada on podczas używania cyclona.

Tak, jest zalezy dlatego clear speed cyclone jest uzalezniony glownie od tego czynnika. A na movement speed zalezne sa flaski, buty, buffy etc. A ze wiekszosc buildow i tak uzywa devoto, 25/30 ms butow, quicksilver flaska i onslaught. Wiecej zwyczajnie trudno dopoty nie gra sie raiderem/pathfinderem lub korzysta sie z QotF

Największym minusem Ngamahu Cyclone Build jest Xoph's Blood jeśli chcesz bawić się nim w endgame.Powód ? Jest cholernie drogi :( Za to build jest mega efektowny i efektywny za razem.

Bez Xoph's Blooda i tak sobie poradzi farmiąc uber laba, a tam zarobić to żaden problem, jak szybko wystartuje i pofarmi currency

Tylko ja pisze o efektywnej gdzie na mapach t15-16 z shaperem na czele :P Jasne, że bez Xoph's zrobi uber laba z palcem w d*pie bo sam go farmiłem bez tego.

ale dzięki robieniu uber laba wyfarmi currency na xoph's blooda :)

Witam, zdecydowałem się na build pod cyklon, znalazłem 2 ciekawe i proszę Was o ocenę:

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1819239 - tutaj nie podoba mnie się szybkość poruszania się podczas używania cyklonu jak i słabe resisty

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1995010/page/1 - podobno topór z tego buildu najbardziej się nadaje pod cyklon, no i podoba mnie się bardziej (btw jest jakaś lepsza broń na wyższy lvl czy lata sie do końca z tym toporem?)

Chciałbym, żeby był w miarę szybki (mov att spd), wytrzymały, mógł robić większość map jak i bosów bez większych problemów. Ogólnie wolałbym marudera, ale tam nic ciekawego nie znalazłem.

Z góry dzięki za ocenę i odpowiedzi.