Luźne mmo bez zobowiązań, do pogrania raz na jakiś czas

Hej mmorpgowcy, ostrzegam, nie będzie łatwo, mam trochę skomplikowane wymagania

tl:dr F2P lub B2P, Gra na PC, Gatunek dowolny, Gra ktora nie jest druga pracą, gra z pełnym contentem od razu bez przechodzenia kilkadziesiąt godzin main questa, Może być to jakiś MMOFPS, MMOAction z szybkimi meczami, Moba nie lubię, Fajnie jakby miało żywe community

Długo już w nic nie grałem, Niestety na obecnym etapie nie mogę sobie pozwolić na grę w pełnoprawnego mmorpgka któremu musiałbym poświęcać masę czasu, dlatego szukam czegoś luźnego do pogrania 1-2h albo nawet do pogrania raz na parę dni,

Idealnym rozwiązaniem wydawał by sie tutaj jakiś MMOFPS w stylu Overwatch, Paladins, Battlerite gdzie można wejść pograć krótki mecz albo kilkanaście meczy jak sie ma więcej czasu,
Ale jestem otwarty na każdy rodzaj gry czy to MMORPG, MMO, czy gra z elementami sieciowymi,

Lubie tez schemat privów w takim Lineage 2 lub Tibi gdzie jest wielki grand opening i dość krótki żywot takiego priva gdzie max content i max eq zdobywa sie w 2tyg - 2 miesiące.

Opisze krótko co oczekuje i czego nie oczekuję od takiej gry:

  • Nie chce by odblokowanie contentu gry zależało od długiego main questa, nie mam ochoty teraz na spędzanie dni na lataniu od npcta do npcta
  • W MMO nie lubię gdy mecze trwają długo tj ponad 25min
  • Nie chce by gra była pełna cheaterów, goldsellerów itp, tych nIelegalnych bo mały wbudowany w gre wspomagacz, bot mi nie przeszkadza
  • Nie lubie gdy gra narzuca mi czas, lubie sobie sam gospodarować czasem i np w w jeden dzień mam na gre 2 godziny a przez kolejne dni nie mam wcale
  • Lubie grindowniki dużo bardziej niż klasyczne daily dungeony, ale z racji braku czasu chyba jednak wolałbym daily dungeon niż godziny ślęczenia na spocie grindując.
    *Lubię gdy czat gry jest żywy i pełen shitpostingu :slight_smile:
  • Nie lubie tej mody z mobilniaków : dzienne nagrody, tygodniowe nagrody, otwórz skrzynkę, zakręć kołem fortuny, rzuć kostką, choć zdaje sobie sprawę ze to już coraz bardziej powszechne na naszym rynku mmo

Warframe lub destiny 2. A jeżeli główne pvp to planetside 2

1lajk

Wydaje mi się, że bardziej spodobałyby ci się gry co-op z matchmakingiem niż klasyczne mmo. Co prawda w tych grach dalej najczęściej masz jakąś kampanię, ale ciekawszą niż klasyczne mmorpgowe “idz 8 minut do npc, potem 5 minut do spota, zabij 2 mobki w pół minuty i wracaj kolejne 5 minut do npc” (czego sam nie znoszę). Do tego dobierz sobie grę pvp (np overwatcha) i masz komplet doznań bez mmorpga :smiley:.

Może Marvel’s Avengers? Gra się przyjemnie, walki zbliżona do serii devil may cry, hordy wrogów, misje fabularne są na tyle wciągające że aż chciałoby się ich więcej, a można też grać do 4 osób w drużynie. Wszystkie obecne i przyszłe dodatki/dlc/update’y są w cenie gry, a sama gra nie ma jakiegoś kolosalnego grindu.

Jak nie avengersi to może diablo 3? Fabułę przechodzisz na jednej postaci, na reszcie nie musisz, zróżnicowane klasy z których każdą gra się inaczej, też bardziej grindownik niż questownik.

Albo może borderlandsy? Tak jak powyższe gry ma matchmaking do 4 osób, zróżnicowane klasy i ciekawszą fabułę/misje niż mmorpgi.

Polecam Naruto to Boruto Shinobi Strike krótkie walki pełno jutsu. Gra drużynowa fajnie połączenie akcji z system podziału na rolę. O wiele lepsza zabawa niż w Overwatch i Paladins.

mysle ze warframe bylby dobrym wyborem, wiekszosc ‘zwyklych’ misji to jest kwestia kilku minut, mozesz sobie powoli w swoim tempie ogarniac wszystko, zadania nightwave takze sa bardzo ‘wyrozumiale’, na zrobienie daily masz 3 dni a weekly nie przepadaja bo w przyszlych tygodniach jak skonczysz obecne to wracaja niezrobione z poprzednich, raz na jakis czas zdarzaja sie ograniczone czasowo alerty, glownie po devstreamach ale rzadko oferuja cos czego nie moglbys zdobyc inna droga, no i jak dolaczysz do jakiegos duzego klanu/sojuszu to bedziesz mial aktywny czat

Spróbuj Wild Rift na fony. Mecze trwają 10-20min

Warframe i final fantasy14 do 60 lvl jest darmowe i spokojnie mozesz grać jako casual. Sa nawet wersje raidów dla casuali własnie. by nie tracili nic z kontentu/fabuły.

ściągnij sobie team fortress 2, bo

  • to fajna gierka na chwike. Ale gwarantuje ci, że się
    wkreścisz

luźne to mogą być majty:) a tak serio dla casuali WOW jest ideały, ale prv to strata czasu (według mnie) kilka $ miesięcznie to nie wiele. ESO tez możesz sobie na luzie pograć.


Polecam :slight_smile:

czy w tej wersji trzeba najpierw kupic boxa z setem dla poczatkujacych???

Runescape, ja wróciłem po :smiley: 10 latach i bawie się mega dobrze po pracy.

1lajk

15 stycznia nowy dodatek do Path of Exile wychodzi. myślę że warto dać szanse. w endgame wejdziesz po ok 8h a potem jak daleko zajdziesz zależy od Ciebie. Polskie comunity dosyć aktywne czy to streamy czy yt.

Również runescape polecam, oczywiście tylko RS3, w OSR nie ma sensu zaczynać w 2021 roku.

Oj ja własnie mówiłem o OSR, nie wiem czemu uważasz, że nie ma sensu. Tzn ja sobie bardziej cenie też pvp w grach, którego nie ma w RS3 i gra totalnie skupiła się na bosach etc, co akurat dla mnie jest “mech”

Call of Duty Cold War
Edit: teraz widzę, że to temat nekro lol

Nie, troszke odnowili klienta , jest odrobinę łatwiej :wink:

Luźne, bez zobowiązań, raz na jakiś czas. Tak mi się teraz z pewnym portalem rok## skojarzyło xd

przekonales mnie nick Spizgany jak cos juz 110lvl