Który z serwerów Tibii wybrać?

Witam, przychodzę do was z zapytanie który serwer Tibii wybrać w 2023? Oczekuję otwartego na nowych graczy community oraz aktywności polskich gildii.

Z PvP to chyba najlepszy najstarszy serwer Antica, z Non-PvP Secura gdzie kilku Polskich streamerów gra lub Karna choć tam mniej ludzi. Ewentualnie możesz zagrać na Bonie gdzie nasi topowi gracze mają gildie, jedyny problem że by bić najlepszego bossa i miejscówkę musisz płacić lub być w ich gildii.

1lajk

Z nPvP serwerów to jak chcesz grać z dominando to wszystkie żółte serwery (żółte oznaczenie BattleEye). Wyjątkiem jest Secura, ale tam też jest najwięcej graczy. Unikałbym na pewno Refugii, Monzy i może Harmonii. Strzelałbym coś między Boną, Securą, a Celestą (ostatnio gildia dominando jest tam łaskawsza niż kiedyś).

Jak nie chcesz grać z gildią dominando to wybieraj wśród zielonych serwerów (zielone oznaczenie BattleEye). Aktualnie Dia jest męczona (w tym przez streamerów), bo jest to dosyć świeży serwerek. Damorka też jakoś się trzyma.

Jakbym zaczynał grać, to wybierałbym wśród zielonych serwerów - teraz startowałbym na serwerze Dia. Raczej bym sobie dupy nie zwracał żółtymi serwerkami. No chyba że jakieś PvP na masówkę, to wtedy zdecydowanie Antica.

1lajk

Polecam Celeste. Gram tam ze znajomymi od Grudnia. Świetna atmosfera. Pomoc w questach. Regularne serwisy. Innowacyjny system listów.
Naprawdę gra się super.

Dzięki za odpowiedzi, aktualnie przeglądam ceny low lvl charów i niedługo wkroczę do gry:)

najnowszy optional pvp

Jezeli grales kiedys i lubisz “stara” tibie, taka oldschoolowa to polecam
tibiantis online - 7.4 server, najlepszy aktualnie dostepny server, ktory stoi juz ponad 3 lata.

Dzięki za odpowiedź, ale wolę wybrać oficialny serwer ponieważ często takie otsy są zamykane z dnia na dzień… a cena premium taka sama.

Oczekuję otwartego na nowych graczy community oraz aktywności polskich gildii.
W takim razie serwery Secura i Damora są polskimi ‘hubami’ pod względem społeczności.

Zaletą jest wiele graczy, zaś wadą jest wiele graczy.
Społeczności Polskie mają swoje centrum wokół influencerów.
Strojny, Zarakso, Maxigashi to tylko niektóre nicki zwykłych gości którzy z uśmiechem kaleczą grę i nie spinają się z byle powodu.

W Tibii przede wszystkim polecam mieć dystans do siebie, jak i do wszystkiego co się dzieje dookoła.

Większość światów ma swoją własną specyfikę. Może to moje skrzywienie ale odrzucił bym od razu światy żółte i retro pvp. Żółte ze względu na ich “wiek” a retro ze względu na mało przyjazną rozgrywkę solo. Ze światów zielonych możemy wybrać:
najnowszą Dia (serwer optional)
wspomnianą wyżej Damorę (najbardziej ludny serwer eu optional)
sunę chyba najbardziej ludny serwer open pvp eu.
osobiście gram na Olimia tylko tu populacja jest dość mała
Gorąco polecam rozważyć zainwestowanie choćby i nie dużych pieniążków w zakup postaci z niskim lvlem na bazarze w stosunku do postaci nowej jest to oszczędność wielu miesięcy offline treningu lub kilku exercise weaponów

Zdecydowanie Antica, nie ma dominando wolna amerykanka, pomocni ludzie, dużo polaków, regularne serwisy questów poi inq wote i innych oraz jest kilka polskich gildii do wyboru