Lineage 2 - gdzie więcej ludzi ?

Chciałbym popykać w L2, mam ogromny sentyment do tej gry. I teraz pytanie, czy ktoś jest w stanie określić gdzie jest najwięcej aktywnych graczy ? Bo widzę, że jest lineage2.com ale też jest 4game.com.
Na którym serverze znajdę więcej graczy ?

NCSOFT Lineage 2, serwer Naia - najwiecej ludzi, duzo Polakow, dobrze sie gra oraz darmowo.

Darmowo to sie jest tylko npc do bicia dla tych co placa jak w kazdym f2p :smiley:
Co do liczebnosci na NA to tylko i wylacznie classic Giran lub Talking Island a nie jakies martwe stare serwery na godzie czyli pseudo-L2.

https://l2.laby.fr/status/

Tutaj masz licznik ludzi online dla oficjalnych serwerów l2 NC West. Jak widać koło godz 18;00 na serwerach classic ok 14.5 tyś online na 4 serwerach, a na najnowszej kronice niecałe 6tys na 2 serwerach. Mojej opinii najnowsza kronika to pseudo l2 nie mająca wiele wspólnego że starymi dobrymi czasami do których piszesz że masz sentyment. Ponadto bez wyładowania minimum 1 tyś zł w adene nie ma sensu zaczynać, serwery stare 7 letnie mocno sfarmione… Serwery classic ruszyły 2 miesiące temu więc warto zacząć, nie wymagają aż takiego wkładu finansowego na dzień dobry. Co do l2 classic eu z 4 game to serwer w grudniu obchodzi 3 urodziny i zostało tam online około 300 osob

Nie polecam Ci grania na kronikach wyższych nich h5, tym bardziej na officialu. No chyba, że tak jak ktoś wyżej wspomniał classic talking island.

Najwiekszym online w tych czasach cieszą sie midowe serwery h5 ( raty x10-x30) z npc bufferem. Kolejna kronika z dużym online to Interlud z tym że to w większości ruskie serwery (mi osobiście to nie przeszkadza). Ostatnio też popularne stają się serwery classic. Swoją drogą mają bardzo przyjemny balans klas.

Tutaj masz strone gdzie są wszystkie działające już serwery : https://maxcheaters.com/forum/14-private-servers/

A tutaj te które dopiero wyjdą :
https://maxcheaters.com/forum/79-previews-l2-private-servers/

Po komentarzach na stronie oraz bezpośrednio na forum danego serwera możesz wywnioskować, jaki będzie online i czy serwer bedzie stabilny.

Od razu mówie, że na każdym serwerze a w szczególności na oficjalnym są i będą boterzy.
Ponad 80% serwerów łącznie z oficjalem to P2W jednak nie jest to jakoś szczególnie odczuwalne jeśli nie masz parcia na bycie top top, czy posiadanie statusu Hero.
Średnia żywotność midowych serwerów to około 3 miesiące. Jednak są marki które trzymaja w miare dobry online przez dłuższy okres czasu takie jak: Dragon,Dex,Averia itd.

Siemka, wlasnie zaczalem na Naia :wink: bylem na chronosie ale kumpel mowi, ze naia lepiej, jakis w miare spoko klan dla “swiezakow” ? :slight_smile:
ps jakby ktos chcial stworzyc moze cp to pm pls :slight_smile:

Dzięki za info, ten link gdzie jest dokładna ilość graczy rozwiązał wszelkie moje wątpliwości :slight_smile:
Zrobiłem postać na Giran i Naia pogram chwilkę i zobaczę gdzie zostanę na dłużej :slight_smile:

Obecnie liczy się tylko Classic, a tu najbardziej popularnym serverem jest właśnie Giran. Raz, że jest F2P. Dwa, ma największą społeczność :slight_smile:

Serwery Lineage 2 to serwery NCWest i serwery Innovy (ruskie i eu). Serwery live (god) to totalny p2w. Serwery classic NCWest mają największy online i są f2p, ale jest to raj dla botów, rmt i pvp programów z okrojonym drop ratem. Serwery classic Innovy są płatne (abonament), ruskie mają duży online ale to ruskie, cyrylica, eu ma z kolei mały online. Także jak widzisz obecnie przy wyborze serwera trzeba pójść na kompromis. Mi na przykład zależy na english speaking community i graniu z ludzmi, a nie botami, więc wybrałem eu. Na prywatach nie opłaca się grać, bo prędzej czy później i tak padnie, strata czasu.

Co to znaczy że wybrałeś EU ? tzn. że grasz na Lineage2.com ? czy inna strona ? Wybacz za takie pytania al ostatni raz grałem w L2 jakieś 8lat temu.
A skoro jest parę osób odpowiadających, chce zrobić małego offtopa, powiedzcie czy na Giran czyli na classicu, są jakieś profesje których nie opłaca się robić ? Bo zrobiłem mrocznego elfa i idę w tanka, kiedyś fajnie mi się grało tankiem i wiem, że zawsze brakowało tanka do party. Czy nadal Tank jest tak ważną postacią w grze ??

Heej, jak zagrać na tym serwerze Naia? :wink:

No instalujesz grę z Lineage2.com, odpalasz, klikasz na Naia i tworzysz postać i grasz :stuck_out_tongue:

Lineage2.com to serwery NCWest. Ja gram na https://eu.4game.com/lineage2classic/play/, europejskim serwererze od Innovy (wydawca eu i ru).

Dziękuję bardzo. D:

ale programy obnizajace ping już kosztują, a bez tego to nie wiem jak mozna grac na 200-300 opoznienia…

niestety… privy h5 żyją max miesiąc, czasem krócej lub dłużej, ale każdy to takie samo szambo i właśnie to te sewery maja najmniej wspolnego z l2 jaki znamy. Większość pochodzi od 1 typa, który stawia je dla donate (v. noble, foundy, cloaki +10% stats itd). Dodatkowo jak serwer jakiś pokaźniejszy to jeszcze gm rozdaje itemy dla paru osób, głównie 1 klanu jakiegoś, aby pokazać, że coś się dzieje na serwie i ludzie faktycznie grają, nie wspominając już o tych przekręconych licznikach online +1-3k rzeczywistego online. Nie wiem ile razy można bawić się na tej karuzeli spierdolenia 85lv i 7rb w pierwsze 2h gry, potem craft daily bosy, a potem to juz ludzie odchodza z serva xd Wszystkie privy h5 zniszczyly tą gre szybciej niż off sam siebie

No niewiem, ja nie mam zadnych lagow, tak samo jak kumple w gildi :slight_smile: wszystko smiga normalnie.

Gram 3 dzień na Giran na lineage2.com i przyznam, że jestem zaskoczony jak dużo nowych postaci biega na exp spotach 1-20lvl. Oczywiście widać gamoni na multiboxie i na botach, ale mimo to official zdecydowanie żyje i ma się całkiem dobrze :slight_smile:

Chetnie Zagram na giran od nc i szukal bym jakiegos clanu zeby sie nie nudzic ktos poda jakies propozycje ?