Kulturystyka

@kyree nie wiem czy do mnie kierujesz wypowiedz, czy do kogoś innego...

200-300zl to jest dużo, poza tym znając swoje zapotrzebowanie można samemu ulożyc diete sposobem jedz co chcesz, aby tylko kalorie i makroskładniki sie zgadzaly.

I to raczej chyba wiadome ze na siłownie sie idzie celem bicia masy mieśniowej. Kto podbija tłuszcz na siłowni?

W jakaś łatwa dieta + suple na uzupelnienie deficytów i mogło by dzialać.

A pisanie czy ktoś jest srekto czy ekto, może dokładnie mezo ekto i endomorfikiem jest istotne..

Ektomorfikowi trudnej nabić mase

@kyree nie wiem czy do mnie kierujesz wypowiedz, czy do kogoś innego...200-300zl to jest dużo, poza tym znając swoje zapotrzebowanie można samemu ulożyc diete sposobem jedz co chcesz, aby tylko kalorie i makroskładniki sie zgadzaly.I to raczej chyba wiadome ze na siłownie sie idzie celem bicia masy mieśniowej. Kto podbija tłuszcz na siłowni?W jakaś łatwa dieta + suple na uzupelnienie deficytów i mogło by dzialać.A pisanie czy ktoś jest srekto czy ekto, może dokładnie mezo ekto i endomorfikiem jest istotne..Ektomorfikowi trudnej nabić mase

Nie , ale z Twoim cwiczeniem POMPEk nigdy masy nie nabierzesz :) pompka da Ci troche sily , cos tam sie polepszy ale nie duzo bardzo slabe efekty chyba ze cwiczac xxxx lat :)

nie zrozumiales :) 200-300zl to DIETA u dietetyka , ktory specjalnie ulozy ja dla Ciebie.....za darmo dostaniesz rozpiske cwiczen+diete na silowni "prawdziwej silowni z trenerami etc" :))

Po 1 ...to idz na silke i pogadaj z trenerem :X powiedz ze potrzebujesz diete i cwiczenia na mase ...kumpel w taki o to latwy sposob w 6 mies przytyl 10 kg...chodzac 2-3 razy w tyg na silownie:) A pisanie ze jest sie ekto czy srekto morfikiem to tylko na forum mozna...chcesz diete sportowa? prosze bardzo idz do dietetyka okolo 200-300zl :)Najwazniejsze to isc na silowanie i pogadac z ludzmi , ktorzy sie znaja na tym...Diete na MASE?? To co ty chcesz mase zrobic samym jedzeniem ?....mase robisz na silowni a nie siedzac w domu i jedzac...chyba nie rozrozniasz MASY MIESNIOWEJ od MASY TLUSZCZOWEJ...na silowni robisz mase miesniowa nie tluszczowa Sam bez odpowiedniej pomocy treningu i tak bedziesz mial efekty bardzo slaba taka prawda Cos kosztuje -wiadomeSilowania+gainery+suple jakies dla szybszych efektow , mozesz robic bez.

Stek bzdur. Zero pojęcia o diecie i żywieniu. Żadne "suple" ani dietetycy potrzebni nie są, wszystko można samemu ułożyć i wyciągnąć. Wiadomo, dietetyk może być pomocny, ale moim zdaniem lepiej trochę poczytać i samemu się dowiedzieć co i jak. Bez tej wiedzy to się mija z celem, a amatorowi żadna pomoc osoby trzeciej w kwestii diety nie powinna być potrzebna (chyba że serio jest leniem i nie chce mu się poczytać co nieco o żywieniu).

Tak samo w kwestii tego, że masę się robi na siłowni, a nie w domu (regeneracja) powiem, że kolega pewnie ma podejście "dużo powtórzeń rzeźba, mało powtórzeń masa". Także nie radzę słuchać. Każdy, kto siedzi w tym dłużej niż 2 miesiące (bo zakładam, że kolega kyree to sezonowiec, który ćwiczy właśnie jakieś 2-3 miechy u już - wzorem typowego polaka - stał się specjalistą w tej dziedzinie) powie Ci, że trening to 100%, ale odpowiednia dieta to kolejne 100%. Zawalisz jedno, to efektywność drugiego mocno ucierpi.

A w kwestii pompek powiem tyle, że p%@@#@lisz głupoty zaś. Pompki są najlepszym ćwiczeniem do rozbudowy szerokości klatki. Tylko warunkiem jest wykonywanie ich technicznie, z pełnym czuciem mięśniowym. Warto też czasem dołożyć ciężaru do plecaka/na plecy.

Wczoraj własnie przemyślałem, i co moge powiedzieć to działa sposób jaki zorbiłem. Rozstawilem 2 krzesła na taką rozpietośc ramion zeby mniej wiecej w lokciu byl kat prosty. i 3 krzeslo na nogi.

Opuszczasz sie miedzy krzesła jak najnizej mozesz wtedy miesnie naciągaja sie i aż czuć rwanie :D

Dzisiaj o dziwo czego od dawna nie mialem, czuje ala zakwasy i wyczerpane miesnie na klacie i nawet na plecach

Staraj się jeszcze mieć łopatki ściągnięte przy tych pompkach - zupełnie jak gdybyś wyciskał sztangę/hantle na ławeczce. Najważniejsze jest wyizolowanie pracy klatki tak, żeby barki nie pracowały, a ściągnięcie (retrakcja) łopatek to umożliwia. To samo tyczy się rozpiętek. : )

Polecam wszystkim domatorom tego typu pomki :) czuć na 2 dzien ze dalo sie miesniom porzadny wysilek. Klata rośnie :D

to jednak forum mmo ;d

polecam sfd jesli ktos szuka diet, cwiczen i tych spraw

z ksiazek polecam

Frederic.Delavier.Strength.Training.Anatomy, potrzebna znajomosc jezyka angielskiego, ale lekturka łatwa dla laików

2 albo 3 edycje

No raczej wiadomo, ale jest dział to można pisać :D poza tym myśle ze kolega już sobie poradził

Heh, a ja mam farta :D Za tydzien niedaleko mnie będzie hardkorowy koksu, oraz dietetycy (układają plan diety za darmo :D)

za darmo samemu też mozesz :D wystarczy wyliczyć zapotrzebowanie dzienne i ukladasz sam :> aby kalorie i makroskladiki sie zgadzaly

Co do tego to ja jak na razie bez diety , najgorzej jest z kaloriami bo nie daje rady uzupelniac tak mi sie wydaje, ale rosne troszku, klata sie ksztaltuje nawet od pompek :>

za darmo samemu też mozesz wystarczy wyliczyć zapotrzebowanie dzienne i ukladasz sam :> aby kalorie i makroskladiki sie zgadzalyCo do tego to ja jak na razie bez diety , najgorzej jest z kaloriami bo nie daje rady uzupelniac tak mi sie wydaje, ale rosne troszku, klata sie ksztaltuje nawet od pompek :>

Tak ^_^ tylko mi nie chodzi tylko dzienne zapotrzebowanie kalorii, ale o dzienne zapotrzebowanie głównie białka i węglowodanów (bardziej mi chodzi teraz o redukcje niż o mase).

No o tym mowie... makro. No to na redukcje inaczej liczysz bez nadwyzki kalorycznej, wszystko mozna na forach znalezc, ale jak sie komus nie chce to i mozna od Roberta zarzucic

Na redukcji jak masz jakies miecho i cwiczysz aeroby+silowo to bialko ~2,0g/kg, jak tylko aeroby to 1,5g/kg starczy.

Wegle/tluszcze zalezy od diety jaka wezmiesz.

No o tym mowie... makro. No to na redukcje inaczej liczysz bez nadwyzki kalorycznej, wszystko mozna na forach znalezc, ale jak sie komus nie chce to i mozna od Roberta zarzucic

I właśnie o to mi chodzi ? Po co mam z tym eksperymentować jak tego nigdy nie robiłem, skoro na tym spotkanie nie dość, że z dietetykiem pogadam to jeszcze pewnie poleci fotka z burneiką i pare rad co i jak ;P.

@up

Bardziej chodzi o to, że nie wystarczy jedna wizyta u dietetyka, abyś miał ułożoną całą dietę na miesiące/lata. Ciało należy obserwować i notować jak się zachowuje. Na podstawie obserwacji modyfikujesz dietę, aby była optymalna. Bruneika i inni mogą ułożyć Ci zarys diety i porad żywieniowych, natomiast Ty powinieneś zaczerpnąć wiedzy i kontynuować to sam, bądź konsultować się z osobą o odpowiednich kwalifikacjach.

@upBardziej chodzi o to, że nie wystarczy jedna wizyta u dietetyka, abyś miał ułożoną całą dietę na miesiące/lata. Ciało należy obserwować i notować jak się zachowuje. Na podstawie obserwacji modyfikujesz dietę, aby była optymalna. Bruneika i inni mogą ułożyć Ci zarys diety i porad żywieniowych, natomiast Ty powinieneś zaczerpnąć wiedzy i kontynuować to sam, bądź konsultować się z osobą o odpowiednich kwalifikacjach.

Oczywiście, wiem o tym ale lepiej mieć już ułożony zarys owej diety i wprowadzać poprawki niż samemu układać taki zarys wiedząć tylko, że powinno się jeść dużo ryby, gotowanego mięsa, serków wiejskich, jajek, banana po treningu, płatków owsianych itp. itd.

Na redukcji, dużo serków wiejskich ??? : )

to jednak forum mmo ;dpolecam sfd jesli ktos szuka diet, cwiczen i tych sprawz ksiazek polecamFrederic.Delavier.Strength.Training.Anatomy, potrzebna znajomosc jezyka angielskiego, ale lekturka łatwa dla laików2 albo 3 edycje

Na necie można znaleźć Atlas Treningu Siłowego w naszym rodzimym języku.

Witam , chciał bym jeśli na Forum znajdują się osoby które zajmują się tym pięknym sportem , o drobną poradę wszystko wyjaśnię na PW. Proszę tylko o to by osoba która się odezwie miała już staż i wiedziała o czym pisze, z góry dzięki za pomoc. Proszę administrację o zamknięcie tematu aby nie robił się tutaj niepotrzebny spam.