Kulturystyka

Witam , chciał bym jeśli na Forum znajdują się osoby które zajmują się tym pięknym sportem , o drobną poradę wszystko wyjaśnię na PW. Proszę tylko o to by osoba która się odezwie miała już staż i wiedziała o czym pisze, z góry dzięki za pomoc. Proszę administrację o zamknięcie tematu aby nie robił się tutaj niepotrzebny spam.

Jaki spam, po to jest forum, żeby każdy kto sam nie wie mógłby sprawdzić. Np. ja ćwiczę i z chęcią bym się dowiedział o co chodzi, może skorzystał bym z porady. Pozdrawiam. :)

@Up Wiem , lecz 90% osób które tutaj są to Gimbaza która tylko czeka na tematy w których może wypisywać swoje "Mądrości", z których później tworzy się chaos. Co do mojego problemu to bardzo proszę w sumie tobie się też przyda , otóż muszę ułożyć plan "Diety na Masę Miesniowa" , czyli inaczej mówiąc potrzebuję rozpiskę dań które mi dadzą około 400-500 więcej kalori niż potrzebuje mój organizm (no chyba że się mylę) , coż oczywiście nie chodzi tutaj "Idz na Fast-fooda" gdyż owszem zdobędziesz tą masę ale spojrzysz w lustro i zobaczysz sytą oponkę na brzuchu ^^ , ja potrzebuję diety która umożliwi mi przyrost masy mięsniowej ;)

Hm.. Powiem Ci, że jednak jest to forum mmorpg, tak nikt nie broni Ci tutaj pisać, ale na Twoim miejscu napisałbym na forum o kulturystyce np. sfd.pl / kulturystyka.pl / kulturystyka.org.pl.

Wiem wiem , lecz tam jedyne co dostałem to "linki" do tematów w których są porównywane lub oceniane diety , a jak wiadomo każdy ma inne zapotrzebowanie na Kalorie. Ja powiem szczerze że się kompletnie na tym nie znam nie wiem co i kiedy mogł bym jeść jestem zielony:PP , swoją drogą już dostałem na PW od użytkownika tego właśnie forum z ofertą pomocy mi tak więc sądzę że się opłacało zaryzykować i napisać tutaj ;) , Co do Forum jest to o MMORPG lecz jednak dział jest o sporcie :PP.

Mnie akurat własnie co do diety i kalori + makroskładników intresuje dokładnie jak sprawdzieć jaką ilośc mój organizm potrzebuje aby sie rozbudowywać, diete wtedy moge sobie ulozyc pod siebie z dowolnych produktów.

Cwicze w domu to coś odmniennego i mniej efektywnego na pewno jak siłownia,ale na diecie takiem prowizorycznej mysle ze dałoby cos

http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr.

Proszę tutaj ci obliczy , mi obliczała koleżanka dziś , więc nie wiem czy jest to bardzo dokładne.

Mam 28 lat, na siłowni ćwiczę od 6 lat, jestem typem ektomorfika, jeśli chcesz to mogę służyć poradą.

Nie zapominaj jednak że każdy organizm jest inny i to co dobrze działa na moje mięśnie niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie. Uczysz się całe życie, metoda prób i błędów.

@SirMasa

Kalkulator basal metabolic rate liczy NAJMNIEJSZE dzienne zapotrzebowanie energetyczne człowieka, które jest niezbędne do podtrzymania podstawowych funkcji życiowych!! Nie można podawać BMR jako wskaźnika do zapotrzebowania energetycznego na wzrost masy organizmu człowieka! Hentaki wyraźnie napisał, że potrzebuje porad, aby się rozbudować.

Najpierw to poznaj swoje ciało, poznaj swój typ budowy itp.Zmierz się cały.Zrób konto na KFD i poczytaj trochę o diecie, wiele ciekawych tematów dla początkujących.A jeśli chodzi i zapotrzebowanie kaloryczne to sam musisz określić ile ich potrzebujesz, gdyż każdy jest inny i po prostu trzeba poznać siebie i swoje ciało.

Yo, a ja mam inne pytanko.Jest jakiś hardcorowy sposób na hardcorową redukcję ? Na siłownię chodzę od 2 lat sporadycznie w 1 roku, zaś w 2 mi się to spodobało więc jakoś jechałem, problem w tym, że teraz wakacje i chcę zbić troche masy czyli zrobić redukcję.Na dniach kupię sobie thermo speeda, ale nie wiem jak do końca się zabrać za ową redukcję.Czasu mam nadmiar po ponad 5h dziennie, więc.

Hardkorowa redukcja = hardkorowe jojo. Cierpliwości. Dieta to podstawa, a jeśli chodzi o ćwiczenia polecam HIIT'y.

Yo, a ja mam inne pytanko.Jest jakiś hardcorowy sposób na hardcorową redukcję ? Na siłownię chodzę od 2 lat sporadycznie w 1 roku, zaś w 2 mi się to spodobało więc jakoś jechałem, problem w tym, że teraz wakacje i chcę zbić troche masy czyli zrobić redukcję.Na dniach kupię sobie thermo speeda, ale nie wiem jak do końca się zabrać za ową redukcję.Czasu mam nadmiar po ponad 5h dziennie, więc.

Kalistenika, bieganie, plywanie i zapier*&^%sz ile wlezie. Wtedy chocbys chleb ze smalcem zarl to i tak zredukujesz wage. Jednym slowem zacznij sie ruszac zamiast slepo wierzyc w jakies diety cud.

ps. Hardkorowa Redukcja= Amfetamina i balety po 4 bite doby w tygodniu. :D

No tak, widzę, że @up pod słowem dieta rozumie głodówkę lub jakieś wyimaginowane odchudzanki. Dieta to szeroko pojęty termin oznaczający sposób odżywiania. Aby osiągać jak najlepsze efekty redukcji/masowania/utrzymywania wagi należy mieć bardzo dobrze opracowaną dietę. Trzeba wiedzieć ile nasz organizm od nas wymaga, ile trzeba mu dostarczyć białek/weglowodanów/tłuszczy, aby produkować się na siłowni, nie niszcząc ani nie szkodząc przy tym naszemu ciałku. "Zapie**alając ile wlezie" i nie stosując się odpowiednich porad żywieniowych doprowadzisz swój organizm do ogólnego wymęczenia, zje*anego samopoczucia i dyskomfortu fizycznego/psychicznego.

"ps. Hardkorowa Redukcja= Amfetamina i balety po 4 bite doby w tygodniu. :D" - bez komentarza. Gimbaza nie powinna już o tej godzinie spać?

@ Patchek , no tylko chciałem pomóc , napisałem że ja nie korzystałem z tego:P. :)

Może uzupełniaj sobie każdy posiłek gainerem albo białkiem?W moim gainerze jest to 363 kalorii więcej podczas jedzenia:)

też jestem ektomorfikiem... nie moge nabrać masy, musze wcisnąć w siebie ponad 3300 kalorii, w sumie jem dużo, ale to jeszcze zalezy. Musiałbym posiedzieć nad ukiładaniem diety, tylko problem bo domowe cwiczenia nie bardzo mnie rozbuduja :D W prawdzie robie juz na tym etapie ponad 200 pompek , pierwszy dzien 5 serii 2 nastepne np juz po 8 z mniejsza iloscia powtorzen, ale to typowo wytrzymalosciowe treningi.

Drązek tez teraz molestuje :D

Jednakże trudno bedzie z moim metabolizmem :C

I z takim treningiem. ;x

@SirMasa Siemka, też trochę ćwiczę,chociaż ostatnio co raz mniej na to czasu mam.Co ci mogę tak na szybkiego doradzić?Postaraj się ,oprócz diety oczywista,zaopatrzyć w dobre suplementy.Ja ostatnio zamówiłem sobie tą odżywkę typu bulk (50% białko,50% węglowodany).Bardzo dobry skład,i jeżeli myślisz o robieniu masy,to na pewno Ci się przyda ten suplement diety 49 ZŁ • Olimp Profi Whey Mass 900g (folia) SKLEP • Niska Cena Olimp dobra firma,wiesz Pudzian reklamuje ich produkty he,he ale poważnie mówiąc,podana odżywka na pewno pomoże Ci w zrobieniu nieco większej masy.

Po 1 ...to idz na silke i pogadaj z trenerem :X powiedz ze potrzebujesz diete i cwiczenia na mase ...kumpel w taki o to latwy sposob w 6 mies przytyl 10 kg...chodzac 2-3 razy w tyg na silownie:) A pisanie ze jest sie ekto czy srekto morfikiem to tylko na forum mozna...chcesz diete sportowa? prosze bardzo idz do dietetyka okolo 200-300zl :)Najwazniejsze to isc na silowanie i pogadac z ludzmi , ktorzy sie znaja na tym...Diete na MASE?? To co ty chcesz mase zrobic samym jedzeniem ?....mase robisz na silowni a nie siedzac w domu i jedzac...chyba nie rozrozniasz MASY MIESNIOWEJ od MASY TLUSZCZOWEJ...na silowni robisz mase miesniowa nie tluszczowa :) Sam bez odpowiedniej pomocy treningu i tak bedziesz mial efekty bardzo slaba taka prawda :) Cos kosztuje -wiadome

Silowania+gainery+suple jakies dla szybszych efektow , mozesz robic bez.