Liga czy standard

Hej
Jakie plusy da mi granie w danej lidze? Czy po zakończonej lidze przeniesie mnie na standard? Która liga jest najpopularniejsza ( **Softcore challenge league)?
Może lepiej od razu wejść na Standard bez grania w lidze?

Na lidze zawsze masz nowe rzeczy wprowadzane do konkretnej ligii tj skill gemy/eq/passywki, element gry bazujący na danej lidze w tym przypadku będzie to coś w rodzaju tower defense + synthesis + legion. Na lidze zawsze gra najwięcej graczy. Liga trwa 3 miesiace po lidze cały Twój stash i postać zostanie przeniesiona na standard. na ligach robisz challenge by dostać za nie transmogi

A czy po skończonej lidze, dane nowości przechodzą na standard?

Zależy jak liga zostanie przyjęta. Jeśli opinie wśród graczy są dobre to twórcy przenoszą mechaniki z ligi na standard :slight_smile:

A jaką lige mamy aktualnie? Bo na stronie TUTAJ widze informację, że liga “Medallion” skończyła się w 2016 roku. Gdzie mogę sprawdzić aktualna ligę?

Aktualnie trwa liga “Legion”. Koniec zaplanowany jest na 3.09, więc jeśli się nie spieszysz to proponuję poczekać na kolejną ligę :slight_smile: Za 8dni i trochę ponad 10h startuje liga Blight. Na stronie głównej PoE znajdziesz licznik oraz informacje.

Tak też zrobię.
Dobry będzie taki build dla nowego gracza? build

Strasznie drogi patrząc na końcowe przedmioty. Możesz próbować, w końcu są też tańsze opcje wyposażenia. Ważne by dobrze Ci się grało :wink: Nie uzbierasz jednak na lidze tego co tam podano jako “expensive endgame gear”. Dodatkowo build ten jest na wersję 3.7 a zbliżający się sezon będzie na 3.8 więc mogą pojawić się inne, ciekawe buildy :slight_smile: Proponuję chwilę poczekać i wtedy zacząć rozglądać się za buildem (niekoniecznie na forum gdzie zagląda sporo osób przez co ceny przedmiotów są kosmiczne).

Siemka też szukam ludzi do grania i do wymieniania opinii na temat buildów i doświadczeń w POE dla lekko zaawansowanego gracza, więc jeśli byłbys chętny na nową ligę to pisz :slight_smile:

Jeśli chodzi o build na start to szukaj budget buildów i league starterów, zresztą widzę że jesteś nowym graczem więc polecam szukać build’ów beginner friendly i znaleśc taki gdzie autor opisuje mechaniki i itemki chociaż bardziej szczegółowo no i opisuje jak lvl’ować.

Dobre buildy też są aby poznać mechaniki gry jakieś totemy które same biją itd.

Nie wiem jak działa system gildii w POE ale jestem chętny :slight_smile:

Takie build wydaje się dobry? I chyba dobrze facet opisuje co i jak działa LINK
Są może jacyś rodacy co opisują buildy?

Bym napisał PW jakoś albo w grze jakbys mnie dodał bądź na steamie, to mam już jedną dwie osoby do wspólnych rozmów na temat buildów czy coś w ten deseń. Ogólnie każdy będzie grał necrosem to jak build z cyclonem, będzie dużo ludzi mniej przedmiotów ceny będą tak duże za 6L do buildów, że możesz nie skończyć go budować. Ogólnie zalezy czy czerpiesz przyjemność z Necromancera i przywołańców akurat dla mnie to jest nudne, że ktoś lata coś i za mnie wszystko rozwala, ale każdy ma swoje gusta. Ogólnie niektóre ascednacdy dostały buffa luib lekkie zmiany więc jak chcesz możesz dodac mnie na steamie po obrazku : Tartaros i razem coś wykombinujemy