Manga RAW - Jaką wybrać?

Witam wszystkich ;)

Jako że liznąłem japońskiego (czytać przeczytam, część zrozumiem resztę ogarnę z rysunków ;P Problemem jest kanji ale większość mangi ma obok kanji pisania hiraganą/katakaną) przymierzam się do czytania mangi w RAW, nietłumaczonej. I tu pojawia się pytanie - od czego zacząć? Czy ktokolwiek czyta i jest w stanie polecić coś niezbyt trudnego na początek? ;)

chcesz się po prostu na mangach tak jakby podszkolić? Jakie klimaty być chciał?

My na japońskim czytaliśmy fragmenty Paradise Kiss, ale to shoujo, więc niekoniecznie muszą to być Twoje klimaty ;) Były tam właśnie dopisane hiraganą czytania kanji a jako, że ten sam tytuł wydano u nas, można było porównać sobie tłumaczenie, które było całkiem adekwatne.

Zawsze możesz też przyczynić się dla fandomu i przetłumaczyć dla innych jakiś najświeższy chapterek :D

Klimaty mogą być wszyskie z wyjątkiem shounen-ai czy yaoi ;0. Tak myśle że najlepiej była by jakaś lekka, śmieszna komedia ;)

Btw. tak chce się podszkolić - czytając mangę naucze się właśnie szybciej czytać i przy okazji poznam znaczenia słów i nowe kanji :P

wszelkie tasiemce w stylu naruto, hunterxhunter czy bleach, a komedia to może nisekoi albo kuroshitsuji

Polecam Gokicha - Cockroach Girls, zabawna historyjka o karaluchach :).

Zobacz sobie Psyren :)

Może kieruj się w jakieś ecchi, zawsze są tam komedie i idzie się uśmiać, spróbuj kissxsis


Wejdź sobie na www.manga-lib.pl i tam popatrz po topowych mangach. Później wyszukuj sobie po japońsku

Jeżeli nie znasz za dobrze języka, a chcesz sobie podszkolić to polecałbym coś przeznaczone dla dzieci - ilość "znaczków" oraz ich trudność nie powinna być zbyt duża.

Bleach'a, FT'ka i Psyrena przeczytałem w polskiej/angielskiej wersji więc raczej mnie nie ciągnie do nich. Nisekoi'a oglądałem i tak mi sie spodobał że nie będę ruszał mangi żeby spoilerow sobie nie robić ;D To samo z Hunterem, a Naruto jakoś mnie nie przekonuje. KissXSis'a oglądałem ale obok Kuroshitsuji będą chyba najlepsze ;P Dziś pomyślałem o Pandora Hearts ktore od pewnego czasu miałem ruszyć ale z moim szczęściem nie znalazłem żadnych RAW'ow z początku mangi ;/ Jeśli jesteście polecić jakieś strony hostujące czy to online czy to rar'y ze skanami - byłbym wdzięczny :)

Edit:

Znalazłem super stronkę z oooooogromną liczbą RAW skanow :P Gdyby ktoś z Was chciał -> http://rawcs.net/manga-index

Polecam Doubutsu No Kuni, świetna manga i do tego skończona

Do uczenia się najlepsze są mangi dla dzieci: przejrzyste, prosty język, zazwyczaj bez wyrażeń dwuznacznych.

Witam wszystkich ;)

Jako że liznąłem japońskiego (czytać przeczytam, część zrozumiem resztę ogarnę z rysunków ;P Problemem jest kanji ale większość mangi ma obok kanji pisania hiraganą/katakaną) przymierzam się do czytania mangi w RAW, nietłumaczonej. I tu pojawia się pytanie - od czego zacząć? Czy ktokolwiek czyta i jest w stanie polecić coś niezbyt trudnego na początek? ;)