Legendy Polskie

Siemanko,

kilka dni temu przyjaciel pokazał mi nowe produkcje sygnowane logiem Allegro. Ku mojemu zdziwieniu nie były to kolejne reklamy, ale zrobione na naprawdę dobrym poziomie krótkometrażowe filmy, będące współczesnymi interpretacjami popularnych polskich legend. Za realizacją projektu stoi także nie kto inny, jak nasza duma narodowa w dziedzinie animacji, czyli Tomasz Bagiński. Póki co na kanale allegro udostępniono już kilka nagrań, a już w grudniu mają pojawić się następne. Ogólnie to ma być większy projekt, na którego potrzeby powstaje całe uniwersum fabularne, które ma być czymś na wzór uniwersum Marvela.

Dla przykładu wrzucam najświeższy z udostępnionych filmów, który zresztą mi osobiście podoba się najbardziej, oraz trailer tego, co czeka nas w grudniu, a zainteresowani na pewno sobie poradzą ze znalezieniem pozostałych nagrań. ;)

Jestem ciekawy co myślicie o tym projekcie.

Pozdrówka. :)

Bardzo ambitne projekty, w końcu coś z efektami specjalnymi, a nie tylko te telenowele i filmy wojenne.

Co na pewno zasługuje na + to samo wykonania np takiego Bazyliszka. Do gry aktorskiej nie ma co się przyczepić, bo Polacy nie mają wprawy w graniu z takimi "postaciami/potworami".

Jedyne co mi się nie podoba to sceneria, która jest strasznie ograniczona do jednego miejsca, ale to krótkometrażówki więc chyba nie mogę tego uznać za minus.

Ale jeżeli miałbym krótko to ocenić, to na prawdę świetna robota, i z chęcią obejrzę więcej takich "filmów" z Polski. Póki co obie części Twardowskyego mnie urzekły :D

Osobiście jestem fanem Twardowsky i Twardowsky 2.0. Drogi Duchu, w sumie są już 4 filmy, bo mamy Smoka Wawelskiego, wspomnianego Twardowskiego w dwóch wydaniach (no chyba, że uznamy to za 1 część) oraz Bazyliszka. Teoretycznie ostatnia ma być Baba Jaga. Do tego warto dodać, że również utwory promujące dany film (Twardowsky -> Aleja Gwiazd, Bazyliszek -> Mój jest ten kawałek podłogi) otrzymały teledyski, przedstawiające historię bohaterów serii. Z tego powodu warto się z nimi zapoznać, by uzupełnić wiedze o uniwersum :)

Może zabrzmi to prostacko, ale Bazyliszek uwiódł mnie dwoma rzeczami: "na pohybel..." oraz "słowiański wk*rw*" - to było takie swojskie :)

@PefriX Masz całkowitą rację. Liczyłem Twardowskiego jako jeden film, ale żeby nie było nieporozumień zmieniłem nieco treść swojego posta, aby było "kilka" zamiast "3". :D

Co do prostackości to ja też jestem najwyraźniej prostakiem, bo mnie urzekło to samo (aczkolwiek nie tylko). Brak mi takiego klimatu zwłaszcza w MMORPG-ach, które w większości są w azjatyckim, mangowym klimacie, którego osobiście nie jestem fanem. Nie chodzi o teksty, ale ogólnie o swojski, słowiański, polski klimat.

Pozdrówka. :)

Na filmy o których mowa trafiłem kilka dni temu. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, miło dostać kawałek polskiego kina w tak dobrym wykonaniu.

Zobaczymy co dalej z tego będzie, komentarze bardzo pozytywne, oby to zachęciło allegro oraz twórców do dalszego rozwijania projektu.

Twardowski moim zdaniem najlepszy. Ten wystrój bazy na księżycu :)

Siemanko,

kilka dni temu przyjaciel pokazał mi nowe produkcje sygnowane logiem Allegro. Ku mojemu zdziwieniu nie były to kolejne reklamy, ale zrobione na naprawdę dobrym poziomie krótkometrażowe filmy, będące współczesnymi interpretacjami popularnych polskich legend. Za realizacją projektu stoi także nie kto inny, jak nasza duma narodowa w dziedzinie animacji, czyli Tomasz Bagiński. Póki co na kanale allegro udostępniono już kilka nagrań, a już w grudniu mają pojawić się następne. Ogólnie to ma być większy projekt, na którego potrzeby powstaje całe uniwersum fabularne, które ma być czymś na wzór uniwersum Marvela.

Dla przykładu wrzucam najświeższy z udostępnionych filmów, który zresztą mi osobiście podoba się najbardziej, oraz trailer tego, co czeka nas w grudniu, a zainteresowani na pewno sobie poradzą ze znalezieniem pozostałych nagrań. ;)

Jestem ciekawy co myślicie o tym projekcie.

Pozdrówka. :)