LOL - temat ogólny, pytania, buildy i wszytko inne

Żółte pod HP, skalowany armor, skalowane HP... zwłaszcza te pierwsze.

Oczywiście flat mres glyphy - bardzo dobre przeciwko champom takim jak Vlad, które czasem można spotkać na linii, a które jednak potrafią harassować w early.

Pod supportów - zawsze możesz pomyśleć o GP10 quintach, może z 4 seale też byłyby fajne.

Dzięki za rady. Kupiłem sobie pieczęcie na hp. Potem chyba kupię sześć glifów na cdr, aby mieć z masterkami 10% cdr na początek gry oraz flat mresy. Te gp10 nadal warto kupić? Na niektórych agresywniejszych supportów chyba lepiej wybrać jakieś defensywne runy.

Pewnie nie będę nią już grać w tej rotacji ale czuję że do niej wrócę. Chcę zapytać, czy na Irelię bardziej opłaca się brać triforce czy botrka przy założeniu, że biorę jeden item ofensywny?

Oczwiście że Botrk, już od jakiegoś czasu to jest właściwie Core na offtankach przy założeniu, że składamy jeden ofensywny item.

Nie wiem czemu ale ja wolę bloodthirster, może mam taki styl gry a nie inny. Chociaż ponoć teraz na adc można złożyć x2 krwiopijec jakiś pros o tym pisał - jednak na ile to jest opłacalne nie wiem. A co do Irki ja nie wiem czy ona potrzebuje krwiopijca, bo jakby nie patrzeć składasz w nią tanka a i tak masz dmg.

Zawsze można było złożyć 2xBT na ADC. Inna sprawa że przy tradycyjnym buildzie BT+IE+LW+Shiv/PD+berki wykorzystanie kolejnego BT oznacza brak defensywnego itemu, jak BV czy GA. Jeśli zaś postanowimy przehandlować jakiś inny item... cóż - IE daje nam zbyt ogromny boost do dmg żeby to się opłacało, LW mimo mniejszego AD da nam więcej dmg, a zabranie AS/crit itemu zmniejszy naszą szansę na kryta - a to 150% dodatkowego dmg, nie mówiąc o attack speedzie. Możemy zabrać buty, ale wtedy ryzykujemy to, że albo nie będziemy mogli uciec, albo nie będziemy w stanie nigdzie dobiec. Dlatego nie warto o tym nawet myśleć, chyba że mamy totalną przewagę w grze i chcemy szybko skończyć mecz - jeśli nikt nie może zadać ci żadnych obrażeń które zjedzą cię w sekundę, to nie zabije cię wcale przez ten lifesteal.

BT, Hydra i BotRK mają swoje zastosowania. BT jest dla tych, którzy potrzebują mnóstwo obrażeń (ADC, Riven). Hydra - dla bruiserów, którzy chcą bardzo szybko pushować linię i mieć spory boost do dmg (Hydra wcale nie ma wiele AD mniej niż w pełni nastackowany BT, a w dodatku daje nam bonusowego skilla). BotRK - dla tych, którzy dramatycznie potrzebują attack speeda i/lub możliwości spowolnienia wroga. Irelia zdecydowanie najbardziej potrzebuje właśnie attack speeda ze względu na W - on hit true dmg + leczenie. A że skilli aż tak dużo nie używa, to zrezygnowałbym z Triforce'a na rzecz BotRKa.

Jak gram try to zawsze buduje x2 przedmiot do kradzieży życia po to aby tylko ubić solo barona, wiem brąz na razie jednak jeśli baron jest niewardnięty jest mi łatwiej. No i biorę ten tricket co wardy pokazuje (bo zawsze mogę sprawdzić czy baron albo smok jest bezpieczny).

Nie ma co się bawić w zakładanie nowego tematu, krótka piłka:
Czy Zac to dobra postać na jungle teraz? Cz może lepiej sobie go darować?

Żyjemy w erze tanków to czemu nie :)

Nie wiem jak grać vayne, niby mam wysokie win rato. Jednak jak ją pikuje to nie wiem czy wygram lane (brakuje mi pewności nią - nie mam problemu z innymi adc). Wiem można ją odrzucić jednak jest to mój drugi carry, zaraz po ashe. Więc lubię nią grać no właśnie lubić a wygrywać 2 różne różnice. I jaki support jest dobry dla tego championa ?

No i pytanie kiedy będzie skin dostępny SKT T1 Vayne ? (czy przespałem już ?).

Tu miało być a nie tam eh...

Hmmm... Zac nie jest taki do końca zły, ale mimo mojej sympatii do niego nie mogę go polecić z czystym sumieniem - jest wolniejszy niż większość obecnych junglerów i nie zadaje takich obrażeń, więc ganki nie będą (tj. nie muszą być) aż tak skuteczne. Nie jest z nim źle, ale daleko mu do czołówki, niestety.

Jaką postać polecacie na topa przeciwko tankom ?

Np. Poppy z Q chyba 8%hp zdejmuje

Trundle. Chyba najlepszy duelista w grze. Kradnie AD, armor i resy + steryd do AS i sam z siebie jest tanowaty. Rushujesz botrka i typ nie ma nic do powiedzenia.

Na topie nie ma postaci "przeciwko tankom",gdyz w obecnej mecie gra sie tylko renektonem, irelia i jaxem. Pomimo zadnych nerfow czy zmian,shyvana trundle i mundo nie sa grani a z jakiego powodu to ja nie wiem, pewnie sie znudzilo tak jak pantheon w jungli.

Trundle nie jest grany? Chyba sobie żartujesz. To postać która zaczyna dość wolno, ale jest mocna w obecnej mecie ze względu na ulta, który z tanka robi mięso armatnie. To nadal bardzo popularna postać, nawet na LCSach - chociaż od upadku popularności Shyv i Mundo nie aż tak często.

Shyv na topie też się jeszcze czasami grywa, ale ona i Mundo cierpią z tego samego powodu, z którego stali się mocni - zmiany w pasywce regenerującej brakujące HP bardzo uderzyło w ich early game survi. Jeszcze jakkolwiek Shyv ma obrażenia na początku meczu i może sobie poradzić, tak Mundo za używanie skilli traci HP i jest dość mierny na początku gry, więc jego raczej nie zobaczysz.

Picki popularne i mniej popularne skądś się biorą i zawsze mają jakieś uzasadnienie. To nie jest kwestia znudzenia się.

Poppy przeciwko tankom... to dość tricky pick. Głównie ze względu na to że jej liczby są trzymane dość nisko. Można nią pograć, ale skupiłbym się na innych champach i nie traciłbym czasu. Tak jak mówiłem wcześniej, najlepszym antytankiem obecnie jest Trundle ze względu na ulta i dość dużą siłę, jeśli tylko zdobędzie te dwa-trzy pierwsze itemy (przed tym może mieć pewne problemy, co nie oznacza że będzie słaby).

EDIT: Riot stwierdził w ostatniej wiadomości (dotyczącej "3rd party mods"), że timery w Curse Voice dają nieuczciwą przewagę. Jakkolwiek nie będą banować ludzi za korzystanie z tego w przeszłości czy 5 minut po wysłaniu wiadomości, tak będą próbowali przekonać graczy by z nich nie korzystali i dadzą czas Curse'owi na przerobienie programu. Zresztą w nadchodzących dniach pojawi się nowe, bardziej formalne sformułowanie zasad o których była mowa (chodzi głównie o fair play - zorientowani wiedzą, że największym problemem wcale nie jest CV*) i wtedy będzie jasno określone co będzie wolno, a czego nie będzie wolno robić.

* - tak, wiem że wiecie o czym mówię, ale proszę was o nie umieszczanie oczywistych nazw na forum. To tylko zepsuje community, lepiej żeby większość nie wiedziała. I tak, będę cenzurować takie posty.

Odradzam kupno Brauma osobom, które albo nie nadają się na tanka, albo które zaczynają grę. Jakkolwiek bardzo łatwo zrozumieć jak nim grać, tak połączenie tego wszystkiego mechanicznie (zwłaszcza ze skillshotami) może powodować nieco problemów (doskok+tarcza podczas ucieczki jest dość ciężka do ogarnięcia - bardzo łatwo osłonić się nie z tej strony co trzeba). Anyway, jako champ jest genialny, wymaga tylko sojuszników którzy z jego siły skorzystają (grałem dwa mecze od razu po wypuszczeniu (nawet info oficjalnego jeszcze nie było) - w pierwszym poradziłem sobie bardzo dobrze, a w drugim miałem mocny laning... i tyle, bo jak zaczęli po feedzie schodzić z innych linii to nie dało rady nic zrobić).

Ale cockblocki na MF, szczurze albo Ezrealu - piękna rzecz. Zwłaszcza podczas laningu, patrzenie jak Q i 3xAA Ezreala podczas shieldowania zabiera nam mniej więcej tyle obrażeń co jeden AA w normalnych warunkach...

Na topie nie ma postaci "przeciwko tankom",gdyz w obecnej mecie gra sie tylko renektonem, irelia i jaxem. Pomimo zadnych nerfow czy zmian,shyvana trundle i mundo nie sa grani a z jakiego powodu to ja nie wiem, pewnie sie znudzilo tak jak pantheon w jungli.

Jak nie ma a przepraszam tryndamere który może go pociachać na kawałki (Nie mówię na 100%) - jednak grając z głową może wygrać topa, pushować, a w ostateczności jak by było naprawdę trudno to sobie spokojnie farmić. Też sądziłem a żyjemy w erze tanków i nic nas nie zaskoczy, a tu kennen na topie (albo kata coraz częściej). Właśnie Trundle był grany jednak to postać trudna i wymagająca wprawy - więc początkujący gracz nią nie zagra to na pewno.

Deimond nie mogę się zgodzić bo nie licząc pierwszego lvlu renekton pojedzie trynde jak chce trzeba tylko przetrwać ten pierwszy lvl na drugim lvlu samo Q+W na furii pozbawi tryndamere 80% hp dorzuć do tego ignite i ze 2 aa i masz 100% killa. Osobiście przeciwko renektonowi wole riven runki i masteries pod full ad, doran blade na start i samo 3xQ+3aa+ignite na pierwszym lvlu zapewniają albo first blood albo że renek będzie się przytulał do wieży z 20 hp co jest ci na reke bo tylko freezujesz linie i farmisz jak renek ruszy sie po creepa harasujesz i tak na okrągło jeśli dobrze to rozegrasz renekton do końca gry będzie miał za mało defa i dmgu żeby się z tobą zmierzyć, trzeba tylko zabezpieczyć się przed junglerami :)

Trynda ma najgorsze early ze wszystkich postaci. Late game to jego liga.

Tryndamere ma mocne early, ale wszystko zależy od rng.

Dla tego Try potrzebuje farmy wiadomo na pierwszych lvlach to try w ogóle nie powinien staczać pojedynków. Ja nim zaczynam brykać tak około 6-7 lvl'a - a do tego czasu spokojna farma.