Laptop Gamingowy Pod wymagające gry do 7K

Znajomy potrzebuje porady, po zwrocie wyjdzie mu 7k. za tego Aero

https://www.morele.net/laptop-gigabyte-aorus-15-9kf-i5-12500h-8-gb-512-gb-w11-rtx-4060-144-hz-9kf-e3ee383sh-32-gb-ram-1-tb-ssd-pcie-windows-11-home-12712530/ i tu drugi link

Jak twój znajomy chce laptopa pod wymagające gry to niech kupi pierwszy lepszy za te 2k zł i gra po prostu na GeForce NOW (Oczywiście na wersji płatnej).

I piszę to całkiem poważnie. Będzie żałować tego zakupu już po pół roku. Gamingowe laptopy to nadal nabijanie ludzi w butelkę za straszny overpricing. W tej cenie kupisz dwa razy lepszy komputer stacjonarny. Laptopy szybko się przegrzewają i tracą swoje osiągi. Podkładki chłodzące wiele tu nie pomagają, sam to przerabiałem kilka lat temu.

1lajk

racja bo większość kupuje psełdo gamingi a nie laptopy gaimgowe które się zaczynają od 10k np. alienwary. A GeForce now ma mała bibliotek. A z mmorpgow to już w ogóle niewielki wybór

Tak jak kolega wyżej, te laptopy “gamingowe” poniżej 10k to są o dupę rozbić. Niby parametry są spoko, ale szybko się grzeją i tracą swoją wartość. Ja rozumiem, że nie każdy może mieć stacjonarkę, bo ja np. żyję w rozjazdach i też potrzebuje laptopa. W tej cenie, to bym jedynie polecał coś z gamy MSI, jakieś lenovo, czy asusy to nie ma co nawet zerkać.

MSI te z niskich serii są tragiczne np seria GF czyli biedo gamingi które się nadają najwyżej do smażenia jajek a nie grania

Dlatego napisałem, że niestety to nie są super laptopy, ale wybierając między Lenovo, HP, Asusem, czy Acerem to wybrałbym MSI w tym przedziale cenowym.

z tych marek wybrał bym Asia z serii ROG wiem że to tylko 3050 ale dalej 5x lepiej wykonany od Acera z 3070 w tym budżecie w którym jajca zostaną upieczone po kilku minutach gry

jeśli znajomy to student to moze warto: (DLA STUDENTÓW) Laptop ASUS ROG Strix G17 G713 (G713RS-LL063WA) - 17.3 - R7 6800H - RTX3080 - 16GB - 512GB - W11 - Szary - Pepper.pl