Lost Ark Online, a może coś innego?

Cześć, poszukuję jakiegoś MMO i na podstawie tego co czytałem, oglądałem wychodzi mi, że na chwilę obecną byłby to Lost Ark Online. Tylko jestem ciekawy jak wygląda teraz sytuacja w tej gierce na serwerze RU czy grają tam jacyś Polacy, czy są polskie gildie, w skrócie - czy będę miał z kim pograć? Jakiś czas temu sporo czytałem o aktywności Polaków w tej grze, były jakieś rekrutacje do gildii itp., teraz jakoś cicho. Widziałem też artykuł, że na “anglojęzycznym” serwerze jest tak mało ludzi, że będzie mergowany z innym serwerem.
Czy jest tu może ktoś kto gra w Lost Ark i powiedziałby mi jak wygląda sytuacja?
A może polecicie mi coś innego? Od gry oczekuję aby

  • była w miarę świeża, nie chcę być parę lat w plecy z gearem w stosunku do innych graczy
  • nie była “single player”. Chciałbym aby w grze był content PvE ewentualnie PvP wymagający współpracy
  • graficznie raczej nie niżej niż metin (tibia itp odpada)
  • najlepiej z niedużym RNG
  • oczywiście im mniejsze P2W tym lepiej
    Do tej pory grałem w metina i w Black Desert. Z metina odszedłem przez boty i P2W, z Black Deserta trochę przez RNG ale głównie przez monotonię i przez to, że najbardziej dochodowe zajęcie polegało na bezmyślnym pływaniu łódką od wyspy do wyspy. Chciałbym aby w grze, której szukam zarabiało się na grindzie albo raidach.

Polecam Sprawdzić Guild Wars 2

2lajki

nie wiele

Nie polecam Lost Arka u ruskich.

Sam tam gralem. Problem polega na tym, ze jesli chcesz progresowac w miare szybko potrzebujesz karty platniczej:). I tak LA nie jest p2w lecz by wbic max item lvl musisz miec dodatkowy sposob na zarabianie golda w grze.

Przykladowo item +3 kosztuje tylko 40g ale juz item +12 kosztuje 600g.
Pve jest proste.
Pvp wymaga wiecej skilla.

Polskich gildii jest jak na lekarstwo. Jezeli chcesz sprobowac to sprawdz server aczkolwiek osobiscie doradzam ci, bys poczekal na EU

3lajki

endgame w lost ark jest zamkniety za takim time wallem ze codziennie mozesz wyfarmic tylko X gowna do upgrejdu eq, i nie mozesz sobie wyfarmic wiecej, po prostu graj codziennie i bedziesz mial wszystko na maxa po jakims czasie nie wiem 2 miechy

2lajki

To prawie jak w FFXIV, tylko że tam nie można sobie przyspieszyć progresu, jak to @sieg wspomniał. Żeby się porządnie ubrać to też trzeba kilka tygodni.
Nie wiem jak ma się WoW, ale na nim wzorował się FFXIV.

1lajk

nie wiem jak retail wow bo nie gram w tego crapa ale na wow classic progres raczej nie stoi na time wallem a przynajmniej tego tak nie czujesz bo czasem potrzebna tygodni zeby cos dropnac :smiley: wiec sie cieszysz ze droples. w Lost ark to tak perfidnie jest ze po prostu najlepszy gear sie ulepsza i te kamienie do ulepszania sa tylko z daily i weekly i ani rusz dalej tego sam nie lubie w mmorpg, ze mnie ograniczaja jak np chce sobie farmic 50h tygodniowo to chce a jak nie mam czasu to nie mam trudno

1lajk

Ja i tak i tak uwazam ze ruscy na LA wala nas po calosci. Lost ark na korei nie ma takiego pay2progress jak LA w RU. mam nadzieje ze EU bedzie lepsze niz RU.

Jedna z lepszych gier, coś jak Genshin impact gdzie wchodzisz do gry robisz co trzeba, progressujesz dzieki temu codziennie i wychodzisz , wracasz jutro wiesz na czym skończyłeś itd. A nie że ciśniesz jak niektóre pjeby, byle w topce być, aż do porzygu, gdzie w końcu tacy albo się wypalają albo zatracają całymi miesiącami czy latami nie mając życia w realu a później ciężko im to nawet odstawić bo szkoda wpakowanego czasu XD
Także dla sprawdzenia zagrać sobie można, polaków kilku spotkałem, ale większość to mieszanka Ang z ruskami tak pół na pół, to później na EU wersji będzie sie już wiedzieć co i jak jeżeli np się okaże że na EU będzie więcej ludzi do grania to wtedy się przejdzie a tak to nie ma potrzeby bo nawet tłumacz z RU na Ang jest. A ci co pieprzą żeby poczekać na EU bo się “nie opłaca” ( tak jakby z tego żyli XDD) na RU to właśnie takie zwykłe no-life, co tryhardują grę żeby być w topce

3lajki

Nie z przymiotnikami piszemy łącznie analfabeto. To wiedza z 6. klasy szkoły podstawowej… Jak widać dla ciebie to wiedza tajemna.

:smiley: kolega widac zaprawiony w boju? Item lvl 260? :slight_smile: z ciekawosci :slight_smile:

tak

Zależy ile masz czasu - bo w Lost Ark też głównie zarabiasz na pływaniu łódką od wyspy do wyspy. Masz dungeony i raidy, ale są ograniczone : 1 wejscie na tydzień, do tego jakieś pomniejsze aktywności z ograniczeniem dziennym z których za dużo golda nie wyciągniesz. Wszystko jest praktycznie ograniczone po za wyspami, więc trafisz z deszczu pod rynnę xD.

Co do Polaków to z półtorej miesiąca temu nie było ich za wiele. A przynajmniej się nie afiszowali - podział jest głównie na rusków i resztę świata :smiley:

1lajk

Polecam poczekać na Lost Ark, Rise Online lub Ashes of Creation

1lajk

weszlem tylko pszysnać kolegi racje, tesz mam nadzieje rze nie wiele. A ty sie tak nie pompuj bo ci żyłka pęknie ulala

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, były bardzo przydatne.
Nie interesuje mnie za bardzo topka, nie mam zamiaru jej gonić, nie mam aż tyle czasu na grę, więc z jednej strony te ograniczenia dzienne/tygodniowe nie stanowiły by problemu ale mam też i takie dni, że mam 6 godzin czy tam i więcej na grę a z tego co napisaliście wynika, że po zrobieniu tych daily/weekly to nie ma po prostu co robić, bo to pływanie łódką z miejsca na miejsce odpada, to miałem też w BDO.
Tak jak ktoś sugerował mam zamiar poczekać na Lost Arka EU albo Ashes of Creation czy New Worlda, potrzebuję po prostu czegoś na ten czas oczekiwania.
Do tego czasu chyba popykam w jakieś single playery albo może w metina na privach.
A i jeszcze jedno pytanie co do Lost Arka, czy te dungeony i raidy są gildyjne czy to się solo robi? Po paru latach BDO bez chodzenia na nody potrzebuję czegoś co można by porobić z gildią tak jak jakieś Razadory czy Nemere w Metinie.

Hej, widzę że ludzie raczej nie wiele grali w tą grę bo nikt nie podał żadnych konkretów, sam mam kilka miesięcy doświadczenia, jednak od jakiegoś czasu już nie gram więc nie mogę opisać obecnego stanu gry. Z polskimi gildiami faktycznie może być krucho bo jednak większość nastawiała się na EU. Ale z tego co pamiętam to było w grze masę kontentu: crafting, world bossy, zbieranie mokkoko seed, farmienie serc wysp, robienie atlasu, a co do łodzi to masz tam stamine i można ją wypalić w 30 min pływania, kasy wcale się nie zarabia na łodzi a na krafcie potek dzięki którym healujesz się na bossach, a co do bossów to z tego co pamiętam to były tygodniowe raidy i dzienne, do tego dungi. Na tygodniowych raidach trzeba było mieć swoje pt ale do reszty aktywności jest lfr. Do tego można się gearować z pvp. Zawsze jest alternatywa. Z mojego punktu widzenia masz dwa rozwiązania albo zostać na bdo i poczekać albo pograć w lost ark na ru dla fanu i poznania gry, zawsze będzie Ci łatwiej wystartować na EU mając doświadczenie z gry.

1lajk

ja grałem ale wkurwiali mnie ruscy:) czekam na EU

Otoz moj drogi Parii, twoja gildia dolaczyla do nas a ty przestales grac :stuck_out_tongue: wiec jednak mamy doswiadczenie:D

wszystko zostalo zmienione z sezonem 2 + ruscy zrobili z tego jazde na portfel.

kontent morski zostal calkowicie zmieniony, na serverze rosyjskiem nie ma skalowania pvp na gvg wiec nie ma nawet sensu robic pvp na obecna chwile :slight_smile: