Kupowanie gemów na Allegro - bezpieczne?

Jest Odyseja, czyli wyssę-z-twojego-portfela-całą-kasę. Normalne jest więc, że kombinuję jak najbardziej oszczędzić. Ceny gemów w euro dla Polaków nie są zbyt przyjazne. Na allegro jednak można kupić je taniej.


System zakupów gemów przez allegro wygląda następująco - sprzedający daje ci numer jakiegoś telefonu, który należy wpisać przy płatności przez sms.


Zastanawiam się czy aby na pewno jest to bezpieczne. Ceny z allegro są widocznie niższe niż oryginalne, a system płatności wzbudza pewne kontrowersje - numery telefonów mogą być wszak skradzione, więc my możemy otrzymać blokadę na konto kiedy wyjdzie na jaw, że wykorzystywaliśmy je do własnych celów.


Takowi sprzedawcy maja pozytywne komentarze no ale wiadomo - je wystawia się bezpośrednio po zakupie, a wszystko może wyjść na jaw nawet po latach.


Może ktoś z was korzystał z usług allegrowiczów? Albo wie na jakiej zasadzie to działa? Jest to bezpieczne i uczciwe?

Ja kupilem od virtual biddera gemy za okolo ~400 zł i do tej pory jest spoko :) zadnego bana, a od pierwszej transakcji minął może rok

Ja zawsze kupuje przez allegro u tego samego użytkownika (virtaul bidder) i nigdy problemów nie było.

Swego czasu kupiłem 11k gemów za jedyne 150 zł, ale niestety ten sposób został już zablokowany przez hirez ;/ do tej pory żałuje, że nie kupiłem więcej.

Najlepsze jest to, że nawet nie wiem na co te gemy wydałem, bo teraz mam ~300 gemów.

Czemu kupujecie u gościa, który ma najbardziej kontrowersyjny sposób? :P

Trzeba mu podawać linka do tych płatności przy którym wpisujemy własny numer/wymyślony. Inni mają tak, że podają swoje numery, które się tam wpisuje. Wygląda to bardziej legitnie.

Nie wiem jak, to wygląda u innych. Po prostu użytkownik virtual blinder był pierwszą osobą na allegro która oferowała sprzedaż gemów, więc korzystam z jego usług zawsze. Na dodatek dla starych klientów jest rabat 10% :P

Wysłane z mojego ASUS_T00F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze wracając do tych płatności to wpisujecie tam swój numer telefonu czy jakiś nieistniejący bądź inny? Bo szczerze to jakoś nie uśmiecha mi się rozdawać swojego numeru obcym osobom, zważywszy na to, że wszak może go jakoś wykorzystać (np. sprzedając komuś bazę numerów wraz z moim)

@Edit: jeszcze taka mała uwaga co do tych 11k, które ci znikły Calvex - po prostu support HiRezu ci je cofnął bo właśnie czytam, że często cofają tak zakupione gemy... Więc trochę lipa ale lepsze to niż ban na konto.

Żadne gemy mi hirez nie cofnął, ani nic nie straciłem. Napisałem "Ten sposób został zablokowany przez hirez", bo teraz nie ma możliwości kupna największego pakietu, czyli 8k gemów za smsa - hirez to usunął, bo pewnie był stratny. Hasira, przeczytaj wcześniejszego posta jeszcze raz heh :P

Druga sprawa. Ja osobiście podałem swój numer telefonu, ale można podać jakiś inny. Ważne jest by po naciśnięciu "Płacę" wysłać mu ten link z Boku - Pay by mobile, a reszta się zajmie.

Na koniec. Zawsze kupuje gemy na allegro i nigdy problemów nie miałem. Nic z konta również mi nie znikło. Kilka razy kupowałem tez w taki sposób, że ludzie mieli na koncie 600 zł i chcieli się tego pozbyć za 250-300 zł. Z reguły nie pytam skąd mają tyle kasy na koncie. Może kradzione, może nie ;p ważne ze transakcja przebiegu pomyślnie i gemy są na koncie.

Podsumowując: Gemy na allegro u użytkownika virtual bidder możesz spokojnie kupować. Nikt cię nie oszuka i gemów nie stracisz. Tylko musisz wiedzieć jedno, jak raz kupisz gemy, to zaczniesz je kupować co event - to uzależnia ;p wiec się zastanów :D

Najlepsze jest to, że nawet nie wiem na co te gemy wydałem, bo teraz mam ~300 gemów.

Do tego się odnosiłam. Jeśli nie wiesz co z nimi zrobiłeś to zapewne ci je po prostu cofnęli. HiRez ogólnie rzecz biorąc dosyć mocno przymyka na to oko, bo teoretycznie powinni nanosić perma na takie konta a nie bawić się w cofanie, ale faktycznie to robią, wystarczy poczytać neutralne/negatywne komentarze tego sprzedawcy :P

Trochę sobie cenie swoje konto więc sama nie wiem czy zaryzykować, jeszcze jest czas do ujawnienia wszystkich Odysejowych przedmiotów, jak będą wszystkie to oblicze ile najmniej gemów muszę kupić by dostać Ao.

Do tego się odnosiłam. Jeśli nie wiesz co z nimi zrobiłeś to zapewne ci je po prostu cofnęli. HiRez ogólnie rzecz biorąc dosyć mocno przymyka na to oko, bo teoretycznie powinni nanosić perma na takie konta a nie bawić się w cofanie, ale faktycznie to robią, wystarczy poczytać neutralne/negatywne komentarze tego sprzedawcy Trochę sobie cenie swoje konto więc sama nie wiem czy zaryzykować, jeszcze jest czas do ujawnienia wszystkich Odysejowych przedmiotów, jak będą wszystkie to oblicze ile najmniej gemów muszę kupić by dostać Ao.

Tutaj mi chodziło o to, że tak szybko te 11k gemów wydałem, że nawet nie wiem na co :D Pamiętam, że wtedy do gry wyszedł ten Hercules z mala głową i dość sporo gemów wydałem, żeby go zdobyć. Później jakieś boxy za 400 gemów, VP i tak gemy znikały z konta :P

Ja teraz czekam na black friday. Mam nadzieje, ze dadzą promocje na gemy. Ogólnie mam już kupione 6 skinow z odyseji, więc planuje zebrać wszystkie. Może na t5 dadzą hel, albo lokiego.

Jedynie ten skin do wiewiórki mnie nie przekonuje... Tzn. Fajny jest, ale za drogi o 200 gemów.

A, chyba, że tak, dla mnie wydanie od tak 11k gemów wydaje się trochę dziwne, gram w tą grę od closed bety i chyba póki co, o ile mnie pamięć nie myli, kupiłam może w sumie 8k gemów, dlatego trochę dziwne mi się wydawało, że 11k tak szybko ci się stopiły, ale fakt, na skrzynkach fajnie się je "pali", ja osobiście ich nie kupuję bo dla mnie to profanacja dla pieniędzy.

W sumie skoro tyle już kupowałeś to może faktycznie zaryzykuję, najwyżej wystawię ci fakturę VAT za oszukanie mnie :P

P. S. Podobno T5 ma być mechaniczny Thor, więc szczerze to tak słabo trochę... Dlatego mnie osobiście wystarczy sam Ao, a także póki co iDusa i może Scylla (aczkolwiek wolę tą koszmarną, której w sumie jeszcze nie kupiłam).

Thor ma już dużo skinow, więc mam nadzieję, że on t5 nie dostanie.

Pożyjemy zobaczymy :D

Niestety miałam racje, to Thor, masz screeny;

O nieeee, tylko nie Thor. Wgl nie umiem nim grać. :D

A skąd masz te screeny?

Był patch notes na Twitchu, ktoś po prostu zrobił te screeny i wrzucił w neta. Są także screeny Chirona i mecha Khepriego.

@Edit: patch notes właśnie teraz jest na twitchu, a te screeny są chyba z PTS nawet.

Całkiem fajny ten Thor - choć Thanatosa t5 dużo bardziej mi się podoba. Ja tam Thorem uwielbiałem grać na Dominacji, ale z racji, że ten tryb został usunięty, to... rzadko nim gram.

Jestem trochę zawiedziony, bo liczyłem na jakiegoś innego boga ;/ czyli w przyszłorocznej odyseji na t5 do lokiego czy hel nie ma co liczyć, bo już nordycki bóg dostał t5, więc pewnie skupia się na innym panteonie.

Macie linka z patch notes?

Jest Odyseja, czyli wyssę-z-twojego-portfela-całą-kasę. Normalne jest więc, że kombinuję jak najbardziej oszczędzić. Ceny gemów w euro dla Polaków nie są zbyt przyjazne. Na allegro jednak można kupić je taniej.


System zakupów gemów przez allegro wygląda następująco - sprzedający daje ci numer jakiegoś telefonu, który należy wpisać przy płatności przez sms.


Zastanawiam się czy aby na pewno jest to bezpieczne. Ceny z allegro są widocznie niższe niż oryginalne, a system płatności wzbudza pewne kontrowersje - numery telefonów mogą być wszak skradzione, więc my możemy otrzymać blokadę na konto kiedy wyjdzie na jaw, że wykorzystywaliśmy je do własnych celów.


Takowi sprzedawcy maja pozytywne komentarze no ale wiadomo - je wystawia się bezpośrednio po zakupie, a wszystko może wyjść na jaw nawet po latach.


Może ktoś z was korzystał z usług allegrowiczów? Albo wie na jakiej zasadzie to działa? Jest to bezpieczne i uczciwe?