Laptop i torba na laptopa

Siemka, będę w najbliższym czasie kupować laptopa i potrzebuję małej pomocy w związku z tym.

Zastosowanie: Będę go nosić w plecaku/torbie na uczelnię i na nim się uczyć, od grania, oglądania filmów itd mam kompa w domu z 2 monitorami. Studiuję inżynierię i analizę danych
Wymagania:

Waga - im lżejszy tym lepszy, koniecznie poniżej 2kg, najlepiej w okolicach 1,5kg

Rozmiar - ekran najchetniej 14’, ponieważ posiadam torbę na laptopa tego rozmiaru, trochę się szczerze obawiam że 13’3’’ może być niekomfortowe (za małe), a 15’6’’ może mi się nie zmieścić do torby i być za cięzkie, ALE jeśli będą przemawiać jakieś poważne korzyści za ktorąś z tych opcji to mogę rozważyć (nie wiem czemu ale mam wrażenie że 15’6 mają lepszą specyfikację od 14’ w tej samej cenie)

procek - czytałem że popularny i5-1235u jest dość udaną konstrukcją, więc jeśli dobrze się poinformowałem to nachętniej albo on, albo coś o podobnej mocy i najlepiej żeby nie żarło dużo prądu (a raczej trzymało długo na baterii)

RAM - 16GB wbudowane, możliwość rozszerzenia do 32gb bardzo mile widziana

karta graficzna - najlepiej brak, ma długo trzymać na baterii

bateria - chciałbym żeby 8h SOT było wyobrażalne przy niespecjalnie wymagającym użytkowaniu (przeglądarka, pdfy, jakieś IDE do programowania)

dysk - tu chyba oczywiste że ssd, najchętniej 500gb, ale z 250 też sobie poradzę, najwyżej kiedyś dołożę

cena - max to 4000zł, bardzo chętnie wybulę koło 3k