Laptop - problem

Witam, piszę do Was ponieważ sam za bardzo nie znam się na komputerach. Otóż posiadam laptopa ASUS X550V, procesor Intel Core i5, 2.6GHz, RAM 4gb, karta graficzna NVIDIA GeForce GT 740M. Problem podam na przykładzie Heroes of the Storm, ponieważ w tą grę akurat gram. Gra graficznie ustawiona jest na najniższej grafice, wszystko, dosłownie wszystko jest ustawione na LOW, w grze mam około ~90 fps. Czy mój laptop jest na prawdę taki słaby że nie udźwignie gry nawet na średnich detalach? Oczywiście odpalałem na średniej grafice, lecz gra wtedy miała problemy, pokazy slajdów. Dodam że nawet na niskich gra strasznie laguje w głównym panelu gry (sklep itp.) Dzisiaj czyściłem całkowicie laptopa, przywróciłem do ustawień fabrycznych, zainstalowałem sterowniki do karty graficznej. Istnieją jakieś sposoby aby podkręcić jeszcze troszeczkę tego laptopa, czy jestem skazany na ciągłą grę na najniższych detalach?

jestes skazany na granie na low detalach ...

Kupujesz przenosne gowno i musisz sie liczyc z tym ze too zlom ... setki raz pisane bylo ze laptop sie nie nadaje doo grania .

Istnieje typowy gamingowe laptop sygnowane :.

Ale too laptop za pokazna sume pieniadze ciezkie jak cholera i trudno nazwac je przenosnymi

Możesz spróbować (jeśli tego jeszce nie zrobiłeś) przełączyć w panelu sterowania nVidia, preferowany proces graficzny w tym przypadku z "zintegrowana karta graficzna" na "Proces NVIDIA o dużej wydajności". Druga sprawa to wyłączyć v-syn i używać np. Riva tuner statistics server, ustawiając jednocześnie ograniczenie do 60 klatek na sekunde - zmniejszy to obciążenie.

post-31708-0-76146100-1441370960_thumb.j

Laptop jak najbardziej nadaje się do grania. Dziwię Ci się co do tych fpsów, ja z tą samą kartą graficzną u siebie w laptopie w gta V grałem na średnich na 40 fpsach. Trochę mało masz tej pamięci operacyjnej, w moim Lenovo jest 8 gb.

Okej ustawione, wielkie dzięki, chociaż tyle :). Jeszcze mam jedno pytanie, wgrałem stery do karty graficznej, prócz nich jakie sterowniki jeszcze zainstalować?

Hots jest słabo zoptymalizowany pod względem laptopów, sam muszę grać na low detal jak chce mieć przyzwoity fps.

No niestety, ale gra na tych najniższych detalach nie jest aż taka zła. Prosiłbym kogoś o pomoc z moim wcześniejszym pytaniem, z góry dzięki!

Jeśli masz karte intel+nvidia to oczywiste, że sterowniki do intela i nvidii :D Tak to wszystko chyba masz ? Chipset, dźwięk, łączność, dodatkowe oprogramowanie i inne od producenta.

Jak coś był podobny temat na oficjalnej stronie tej gry :)http://us.battle.net/heroes/en/forum/topic/13205160517

Okej, zainstalowane. Trzeba będzie się męczyć na low detalach, dzięki wszystkim za pomoc!

Jakby ktoś miał podobny problem - oddałem laptopa do znajomego informatyka, okazało się że bios nie był zaaktualizowany, zaaktualizował, ogólnie odświeżył i teraz HOT'S chodzi na uwaga, wysokich detalach!

Witam, piszę do Was ponieważ sam za bardzo nie znam się na komputerach. Otóż posiadam laptopa ASUS X550V, procesor Intel Core i5, 2.6GHz, RAM 4gb, karta graficzna NVIDIA GeForce GT 740M. Problem podam na przykładzie Heroes of the Storm, ponieważ w tą grę akurat gram. Gra graficznie ustawiona jest na najniższej grafice, wszystko, dosłownie wszystko jest ustawione na LOW, w grze mam około ~90 fps. Czy mój laptop jest na prawdę taki słaby że nie udźwignie gry nawet na średnich detalach? Oczywiście odpalałem na średniej grafice, lecz gra wtedy miała problemy, pokazy slajdów. Dodam że nawet na niskich gra strasznie laguje w głównym panelu gry (sklep itp.) Dzisiaj czyściłem całkowicie laptopa, przywróciłem do ustawień fabrycznych, zainstalowałem sterowniki do karty graficznej. Istnieją jakieś sposoby aby podkręcić jeszcze troszeczkę tego laptopa, czy jestem skazany na ciągłą grę na najniższych detalach?