Lekka pomoc z książkami

Witam.

W tym roku szkolnym czeka mnie matura z Polskiego ,a dokładnie praca maturalna.

Chodzi mi głowie o książki gdzie jest pokazany czarny charakter( gdzie jest przedstawiony dokładnie jego postać oraz rola w utworze), oczekuję również książek gdzie jego dzieje nie toczą sie przez 5-6 tomów, tylko są zawarte np. w 1 tomie (mówię tutaj o np. Wiedźminie, do którego jeszcze się nie zabrałem)

Proszę o lekką pomoc.

Z góry dziękuje.

Polecam trylogię zimnego ognia. Masz tam taki czarny charakter

Zbrodnie wojenne może?

Tematyka jest obojętna, chodzi mi tylko o wypisanie tytułu książki( ew jaki tom jezeli książka posiada) oraz kogo w niej uważacie za czarnego bohatera

Chopie :P Prosta sprawa :P bież Harrego Pottera na bank czytałeś i wiesz co i jak :P

Ja w swojej prezentacji go dałem bo to jest wysyp wszystkiego i do wszystkiego

Może być Władca Pierścieni np

Dzień Smoka R.A.Knaak'a

Wiesiek jak dla mnie odpada chyba, że jest lepsza opcja w postaci, że wybierzesz sobie JEDNO zaznaczam JEDNO opowiadanie z 2 pierwszych ksiąg opowiadań bo to jest lepsze rozwiązanie.

Jak byś potrzebował pomocy pisz spokojnie na priv już nie jedną prezentację pomagałem ogarnąć :P

a gdyby tak mange dać, by to urozmaiciło Twoją prezentacje, chodzi mi o Death Note

Najbardziej boję z tego wszystkiego boję się pytań co do mojej prezentacji, skoro podałeś przykład mangi, to pytania mogły by mnie lekko zagiąć, jako iż nie jestem zbytnim fanem( a raczej prawie nigdy nie oglądałem tego rodzaju)

Mozesz oglądnąć anime death note. Jedno z moich ulubionych. A jak ci się spodoba to nie dość ze będziesz miał fajby materiał na maturę to i trochu rozrywki

Jak brzmi twój temat maturalny dokładnie?

Witam.

W tym roku szkolnym czeka mnie matura z Polskiego ,a dokładnie praca maturalna.

Chodzi mi głowie o książki gdzie jest pokazany czarny charakter( gdzie jest przedstawiony dokładnie jego postać oraz rola w utworze), oczekuję również książek gdzie jego dzieje nie toczą sie przez 5-6 tomów, tylko są zawarte np. w 1 tomie (mówię tutaj o np. Wiedźminie, do którego jeszcze się nie zabrałem)

Proszę o lekką pomoc.

Z góry dziękuje.